Férfi és női BL: Tökéletes vasárnap

2013. 10. 21.

Vasárnap egymás után három magyar csapat is pályára lépett a Bajnokok Ligájában: a sort a Ferencváros nyitotta Dabason a lengyel Lublin ellen, és magabiztos játékkal 15 gólos győzelmet aratott. A Győr a Thüringen otthonában már tizenhét góllal is vezetett, végül kulcsemberei pihentetése miatt nyolc góllal győzött. A férfiak mezőnyében a Veszprém próbálta meg kiharcolni a győzelmet Zágrábban, fényes sikerrel: Nagy Lászlóék tizenegy gól különbséggel győztek. A magyar csapatok mérlege a Bajnokok Ligája 2013/2014-es szezonjában eddig 10 mérkőzésből 9 győzelem, 1 vereség.

Dabason a mérkőzés elején gyorsan potyogtak a gólok, ám 2-2 után a Ferencváros érvényesítette erőfölényét és biztos, nyolc gólos előnyt szerzett szünetre. A második félidő elején 3-0-s rohammal indított a Lublin, ám hamar visszaállította a nyolcgólos különbséget a Fradi. Az 50. percre 31-21 lett az állás, Kovacsicz, Zácsik és Tomori is remekelt a magyar csapatban. Ennek köszönhetően az FTC-ben mindenki, még a 3. számú kapus, a junior Eb-ezüstérmes Ferenczi Annamária is szerepet kapott. A végén magabiztosan, tizenöt góllal nyertek Szucsánszkiék, így három fordulót követően négy ponttal állnak, a következő fordulóban pedig a Lublin otthonába látogatnak.

A mérkőzés hajrájában még a lengyel szurkolók is a ferencvárosiakat éltették.
„Igazából elég régi és nagyon jó a kapcsolat a két klub szurkolótábora között, és ez valahol gyönyörű. Szenzációs, hogy a ferencvárosi közönség a bemutatásnál »polskázott«, és az, hogy a végén a lengyelek »hajrá fradiztak« – mondta a lefújást követően a Digi Sportnak Elek Gábor.
– Ez tényleg egy jó délután volt. Azt gondolom, hogy egy-két periódustól eltekintve nagyon magas színvonalon is tudtunk kézilabdázni, jó sebességgel, tehát abszolút elégedettek lehetünk ma.”

„Okosan, megfontoltan kézilabdáztunk, nyilván nagyon sok mindenben lehet javulni, sőt kell is, de nagyon örülök, hogy a végén már mosolyogtunk, régen tudtunk így, és ez nagyon jó – tette hozzá a ferencvárosiak mestere, aki erősen szurkolt Laura Steinbachnak, hogy megtörjön a jég és betaláljon. – Majdhogynem ezek a legfontosabb momentumok egy ilyen mérkőzésen. Nagyon fontos, hogy visszahozzuk magunk közé azokat, akikben benne van még a görcs, akik gyengébb formában játszottak az elmúlt mérkőzéseken. Ettől leszünk teljesek, és ettől tudjuk végigcsinálni – reményeim szerint sikeresen – ezt az évet.”

A csoport másik találkozóján a Midtjylland legyőzte a Podgoricát, amely még nehezebbé tette így az FTC helyzetét, hiszen a magyar csapatnak így hazai pályán minden bizonnyal több mint kilenc góllal le kell győznie a dánokat a legjobb nyolc közé jutáshoz, vagy egy kilenc gólosnál kisebb különbségű győzelem esetén pontot kell szereznie Podgoricában.

Női Bajnokok Ligája, 3. forduló:
B-csoport:
FTC RAIL CARGO HUNGARIA-MKS LUBLIN 40-25 (20-12), Dabas, játékvezetők: Laurell, Engberg (svédek).
FTC: Abramovics, Szikora, Ferenczi (kapusok), Cifra, Kocsis 1 (1), Kovacsicz 8, Mészáros 1, Pena 5 (2), Steinbach 3, Such, Szamoránsky P., Szarka 3, Szucsánszki 2, Tomori 7 (1), Vérten 5, Zácsik 5.
LUBLIN: Dzhukeva, Baranowska (kapusok), Drabik 1, Gega 3, Konsur, Kozimur, Majerek 2, Malek 3, Mihdaliova, Nestsiaruk 3, Rola 2, Skrzyniarz, Wojdat, Wojtas 11 (2)
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2.
FC Midtjylland-Buducsnoszt Podgorica 21-19 (8-11)
A csoport állása: 1. FC Midtjylland 6 p, 2. FTC Rail Cargo Hungaria 4 p, 3. Buducsnoszt Podgorica 2 p, 4. MKS Lublin 0 p

Németországi vendégszereplésén 4-0-s rohammal kezdte a mérkőzést a Győr, a Thüringen edzője, Herbert Müller hamar kikérte első idejét. A Győr saját játékát játszva könnyedén szerzett nyolc gólos előnyt szünetre. A második félidőben tizenhét góllal is vezetett a Győr, Ambros Martin pedig mind több kulcsjátékosának adott pihenőt. A találkozó végére faragott hátrányából a német együttes, sőt, a mérkőzés utolsó szakaszát 11-2-re nyerték a házigazdák, ám így is rendkívül magabiztosan győzött a BL-címvédő.

- Idén is azon az elv mentén dolgozunk, hogy mindig mérkőzésről-mérkőzésre haladunk előre, mindig csak a következő feladatra koncentrálva. Így tudunk napról-napra, edzésről-edzésre fejlődni – mondta el a mérkőzés előtt Ambros Martin, a Győr edzője.
- Ebben a tekintetben jónak látom a helyzetünket, a sérülések ellenére sikerült jó eredményeket elérnünk a szezon elején – az első vesztes mérkőzést leszámítva, és szeretnénk ezen az úton tovább haladni. A Thüringen nagyon sokat fejlődött az elmúlt évben, tavaly uralta a német bajnokságot. Nagyon gyors játékot játszik, rengeteg futással, ez mindenképpen erősségnek számít, amelyre készülnünk kell. A gyengeségek ezen a szinten már nagyon apró dolgok, őket is sújtják a sérülések, emiatt talán kevesebb bevethető játékosuk van, de biztos alaposan felkészülnek erre a helyzetre, úgyhogy nem lesz könnyű dolgunk az otthonukban.

A-csoport:
THÜRINGER HC-GYŐRI AUDI ETO 25-33 (12-20) , Nordhausen, játékvezetők: Nikolov, Nacsevszki (macedón).
THÜRINGEN: Eckerle, Krause, März (kapusok), Althaus 1, Barbosa 3, Blase, Engel, Frey 6 (4), Gros 6, Jakubisova, Luzumova 2, Mietzner 1, Smeets, Snelder 5, Wohlbold 1
GYŐR: Lunde, Herr O. (kapusok), Amorim 4, Boczkó-Hornyák, Bognár-Bódi, Bulatovics 7, Görbicz 11 (6), Korsós, Kovacsics 1, Löke 2, Orbán 2, Rédei-Soós 2, Sirián 1, Szepesi 3, Tervel
Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 6/6.
Baia Mare-Hypo Niederösterreich 24-23 (8-12)
A csoport állása: 1. Győri Audi ETO 6 p, 2. Thüringer KC 2 p (-7), 3. Hypo Niederösterrecih 2 p (-14), 4. Baia Mare 2 p (-17)

A további két csoport eredményei:

C-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Metz (francia)–Krim Ljubljana (szlovén) 21–20 (12–7)
AZ ÁLLÁS 1. Krim Ljubljana (szlovén) 4, 2. Sävehof (svéd) 4, 3. Leipzig (német) 2, 4. Metz (francia) 2

D-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Bera Bera (spanyol)–Larvik (norvég) 17–27 (9–13)
AZ ÁLLÁS 1. Larvik (norvég) 5, 2. Vardar Szkopje (macedón) 5, 3. Koprivnica (horvát) 2, 4. Bera Bera (spanyol) 0

A Veszprém nagyon könnyedén, 11 góllal győzött a Croatia Zagreb otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 4. fordulójában, így továbbra is százszázalékos csoportjában.
A veszprémiek újabb sikerükkel magabiztosan, 3 pontos előnnyel vezetik az A csoportot.

Jól kezdte a mérkőzés a magyar bajnok, mely néhány perc után 3-0-ra, majd 5-2-re is vezetett. Ezt követően a hazaiak a 10. percben egy gólra zárkóztak fel, a folytatásban azonban nem tudtak ellenállni a veszprémi támadásoknak. Nagy Lászlóék hat gólt lőttek sorozatban, míg a zágrábiak egészen a 22. percig nem találtak kapuba. A félidő hajrájában is a Veszprém dominált, s végül hétgólos előnnyel mehetett pihenni (8-15). A fordulás után sem változott a mérkőzés képe, a magyar együttes kézben tartotta az összecsapást, s csak annyi volt a kérdés, hogy győzelmének aránya mekkora lesz: a találkozót végül 11 góllal nyerte Carlos Ortega csapata.

Férfi Bajnokok Ligája, 4. forduló:
A-csoport:
CO ZAGREB-MKV MVM VESZPRÉM 22-33 (8-15), Zágráb, játékvezetők: Gjeding, Hansen (dánok).
ZAGREB: Ivic, Stevanovic (kapusok), Coric, Horvat 3, Kaleb 3, Mandalinic 6, Maric 1, Matic, Matulic, Mihic 1, Sebetic, Sprem 2, Stepancic 5, Susnja, J, Valcic 1, T. Valcic
VESZPRÉM: Alilovic, Fazekas (kapusok), Chema Rodriguez, Gulyás 2, Ilics 5, Iváncsik G. 2, Iváncsik T. 5, Jamali 3, Nagy L. 6, Pesics 1, Ruesga, Schuch 3, Sulic 5, Terzics 1, Ugalde
Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3.