Férfi BL: Továbbjutott a Veszprém, javított a Szeged

2012. 12. 02.

Paprikás hangulatú meccsen az elején a Celje meglepte a Veszprémet a férfi Bajnokok Ligája B-csoportjának utolsó 2012-es fordulójában, de a magyar bajnok átvette a meccs irányítását szünetig.

A második félidő elején öt gólos előnyre tett szert, és végül hetedik meccsét is megnyerte a BL-csoportkörben, így a hátralévő három februári fordulóban három pontot szerezve is csoportelső.

Celje-gólokkal kezdett a meccs, a szlovén együttes nyitott, Nagy Lászlóra kihegyezett védekezéssel kezdte a meccset. Pérez szerezte a Veszprém első találatát öt perc után, majd Toskics küzdött a labdáért a Nagy Lászlóval, és a túlfűtött szerb fejbe ütötte a magyar játékost, ám reklamálásért mégis a padon ülő Schuch kapott két perces büntetést. Érthetetlen döntést hozott a mérkőzés két dán játékvezetője. Iváncsik Tamás hetesével és Jamali átlövésével zárkózott a magyar bajnok, majd Császár és Sulic találataival már a vezetést is átvette az első negyedóra végén a rendkívül paprikás hangulatú találkozón. Schuch a pályán is összeszedett két percet, de hátrányból is eredményes tudott Nagy László. Szünet előtt három gólra hízott a Veszprém előnye, amelyből félidőre kettőt megtartott.

Remekül kezdett a Veszprém, és öt gólosra nőtt az előnye, így Vladan Matics hamar időt kért a második félidőben. A 40. percben 15-11-es magyar vezetésnél Schuch a harmadik két percét is összeszedte, így számára véget ért a találkozó. Felzárkózott a Celje, de Nagy újra fontos pillanatban talált be. Emberelőnyből Pérez dobott gólt, majd Mackovsek tartotta a lelket a Celjében. Nagy László szerencsésen vette be az ellenfél kapuját, majd az 54. percben Vladan Matics kért időt (16-21). Az utolsó öt percre megnyitotta a védekezését a Celje, három gólra felzárkózott, majd Alilovic védett nagyot két és fél perccel a vége előtt. Iváncsik Gergő szélsőbefutásból ért el gólt, így pontot tett a mérkőzés végére. A Veszprém hét forduló után is százszázalékos, és egyre közelebb kerül a csoportelsőséghez. Ehhez a három februári fordulóban a Constanta és az Atlético Madrid elleni hazai, illetve a Kiel elleni idegbenbeli mérkőzésen három pontot szerezve csoportelső.

Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport 7. forduló:
CELJE-MKB VESZPRÉM 19-24 (9-11), Celje, játékvezetők: Poulsen, Mortensen (dánok).
CELJE: Skok, Lesjak (kapusok), Janc, Lékai 2, Mackovsek 4, Marguc 5 (3), Mlakar 2, Poteko, Ranevski, Razgor, Skube 2, Toskics, Zabic, Zelenovics 3, L. Zvizej 1
VESZPRÉM: Alilovic, Fazekas (kapusok), Császár 4 (1), Gulyás, Iváncsik G. 3, Iváncsik T. 3 (1), Jamali 2, Laluska 2, Nagy L. 4, Oneto, Pérez 2, Schuch, Stranigg, Sulic 3, Terzics, Ugalde 1
Kiállítások: 6, ill. 12perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.

Vasárnap:
THW Kiel (német)-Atlético Madrid (spanyol) 17.15
csütörtökön játszották:
Constanta (román)-Sävehof (svéd) 28-23

Az állás: 1. MKB Veszprém 14 pont/7 mérkőzés, 2. Kiel 8/6, 3. Atlético Madrid 6/6, 4. Celje 4/7 (168-189), 5. Sävehof 4/7 (198-229), 6. Constanta 4/7 (169-200)

A csoportból az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.

Két góllal nyerte a Szeged a sorsdöntő BL-meccset

Megnyerte sorsdöntő Bajnokok Ligája-mérkőzését hazai pályán a CO Zagreb ellen a Pick Szeged.
Mindkét csapat érezhetően feszülten kezdett hetedik BL-mérkőzésén, talán ennek is köszönhető, hogy az első percekben kevés gól esett. A Szeged vigyázott, hogy ne essen abba a hibába, mint tette Zágrábban, azaz nem engedte gyorsan indulni a horvát csapatot, sőt, az első félidő felénél már Vadkerti talált be egy szép indításból. Ekkor 8-5-re vezetett a Pick, amely Sulc és a fokozatosan magára találó Blazsevic góljaival lépett el Zagrebtől. A 17. percben Zubai aztán emberelőnyben tovább növelte a hazai fórt, majd Mikler védései után Prodanovics találatával először vezetett néggyel a Szeged (10-6). Biztató viszont, hogy ezután ennél közelebb nem tudott jönni a CO Zagreb, Balogh és Larholm is felzárkózott társaihoz góllövésben, így a Szeged biztos előnnyel vonulhatott szünetre.

A második félidőt egy Larholm-bombával indította a Szeged, vezetett héttel is, de ezután már kiegyenlítettebb játék zajlott. Ezt legfőképp az jelzi, hogy a horvátok visszajöttek, a Szeged nem tudott jobban elhúzni ellenfelétől, míg a Zagreb nem tudott feljebb kapaszkodni. Az utolsó percekre szinte biztossá vált a magyar győzelem, csak az volt a kérdéses, milyen arányú lesz, amikor a Zagreb nagy hajrába kezdett, és egészen 22-20-ig felkapaszkodott, ami már veszélyes volt, hiszen kint hárommal kapott ki a Szeged, és az egymás elleni gólkülönbség akár döntő is lehet a végén. A győzelem végül összejött, de „csak” két góllal, így bár a Szeged előzött, teljesen meg nem nyugodhat a továbbjutást illetően.

Férfi Bajnokok Ligája, D-csoport, 7. forduló:
PICK SZEGED-CO ZAGREB 26-24 (16-10), Szeged, játékvezetők: Abrahamsen, Kristiansen (norvégok).
PICK-SZEGED: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 2, Balogh 2, Blazevic 2, Buday, Fekete, Hegedűs, Kekezovics, Larholm 4 (1), Nagy, Pribanic 1, Prodanovics 2, Sulc 9, Vadkerti 1, Zubai 2.
ZAGREB: Ivic, Kelentric (kapus), Horvat 3, Kaleb, Mandalinic 4, Maric, Matic, Matulic, Milic 4, Skoko, Spiler 1, Sprem 1, Srsen, Stepancic 6, J. Valcic 3, T. Valcic

A csoport másik szombati meccsén:
Barcelona (spanyol)-Schaffhausen (svájci) 36-25 (19-13)
vasárnap:
Dinamo Minszk (fehérorosz)-Füchse Berlin (német) 15.30

Az állás: 1. Barcelona 14 pont/7 mérkőzés, 2. Füchse Berlin 10/6, 3. Dinamo Minszk 7/6, 4. Pick Szeged 4/7, 5. Croatia Zagreb 3/7, 6. Schaffhausen 2/7

(Forrás: kezi.hu)