Férfi EuroChallenge: húsz feletti Olaj-vereség

2014. 01. 15.

A Szolnoki Olaj nem tudta borítani a papírformát: a magyar csapat 90–68-ra kikapott az olasz Reggio Emilia vendégeként a férfi kosárlabda EuroChallenge-sorozat második csoportkörének nyitányán, a J-csoport kedd esti mérkőzésén.

A Szolnok – immár a napokban elküldött irányító, Chris Oliver nélkül – Willie Warren és Miljan Rakics egy-egy triplájával jelezte meccs eleji eltökéltségét, még Lóránt Péter büntetővel megspékelt duplája után is vezetett (7–10), akkor azonban 11–0-s hazai roham következett (18–10), és onnantól végig a Reggio Emiliánál volt az előny.

Az Olaj a második negyed közepéig tízen belül marad, az olló Troy Bell remek perce (benne tripla, dupla, két büntető) nyomán nyílt szét (37–22). A harmadik negyed hajrájában megvolt a közte húsz (61–41), és a hazaiak magabiztosan megőrizték előnyüket.

Az olasz csapatban öten is elérték a tízpontos határt, a szolnokiaknál ez egyedül Warrennek sikerült, ő 23 pontig jutott.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROCHALLENGE
2. CSOPORTKÖR, J-CSOPORT, 1. FORDULÓ

BON GROSSO REGGIO EMILIA (olasz)–SZOLNOKI OLAJ KK 90–68 (22–16, 23–17, 24–13, 21–22), Reggio Emilia, 2100 néző. V: Sutulovics (montenegrói), Vinasi (román), Rohacky (osztrák)
REGGIO EMILIA: Cinciarini 8, White 17/3, Silins 2, Bell 11/3, Brunner 10. Cs: Kaukenas 19/6, Cervi 3, Antonutti 18/12, Filloy, Frassineti, Mussini 2, Pini
SZOLNOK: WARREN 23/3, Rakics 3/3, Holiday 9/6, Milosevics 7, Lóránt 9/3. Cs: Vojvoda 4, Báder 6, Simon B. 7/3, Ivosev, Tóth Z
Kipontozódott: Milosevics (29. p.)
Dragan Alekszics: – Jól kezdtünk, aztán rengeteg technikai és buta hibát követtünk el, már az első félidőben több mint tíz eladott labdánk volt. Ezeket a rontásokat az olaszok kegyetlenül megbüntették. Sajnos puhán és határozatlanul védekeztünk, ez eldöntötte a meccset. Egyszer még visszajöttünk tíz körüli hátrányba, de az újabb hibák után már nem volt sanszunk a szoros végjátékra sem.
A csoport másik mérkőzésén
KRKA Novo Mesto (szlovén)–Cholet Basket (francia) 80–63 (18–15, 20–12, 27–18, 15–18)