Férfi EHF-kupa: a Csurgó és a Szeged is győzött

2014. 02. 13.

Mindkét magyar csapat szép sikerrel zárta szerdai mérkőzését a férfi kézilabda EHF-kupában a legjobb 16 között. A Csurgó hazai pályán 36–28-ra nyert a német Hannover ellen az A-csoportban, míg a C-csoportban szereplő Szeged 26–23-ra győzött a svéd Kristianstad vendégeként.

CSURGÓ–HANNOVER

Az első félidőben a védekezés gyakorlatilag mindkét oldalon csődöt mondott, ám így legalább közönségszórakoztató játékot produkáltak a csapatok. Egy-két góllal szinte végig a Hannover vezetett, amelyben a Bundesliga góllövőlistájának 6. helyén álló Lars Lehnhoff igazolta klasszisát. A balszélsőre a Csurgónál sem lehetett panasz, Nagy Máté energikusan, és ami még fontosabb, gólerősen játszott.

A második félidőre rendbe tette védekezését a magyar csapat, ami az eredmény alakulásán is meglátszott. A Hannover edzője 26–22-es csurgói vezetésnél időt kért, ám ez sem törte meg a hazaiak lendületét.
Piotr Wyszomirski elkapta a fonalat, a lengyel kapus védései is nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy a vendégek a végére teljesen szétestek. Egy 36–28-as győzelmet sosem kell megmagyarázni, ha pedig ez a Bundesliga 8. helyén álló csapat ellen sikerül, akkor pláne nem, története egyik legnagyszerűbb diadalát aratta a Csurgó.

KRISTIANSTAD–SZEGED

Hogy a négyezres szurkolósereg zavarta-e meg a Szegedet vagy valami más, azt nem tudjuk, a magyar csapat mindenesetre nagyon pontatlanul kezdett, első gólját a 6. percben szerezte. Mikler Roland azonban a delmagyar.hu tudósítása szerint a kapuban hozta a tőle elvárhatót, így a Kristianstad nem tudott nagyobb előnyre szert tenni. Olyannyira nem, hogy az első játékrész végén 13–12-re már a Pick vezetett.

A második félidőben állandósult az egy-két gólos különbség, egészen az utolsó negyedóráig. Ekkor a Tisza-partiak rátettek még egy lapáttal, és döntésre vitték a dolgot. Legeredményesebb játékosuk az utóbbi napokban remek formában játszó Balogh Zsolt volt hat találattal. A Pick két győzelemmel kezdte a csoportkört.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA, 16-OS FŐTÁBLA

A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
CSURGÓI KK–TSV HANNOVER (német) 36–28 (17–19), Csurgó, 1500 néző. Vezette: Kavesnyikov (orosz), Plotnyikov (orosz)
CSURGÓ: WYSZOMIRSKI – Aguirrezabalaga 2, SAVIC 6, PUHOVSZKIJ 8, LELE 8 (3), SZÖLLŐSI SZ. 3, NAGY M. 6. Csere: Pallag (kapus), Herbert, Grebenár, Gazdag 2, Borsos, Oláh 1, Pordán, Országh
HANNOVER: ZIEMER – Johannsen 3, Kárason 2, SZŰCS CS. 4, PATRAIL 6, LEHNHOFF 9 (5), Kastening 1. Csere: Repke, Andreu Candau, Hykkerud 2, Rydegaard, Sevaljevics 1, Ferrer, Hinz, Pollex, Weber
Kiállítások: 10, ill. 10 perc Hétméteresek: 3/3, ill. 5/5
MESTERMÉRLEG
Imre Vilmos: – A második félidőben hatékonyabban védekeztünk, és feljavult a kapusteljesítményünk. Támadásaink végig megfelelő színvonalúak voltak.
Christopher Nordmeyer: – Az első félidőben nagyjából azt játszottuk, amit tudunk, vezettünk is, a másodikban viszont a csurgói kapus nagyszerűen védett, a mi támadójátékunk pedig leromlott. Ezt már nem tudtuk elviselni.
Az állás: 1.León (spanyol) 2, 2.Lugi (svéd) 2, 3.Csurgó 2, 4.Hannover (német) 0

C-CSOPORT, 2. FORDULÓ
KRISTIANSTAD (SVÉD)–PICK SZEGED 23–26, Kristianstad, 4000 néző. V: Santos, Fonseca (portugálok)
KRISTIANSTAD: Beutler – Karlsson 1, Cederholm 2, Gudmundsson 3, Lindskog, OLSSON 6, JEPSON 5. Csere: Lucau (kapus), Lindgren, Madsen 1, Pettersson 3, Lagergren 2 (1)
SZEGED: MIKLER – Laszica 3, PRCE 5, Ilyés, Zubai, KÄLLMAN 5, Larholm 2 (2). Csere: BALOGH ZS. 6, Ancsin 1, Mindegía, Vranjes 3, Vadkerti A. 1
Kiállítások: 6, ill. 8 perc Hétméteresek: 1/1, ill. 4/2
Ola Lindgren: – Nem lehet nyerni, ha csak egy félidőn át vesszük komolyan a mérkőzést. Együttesemből senkit sem tudok kiemelni, a Szegedben viszont öten-hatan is a legmagasabb szinten játszottak.
Carlos Pastor: – Csak az első félidő végére állt össze a védekezésünk. Ettől kezdve nem volt kétséges, hogy jobbak vagyunk, új játékosaink is jól küzdöttek. Mikler újra nagyszerűen védett, de védelmünk is segítette a játékát.
Az állás: 1.Pick Szeged 4, 2.Tatran Presov (szlovákiai) 2, 3.Nantes (francia) 0, 4. Kristianstad (svéd) 0
A négyesekből az első két helyezett jut tovább az áprilisi negyeddöntőbe.

FÉRFI KÉZILABDA BL

D-CSOPORT, 9. FORDULÓ

Flensburg (német)–La Rioja (spanyol) 37–25

Az állás: 1. Flensburg (német) 15/9 mérkőzés, 2.Hamburg (német) 14/8, 3. Aalborg (dán) 8/8, 4. Gorenje Velenje (szlovén) 6/8, 5. La Rioja (spanyol) 6/9, 6. Drott Halmstad (svéd) 1/8

Nem súlyos Nagy László sérülése

A vasárnapi mérkőzésen újra megsérült Nagy László, az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdacsapatának kapitánya, aki tegnap és ma több orvosi vizsgálaton is átesett. A játékos sérülése nem súlyos, hamarosan edzésbe állhat.
A tegnap elkészült MR-vizsgálat eredményeit több szakértő is kielemezte (külföldön is), és mindannyian azon az állásponton voltak, hogy a játékos sérült lába néhány napos pihentetést igényel, így hamarosan újra edzésbe állhat – számolt be róla a klub hivatalos honlapja.
Dr. Mahunka Zsolt tájékoztatása szerint a combcsont zúzódást szenvedett, de egyetlen szalag és a porc sem szenvedett károsodást, így nem kell sokáig várni a visszatéréssel.

Női NB I: a Győr 10 góllal volt jobb az Érdnél

A Győr hazai pályán 34–24-re győzött az Érd ellen a női kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.
A hétvégén igen eltérő eredményességet mutatott a két csapat a nemzetközi kupaporondon, hiszen míg a győriek sima győzelmet arattak larviki BL-meccsükön, addig az Érd kilencgólos előnyét leadva búcsúzott a KEK nyolcaddöntőjében a Buxtehuder SV-val szemben. Nem volt nehéz megtippelni, hogy szerda este is az ETO játékosai örülhetnek majd, és ennek megfelelően alig több mint 20 perc után 13–5-re vezetett a címvédő.
Itt azonban megtorpant a hazai csapat, és az Érd felzárkózott 13–10-re. Ennél közelebb nem jutottak a vendégek, a szünetben már öt gól volt a különbség (16–11), a második félidő elején pedig Görbicz Anita vezérletével 24–15-re elhúzott az ETO. Innentől már tényleg csak az volt a kérdés, hogy mekkora vereséggel ússza meg az Érd, végül 34–24-re nyert a Győr.

NŐI KÉZILABDA NB I

19. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–ÉRD 34–24 (16–11), Győr, 1800 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok
GYŐR: HERR O. – ORBÁN ADRIENN 4, Hornyák Á., KOVACSICS 5 (2), H. Löke 5, Amorim 4, Korsós 2. Csere: K. Bulatovics 3, Bognár-Bódi 1, Hornyák D. 2, GÖRBICZ 6 (3), Sirián 1, Tervel, Soós 1
ÉRD: Oguntoye – Koren 2, KOVÁCS A. 5, Bognár B., Vukcsevics 1, Triscsuk 5, Schatzl 3. Csere: Gridnyeva, Janurik (kapusok), Szekeres K., Kisfaludy 1, Wolf, Balog B. 1 (1), KLIVINYI 6
Kiállítások: –, ill. 4 perc Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1
Ambros Martín: – Az eredményességen túl jól is akartunk kézilabdázni. Amikor a koncentrációval baj volt, a játékunk hullámzóra sikerült, ha figyeltünk, rendben mentek a dolgok.
Szabó Edina: – Érezhető volt a lányokon a hétvégi csalódás utóhatása, főleg a mérkőzés elején. Ezzel együtt küzdöttek, a lehető legjobbat próbálták meg kihozni a mérkőzésből.

AZ ÁLLÁS: 1. Győri Audi ETO KC 36/19 mérkőzés, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 32/18, 3. Dunaújvárosi Kohász KA 25/18, 4. Érd 23/18, 5. Ipress Center Váci NKSE 20/18, 6. Fehérvár KC 17/17, 7. Siófok KC-Galerius Fürdő 17/18, 8. DVSC-TVP 17/18, 9. Budapest Bank Békéscsaba 14/18, 10. Veszprém Barabás Duna Takarék 13/18, 11. MTK-Budapest SE 2/18, 12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 0/18