Férfi BL: Pokoli csatára számítok Szkopjéban - Mikler, a Hamburg a főtáblán

2013. 08. 24.

Mikler Roland, a Pick Szeged kézilabdacsapatának válogatott kapusa pokoli hangulatra számít a Metalurg Szkopje elleni jövő heti, idegenbeli BL-selejtezőn, de természetesen bízik abban, hogy – kamatoztatva az új spanyol vezetőedző szakmai filozófiáját – kiharcolják a főtáblára jutást.

„Ha egy csapat a főtáblára szeretne kerülni, akkor vennie kell az előtte álló akadályt. Mi pedig arra hajtunk, hogy ott legyünk a BL 2013–2014-es szezonjában, a Pick Szeged felkerüljön a főtáblára – idézi a delmagyar.hu Mikler Rolandot.
– Egy oda-visszavágós párharc egészen más, mint a csoportküzdelem. Egy ilyen esetben a hazai pálya sokat jelent. Talán annyival vagyunk kedvezőbb pozícióban, hogy a visszavágót vívjuk Szegeden. Pokoli csatára számítok Szkopjéban is, olyan hírek érkeznek hozzánk, hogy ötezer macedón szurkoló biztatja majd a Metalurgot.”

Mikler Roland arról is beszélt, hogy a felkészülés kezdetén először is meg kellett ismerniük az új vezetőedző, Juan Carlos Pastor filozófiáját, elképzelését a kézilabdáról, de már jó úton járnak.

„Ez egy teljesen új stílus, amely mindannyiunknak különleges volt – mondta a válogatott kapus a regionális portálnak.
– Egyre jobban belejövünk, persze akadnak hibák, talán a Székelyudvarhely ellen ebből több is előfordult, de azon vagyunk és leszünk, hogy minél kevesebb legyen. Nekünk, kapusoknak is meg kellett ismerni az új fiúkat, a mozgásukat, a játékukat. Talán ez ment a legkönnyebben, hiszen akik jöttek, azok mind-mind nagy erősítései a Pick Szegednek.”

A csütörtöki pihenőnap után a Pick pénteken két edzéssel folytatja a felkészülést, majd kedd délelőtt útra kel Szkopjéba, ahol szerdán 19 órakor vív meg a Metalurggal.
A BL-selejtező visszavágóját szeptember 1-jén (vasárnap) 19 órakor rendezik meg az újszegedi sportcsarnokba.

A BL címvédő felkerült a főtáblára

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája selejtezőjében a címvédő Hamburg nagy csatában, egy góllal legyőzte a Füchse Berlint, így az idegenbeli döntetlen után kiharcolta a főtáblára jutást.

A Hamburg, az első meccshez hasonlóan, hátrányban állt az első félidőt követően, a Füchse négy góllal vezetett. Tizenkét perccel a vége előtt is hárommal ment a Berlin, de ezután Johann Bitter nagyon elkapta a fonalat a hazai kapuban. Még öt perccel a vége előtt is a vendégeknek állt a zászló, de a HSV emberhátrányban is közelebb tudott zárkózni, 65 másodperccel az egy órás játékidő lejárta előtt egalizált. Ez a döntetlen már a címvédőnek kedvezett volna, ráadásul egy kimaradt berlini támadás után Adrian Pfahl is betalált. A Hamburg sikerével nem szakadt meg az a sorozat, hogy az aktuális BL-első mindig ott van a következő kiírásban.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

SZABADKÁRTYÁS SELEJTEZŐ

Hamburg (német)–Füchse Berlin (német) 27–26 (10–14)
Gólszerzők: Pfahl 6, Lindberg 5, Duvnjak, Jansen 3-3, Djordjic, Hens, Schröder 2-2, Mahe, Markovic, Nilsson, Todt Hansen 1-1, ill. Petersen 8, Zachrisson 7, Nielsen 4, Igropulo 3, Horak 2, Jaszka, Iker Romaero 1-1.