Férfi Eurochallenge: Négy mérkőzés, egy győzelem

2013. 11. 13.

A Szolnoki Olaj remek utolsó negyedbeli teljesítménnyel 85–72-re legyőzte a BC Murest a férfi kosárlabda Eurochallenge 2. fordulójában, a H-csoport kedd esti marosvásárhelyi mérkőzésén, így két fellépés után őrzi százszázalékos mérlegét. Ugyanezen a játéknapon Atomerőmű idegenben, a Körmend és a Jászberény pályaválasztóként szenvedett vereséget, utóbbi mindössze 41 pontig jutott szlovén ellenfelével szemben.

H-CSOPORT

A marosvásárhelyiek 13–11-es vezetése után a végig nagyon hatékonyan dobó Vojvoda Dávid két triplájára alapozva 10–0-s szakaszt futott a Szolnoki Olaj, sokáig meg is tartotta az előnyt, aztán a hazaiak a második negyedben egy 9–0-val egyensúlyba hozták a meccset – a nagyszünetben 42–42 volt az állás.

A rendkívül szoros harmadik negyedben jobbára a hazaiak jártak előrébb, a negyedikben aztán fordult a kocka: Miljan Rakics gyors egymásutánban a helyére küldött három triplát, Keller Ákos zsákolt egyet, Chris Oliver is bevert egy duplát, és a 13–0-s roham eldöntötte a csatát.

BC MURES (román)–SZOLNOKI OLAJ KK 72–85 (15–23 , 27–19 , 21–19, 9–24), Marosvásárhely
MAROSVÁSÁRHELY: Mitchell 9/3, Jelenics 6/3, PECIUKAS 16/6, Ivanovics 9/3, MLADENOVICS 15. Csere: LUPUSAVEI 9/9, Paltinisanu, Jucan 8/6.
OLAJ: Warren, Horváth Á. 2, VOJVODA 22/12, Lóránt 7/3, Báder 6. Csere: OLIVER 13, KELLER 16, Ivosev, Simon B. 8/3, Rakics 11/9, Markovics.
Nedeljko Asceric: – Elégedett vagyok a győzelemmel. A második negyed után nagyon mérges voltam a játékosaimra, mert szív nélkül nem lehet játszani, ők pedig megtették. Félidőben átbeszéltük a dolgokat, és szerencsére megtaláltuk azokat a játékosokat, akik megnyerték nekünk a meccset.

Rilszki Szportiszt (bolgár)–Cmoki Minszk (fehérorosz) szerda

A H-CSOPORT ÁLLÁSA 1. SZOLNOKI OLAJ KK 2 2 0 158–138 4, 2. BC MURES 2 1 1 155–164 3, 3. CMOKI MINSZK 1 0 1 79–83 1, 4. RILSZKI SZPORTISZT 1 0 1 66–73 1

D-CSOPORT

Továbbra sincs győzelme a Körmendnek az Eurochallenge idei kiírásában: a vasiak kedd este hazai pályán 73–68-ra kikaptak a romániai Medgyesről érkező Gaz Metantól.

A vendégek rögtön az elején kézbe vették az irányítást, és leszámítva a második negyed eleji, Devon Moore duplája kiváltotta rövidke fordítást (27–26), végig ők vezettek. A harmadik negyed elején Aurelian Dumitrescu két triplája után már tizenkét pont volt az előnyük (37–49), akkor azonban Jeremy Fears vezérletével hosszú hajrát nyitott a Körmend.

Bő hat perccel a vége előtt sikerült utolérni az ellenfelet (59–59), csakhogy még időkéréssel sem sikerült megakadályozni, hogy a következő kilenc pontot a vendégek szerezzék meg. Farkas Attila triplája és Kutasi Gergely duplája még felcsillantotta a reményt, Fears büntetői után már csak két pont volt a hátrány (68–70), de a hátralévő 21 másodperc nem bizonyult elegendőnek a fordításhoz. A medgyesiek higgadtan büntetőztek, Kijev után Körmenden is nyertek.

INKOGNITO FASHION KÖRMEND BC–GAZ METAN MEDIAS (román) 68–73 (17–21, 16–18, 20–17, 15–17), Körmend, 800 néző. V: Sutulovic, Brziak , Kucera
KÖRMEND: Moore 12, FEARS 19, Ferencz 2, FARKAS 14/6, RAKOCEVIC 16. Csere: Kusnyer, Grebenár, Török, Sonyák, Kutasi 5/3.
MEDGYES: SHILOH 17, Mandache 4, DUMITRESCU 12/12, Koch 6, Tsiaras 7. Csere: Dumitru 7/6, Marojevic 4, Kemp 5, Bogavac 11/3.
Kipontozódott:Shiloh (40. p.)
Hencsey Tamás:– Gratulálok a győztes csapatnak. Bár voltak hibáink, de nem kaptunk túl sok pontot, így most is csak azt tudom mondani, hogy a védekezésünkkel nincs különösebb gond, továbbra is a támadásainkkal van probléma. Ismét többször álltunk fel jelentős hátrányból, de a húsz triplakísérletből három, az pláne hazai pályán nagyon kevés.
Marcel Tenter:– Nagyon jó mérkőzést játszottunk, remek hangulatban. Boldog vagyok, hogy sikerült győznünk. A hazaiak hátrányban is mindig nagyon jól küzdöttek és végig nyílt volt a találkozó. Gratulálok és sok sikert kívánok a Körmendek.

BC Triumph Ljuberci (orosz)–BC Kijev (ukrán) szerda

A D-CSOPORT ÁLLÁSA 1. GAZ METAN MEDIAS 2 2 0 156–142 4, 2. BC TRIUMPH LJUBERCI 1 1 0 90–74 2, 3. KÖRMEND 2 0 2 142–163 2, 4. BC KIJEV 1 0 1 74–83 1

F-CSOPORT

A Jászberény albérletben, Salgótarjánban fogadta kedd este a szlovén Krkát, és meglehetősen sima vereséget (41–58) szenvedett kiválóan védekező ellenfelétől.

Az első bő hat percben Edo Muric, Jasmin Hukic és Matej Rojc is célba juttatott egy-egy triplát, közben jól védekezett a szlovén csapat, így gyorsan tetemes előnyre tett szert. Támadásban egyik fél sem állt a helyzet magaslatán: az első három negyed egyikében sem érték el a húsz pontot – a jászberényiek kétszer a tízet sem...

Semmilyen tekintetben sem hozott fordulatot a negyedik játékrész, így a berényi labdaeladásokat kegyetlenül megbüntető Krka – amely 2011-ben megnyerte az Eurochallenge-et – magabiztos győzelmet aratott.

FORTRESS JÁSZBERÉNY–KRKA NOVO MESTO 41–58 (11–19, 8–10, 8–14, 14–15), Salgótarján, 600 néző. Vezette: Rurszanidisz (görög), Szundics (montenegrói), Vecerskis (litván)
JÁSZBERÉNY: Raivo 8, Soós, Markovics 10, Dramicsanin 11, Lázár 2. Csere: Dukics, Horti 7, Szögi 3/3, Mladenovics.
NOVO MESTO: Lapornik, Rojc 5/3, Muric 17/3, Hukic 9/3, Bolcina 4. Csere: Klobucar 8/3, Pavic, 5, Booker 2, Buljan 4, Kastrati 4, Zatezic
Földi Sándor: – Védekezésben iskolajátékot láthattunk a Novo Mestótól. Tanulniuk kell belőle a játékosoknak – és nekem is. Az edzéseken csak úgy tudjuk ezeket gyakorolni, ha mindenki teljesen odateszi magát és megnehezíti a társai dolgát. Huszonhét eladott labdával nem lehet meccset nyerni, talán ha az elején több hárompontos kísérletünk beakad, akkor lehetett volna szorosabb a végeredmény. Ha a mérkőzés előtt azt mondják, hatvan pont alatt tartjuk a szlovénokat, előre aláírom, de támadásban sokkal több kellett volna.
Alekszandar Dzsikics: – Nem voltam mindennel elégedett, néha kissé könnyedén vettük a feladatunkat. Védekezésben végig jól teljesítettünk, bár még kevesebb dobóhelyzetet engedhettünk volna a hazaiaknak. Támadásban már voltak gondjaink, de elsősorban magunknak tettük nehézzé a befejezéseket, szinte mindig eggyel többet húztunk, mint kellett volna.

Ural Jekatyerinburg (orosz)–Tofas SC Bursa (török) 74–70

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA 1. KRKA NOVO MESTO 2 2 0 138–116 4, 2. TOFAS SC BURSA 2 1 1 156–146 3, 3. URAL JEKATYERINBURG 2 1 1 149–150 3, 4. FORTRESS JASZBERENYI 2 0 2 113–144 2

B-CSOPORT

Az Atomerőmű 75–63-ra kikapott a török Gaziantep vendégeként. A két csapat nagyon szoros csatát vívott egymással, az első negyed után a paksiak, a második után a törökök vezettek kis különbséggel.

A harmadik játékrészben 45–43-as hazai vezetésnél nyolc megválaszolatlan török pont következett, és hiába szedett végig több lepattanót az Atom, ezt az előnyt nem engedte ki a kezéből a sokkal jobb mezőnymutatóval dobó Gaziantep.

ROYAL HALI GAZIANTEP (török)–ATOMERŐMŰ SE 75– 63 (18–20, 16–13, 25–18, 16–12), Gaziantep, 2000 néző. V: Calik (lengyel), Zubak (szlovák), Mitrovski (macedón)
GAZIANTEP: Bremer 9/6, Erdogan 8, AKPINAR 13/9, STEVIC 19, Borovnjak 4. Cs: Bayav 4, Burell 12/6, Göktas 6/3, Ogut.
ATOMERŐMŰ SE: Vaughn 11/3, McGruder 10 , Szabó Zs. , Körtélyesi 3/3, Tóth Á. 6. Cs: JONES 15 , Baki , Kovács Á.11/9, Eilingsfeld 5/3, Medve 2.
CSM Oradea (romániai)–Krasznija Krilja Szamara (orosz) 74–89

A B-CSOPORT ÁLLÁSA 1. ROYAL HALI GAZIANTEP 2 2 0 171–152 4, 2. KRASZNIJA KRILJA SZAMARA 2 1 2 178–170 3, 3. ATOMERÖMÜ SE PAKS 2 2 1 141–152 3, 4. CSM ORADEA 2 0 2 151–167 2