Férfi EB: Győzelemmel zártuk 2013-at

2013. 12. 31.

Kilenc góllal győzött utolsó 2013-as mérkőzésén a magyar férfiválogatott, amely vasárnapi sikere után ismét felülmúlta Bahreint.

A mérkőzést a magyar válogatott kezdte jobban, Szöllősi Szabolcs góljainak köszönhetően három góllal is vezettünk, ám ekkor megtört a lendületünk, így Bahrein megkezdhette a felzárkózást. A folytatásban a mieink több hibával játszottak, ez pedig azt eredményezte, hogy a szünetre kétgólos hátránnyal vonult a magyar csapat.

A második félidő elején bahreiniek már négy góllal is vezettek, sőt még a 41. percben is kétgólos előny birtokában játszhattak, ám a mieink Császár Gábor és Zubai Szabolcs vezérletével 19–21 után megtáltosodtak, sorozatban nyolc gólt szereztek, és a mérkőzésből hátralévő szűk húsz percet 14–1-re (!) nyerték meg, köszönhetően Tatai Péter remeklésének is, így magabiztosnak mondható 31–22-es győzelmet arattak.
A magyar válogatott január 2-án Gyöngyösön folytatja az Eb-felkészülést.

Még nincs eldöntve, hogy Nagy László, a kézilabda-válogatott jobbátlövője részt vehet-e a január 12-én kezdődő Európa-bajnokságon.
A szövetség közleménye szerint a játékos sérült térdét hétfőn, Tatán orvosi konzílium keretében vizsgálták meg, és a szakemberek abban maradtak, hogy január 1-jén MRI-vizsgálatnak vetik alá a sportolót, s annak eredménye alapján születik majd végső döntés.
„A fizikai vizsgálat alapján nincs nagyobb eltérés Nagy László térdében, a játékos panaszai azonban továbbra is fennállnak” - idézte a közlemény Erdélyi Gábort, a magyar férfiválogatott orvosát.
„Hogy minden kockázati tényezőt kizárva a lehető legobjektívabb döntést hozhassuk meg, ezért január 1-jén nagyfelbontású MRI-vizsgálatot végzünk, ezt követően születhet döntés arról, hogy Nagy László részt vehet-e a január 12-én kezdődő Európa-bajnokságon” - tették hozzá a közlemény szerzői.
A világklasszis kézilabdázó novemberben, a Veszprém Celje elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésén szenvedett sérülést. Állapota azóta javult, ám a bajnoki szünetben sem épült fel teljesen.

Férfi felkészülési mérkőzés:
MAGYARORSZÁG-BAHREIN 31-22 (12-14), Szigetszentmiklós, játékvezetők: Herczeg, Südi (magyarok).
MAGYARORSZÁG: Mikler, Tatai, Székely (kapusok), Ancsin 2, Bánhidi, Császár 10, Gulyás, Harsányi 3, Ilyés, Lékai 1, Mocsai T. 1, Nagy K. 5, Schuch, Szalafai 3, Szöllősi 3, Vadkerti, Varsandán 1, Zdolik, Zubai 2
BAHREIN: Altaweel, Jalil (kapusok), Abdul Qader, Ali, Alsalatna 3, Alsamaheji, Baham, Eid 2, Habib, A. Hussain 2, Madan 8, Maqabi 1, A. Merza, Qader 6, Shihabab, Yousef
Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3.

Provident Kupa, Gyöngyös:

2014. január 3. 17:00: Magyarország-Csehország (tv: SportKlub)
2014. január 4. 13:00: Fehéroroszország-Magyarország (tv: RTL Klub)
2014. január 5. 13:00: Magyarország-Lengyelország (tv: RTL Klub)

A Provident Kupára a valamennyi mérkőzésre érvényes kombinált belépők 5000 forintért, a napijegyek 2000 forintért kaphatók a gyöngyösi Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban (Gyöngyös, Gábor Áron u.) minden hétköznap délelőtt.

D-csoport (Koppenhága): Horvátország, Svédország, Fehéroroszország, Montenegró

A csoportok első 3-3 helyezettje jut a középdöntőbe, a legjobb 12 közé.

A magyar csapat csoportmérkőzései:
2014. január 12. 18:15: Spanyolország-Magyarország
2014. január 14. 18:00: Magyarország-Izland
2014. január 16. 20:15: Magyarország-Norvégia

A Flensburg átlövője nem játszhat ellenünk

Újabb emberek dőltek ki az izlandi férfi kézilabda-válogatottból, amely a magyar csapattal egy csoportban szerepel majd a januári dániai Európa-bajnokságon.
Ólafur Gústafsson nem jön rendbe az Eb-ig, így a Flensburg balátlövője biztos nem játszhat a mieink ellen Dániában. Szintén a sérültlistára került az izlandiak csapatkapitánya, Gudjón Valur Sigurdsson, a Kiel balszélsője, de a vádlijával bajlódó 34 éves klasszis felépülésére még van esély.
A rossz hírek csak tovább növelik Aron Kristjánsson szövetségi kapitány gondjait, akinek sérülés miatt már korábban le kellett mondania Alexander Petersson (Löwen) és Ingimundur Ingimundarson (ÍR) szolgálatairól.
A 2014-es férfi Eb B-csoportjában Izland és Magyarország mellett Spanyolország és Norvégia szerepel még.

(Forrás: kezi.hu, NSO)