Férfi és női klubcsapataink gőzerővel készülnek

2013. 08. 22.

Augusztus 30-án rajtol a női első osztályú kézilabda bajnokság. A férfiak szeptember 8-án követik a hölgyeket. A férfi és női nemzetközi kupákban is közeledik az első megmérettetés.

A Pick Szeged győztes BL-főpróbát tartott

A Bajnokok Ligája selejtezőjére készülő Pick Szeged férfi kézilabdacsapata 29–23-ra nyert a Székelyudvarhely ellen.
Juan Carlos Pastor gárdája a romániai Székelyudvarhely ellen játszotta a felkészülési időszak utolsó edzőmeccsét. A pickhandball.hu beszámolója szerint Mikler Roland bravúrokkal indult a meccs, azonban támadásban sokat hibázott a Pick, így sokáig szoros volt a mérkőzés. A játék képe nem sokat változott az első félidő közepére sem, jöttek a hazai hibák, amiket a vendégek büntettek (6–6). Nem volt nyugodt Pastor edző sem, többször is mérgesen gesztikulált a játékosaival és a fejmosás sem maradt el. Az első félidőben rendesen akadozott a játék, így csak 14–12 volt a Picknek a tavalyi román bajnokság bronzérmese ellen.
Két perc alatt elfogyott az első játékrészben megszerzett szegedi előny, még szerencse, hogy Mikler után Tatai is jól védett a kapuban. Később 18–15-re lépett el a Pick, ez lendületet adott, Ancsin Gábor bombái ültek, már-már úgy tűnt, hogy sima lesz a meccs, de jöttek megint a hibák. A győzelem nem maradt el (29–23), ennek mindenképpen lehetett örülni.

FÉRFI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Pick Szeged–Székelyudaverhely 29–23 (14–12)
Pick Szeged: Mikler – Parrondo 4, Ancsin 5, Mindegía 2/1, Zubai, Ilyés 2, Kekezovics 2. Csere: Tatai (kapus), Blazevic, Balogh 2, Vranjes 3, Sulc 5, Larholm 3, Vadkerti 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Iváncsik G. és Schuch is hosszabbított Veszprémben

Az MKB Veszprém kézilabdacsapata meghosszabbította Iváncsik Gergő és Schuch Timuzsin szerződését – jelentette be a klub hivatalos honlapja.
Schuch Timuzsin eredeti szerződése 2013. június 30-án járt le, az új lejárat: 2016. június 30. Iváncsik Gergő kontraktusa 2014. június 30-án ért volna véget, de ezt a felek egy évvel kitolták, így 2015. június 30-ig van érvényes szerződése a balszélsőnek.
Kiderült az is, hogy a csapat 2013. szeptember 19-én, csütörtökön 18 órakor (magyar idő szerint) lép pályára szezonbeli első BL mérkőzésén, Szentpéterváron – adta hírül az mkbveszprem.eu.

Görbicz győzelmet vár a hétvégi tornán

Már érkeznek a csapatok a pénteken induló háromnapos győri női kézilabda felkészülési tornára, a PwC Handball Fiestára. A hatcsapatos megmérettetésen a Rosztov-Don, a Vardar Szkopje, a Metz, a Leipzig és a Krim Ljubljana vendégeskedik a BL-címvédő Győri Audi ETO otthonában. Görbicz Anita, a Győr csapatkapitánya szerint egy nagyon hatékony felkészülésen van túl a hazai csapat, és jó hangulatban várja az idei első nagy megmérettetést.

„Remek állapotban vagyunk, a nyár elején volt időnk kipihenni az elmúlt szezont. A BL-eufória azért tart még, remélem, egyhamar nem is múlik el. Az elmúlt egy hónapban rengeteget dolgoztunk, ebben a lanzarote-i edzőtábornak is jelentős szerepe volt, Ambros munkáját egy exkommandós szakember is segítette. Persze bomba formában még nem vagyunk, de ennek nem is most van itt az ideje” – nyilatkozta Görbicz Anita.

Az elmúlt hetekben biztató eredményeket produkált a csapat a felkészülési mérkőzéseken: „Az első meccsek elég jól sikerültek, amelyen sokat segített, hogy szinte teljesen együtt maradt a tavalyi csapatunk. A két új játékosunk pedig vérprofi, akinek nem okoz gondot a beilleszkedés. Mindketten gyorsan felvették a fonalat, napról napra jobban összecsiszolódunk. Ebben a folyamatban nagy lökést fog adni nekünk a hét végi torna, hiszen három nap alatt három meccset játszunk nagyon jó ellenfelekkel, tehát rengeteg lehetőségünk lesz továbbfejleszteni a védekező és támadójátékunkat.”

A PwC Handball Fiestával kapcsolatos elvárásait az alábbiak szerint fogalmazta meg a győri klasszis:

„Győzelmet várok magunktól, de nem ezen lesz a hangsúly. Hazai pályán meg szeretnénk nyerni a tornát, hiszen a közönségünknek is szeretnénk örömet okozni, de az igazi megmérettetések majd szeptembertől és októbertől jönnek a bajnokságban és a BL-ben” – zárta a válogatott irányító.

A Fehérvár kikapott a norvég ötödiktől

A norvég női kézilabda-bajnokság legutóbbi kiírásának ötödik helyezettje, a Storhamar öt góllal legyőzte felkészülési mérkőzésen a Fehérvárt.
A keddi, dömsödi mérkőzésen Nuria Benzal mellett Siti Eszter, Tilinger Tamara, Emberovics Míra és Azari Fruzsina sem állt Pal Oldrup Jensen és Siti Bea rendelkezésére. A norvégok kiegyenlített első félidő után, az utolsó negyedórát megnyerve 33–28-ra diadalmaskodtak.

NŐI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Fehérvár KC–Storhamar (norvég) 28–33 (14–14)
FKC: Kiss, Trimmel (kapusok), Herr 7 (5), Kuhinkó 6 (1), Hajduch 4, Kazai 3, Horváth B. 2, Májer 2, Mayer 2, Becséri K. 1 (1), Vaszari 1.