Férfi Eb: Velük játszik Eb-selejtezőt a Mocsai-csapat

2014. 04. 12.

A magyar férfi kézilabda-válogatott az orosz, a portugál és az ukrán csapattal került azonos csoportba a 2016-os lengyelországi Európa-bajnokság selejtezősorozatában.

Az Európai Kézilabda Szövetség pénteken, Varsóban rendezte a sorsolást, a selejtezősorozatban érintett 28 csapatot hét négyes csoportba osztották. A kvartettekből az első két helyezett, valamint a legjobb harmadik jut ki 2016-os kontinensviadalra, amelynek a házigazda lengyelek automatikus résztvevői.

Mocsai Lajos együttesét az első kalapból húzták ki, így igazi sztárcsapattal nem kerülhetett össze. A második kalapból érkezett orosz válogatott az év eleji, dániai Európa-bajnokságon a végső győztes franciák, valamint a lengyelek mögött a harmadik helyen végzett csoportjában, majd a középdöntőben a horvátoktól és a svédektől kikapott, a fehéroroszokat pedig legyőzte.
A gárda így összesítésben közvetlenül a magyarok mögött a kilencedik helyen zárta a viadalt.
A kvalifikáció október végén kezdődik.

Az Eb-házigazda lengyelek bejelentették, hogy négy városban - Krakkó (15 ezer férőhelyes csarnok), Wroclaw (6500), Gdansk (10 000), Katowice (10 000) - rendezik a kontinensviadal csoportmeccseit, a lengyel válogatott Krakkóban lép pályára. Ugyancsak Krakkóban, továbbá Wroclawban lesznek a középdöntős csatározások, míg az elődöntők, a bronzmeccs és a finálé az előbbi városban.

Ami a lebonyolítást illeti, 17 napos lesz az Eb, január 15. és 31. között rendezik meg.
A középdöntő öt helyett hét napig tart, és a négy fordulóból háromban három helyett két meccs lesz egy nap során. A cél, hogy a televíziók és szurkolók számára vonzóbbá tegyék az eseményt, és a játékosok többet tudjanak pihenni.