Férfi EuroChallenge: Olaj-továbbjutás vereséggel

2013. 12. 11.

A Szolnoki Olaj és az Atomerőmű egyaránt hazai vereséggel tudta le a férfi kosárlabda EuroChallenge-sorozat keddi játéknapját. Veresége ellenére az Olaj továbbjutott, az Atom kiesett, akárcsak az idegenben vereséget szenvedő Körmend. A nap negyedik magyar érdekeltségű mérkőzése is vereséget hozott: a Jászberény Szlovéniában kapott ki.

Bár kötelező győzelemre készült a Szolnok, a második negyedbeli 12–2-es marosvásárhelyi roham, valamint a vendégcsapat szívós játéka új helyzetet teremtett. Az Olajnak üldöznie kellett az eredményt, ám egy pontnál közelebb egyszer sem sikerült kerülnie ellenfeléhez, és a végjátékban már arra kellett ügyelnie, hogy a vereség kisebb legyen 13 pontosnál (annyival nyert a magyar csapat Erdélyben) – ezt a célt sikerült elérni, a továbbjutás biztossá vált. A H-csoport első helyének megszerzéséhez legalább kilencpontos győzelem kell a jövő héten hazai pályán a Cmoki Minszk ellen.

Az Atomerőmű is csak győzelemmel maradhatott versenyben a B-csoportban, csakhogy kedd este a török ellenfél is biztossá akarta tenni a továbbjutását. A Gaziantep már az első negyedben magához ragadta a kezdeményezést, végig vezetett, a második félidőben többnyire tíz pontnál nagyobb előnnyel, és nem volt kérdéses, hogy megnyeri a mérkőzést.

A D-csoportban a Körmend jól kezdett, 8–3-ra vezetett, csakhogy a következő 14 pontot a házigazdák szerezték, és innentől állandósult a meggyesi csapat jobbára tíz pont feletti fórja. Az utolsó negyedet Muhammad El-Amin vezérletével 12–0-s rohammal nyitotta a Körmend, de a hazaiaknak még az egyenlítés előtt sikerült túllendülniük a holtponton, és ha nehezen is, de megnyerték a meccset, amivel megpecsételődött a vasiak sorsa a csoportban.

Az F-csoportban már korábban biztossá vált, hogy a Jászberény nem juthat tovább, Földi Sándor tanítványai már csak a szép búcsúra összpontosíthatnak. Ahhoz képest, hogy a két csapat salgótarjáni meccsét simán nyerte a Krka, a keddi találkozó harmadik negyedének végjátékában mért mínusz ötös állás (45–50) kifejezetten szoros volt. A végére aztán felpörögtek a hazaiak, növelték a különbséget, és magabiztosan nyertek.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROCHALLENGE

5. FORDULÓ

B-CSOPORT
ATOMERŐMŰ SE–ROYAL HALI GAZIANTEP (török) 61–74 (13–17, 16–19, 15–21, 17–17), Paks, 600 néző. V: Madinger (német), Rohacky (osztrák), Szundics (montenegrói)
ATOMERŐMŰ: Vaughn 8/3, McGruder 12/3, Körtélyesi 4, EILINGSFELD 9/6, JONES 13. Csere: Medve, KOVÁCS Á. 9/3, Baki G., Tóth Á. 6, Kerpel-Fronius.
GAZIANTEP: Bremer 9/3, ERDOGAN 12, WHITE 19/12, Sztevics 4, BOROVNJAK 12. Csere: Akpinar 5/3, LORBEK 10/3, Göktas 3/3, Ogut.
Kipontozódott: Vaughn (40. p.)
Dzunics Braniszlav: – A játék minden elemében felülmúltak bennünket a törökök, pontosabban, precízebben kosaraztak. Megérdemelten győztek.
Jurij Zdovc: – Jó meccset játszottunk, mindkét csapat erőteljesen kosárlabdázott, amiből nekünk sikerült felülkerekednünk.
Krasznije Krilja (orosz)–CSM Oradea (román) 84–75
A B-CSOPORT ÁLLÁSA 1. ROYAL HALI GAZIANTEP 9, 2. KRASZNIJE KRILJA SZAMARA 8, 3. CSM ORADEA 7, 4. ATOMERŐMŰ SE 6

D-CSOPORT
GAZ METAN MEDIAS (román)–INKOGNITO FASHION KÖRMEND BC 77–72 (22–12, 24–22, 18–13, 13–25), Medgyes, 500 néző. V: Csekov (bolgár), Lukes (cseh), Szcerba (lengyel)
GAZ METAN MEDIAS: Mandache 8, Shiloh 18, Ciarasz 13/3, Bogavac 9/3, Marojevics 10. Csere: Kemp 7/3, Dumitrescu 3/3, Koch 4, Dumitru 5/3
KÖRMEND: Moore 11/3, El-Amin 20/12, Ferencz 5/3, Török 6/3, Rakocsevics 19. Csere: Grebenár, Fodor G. 2, Sömenek 2, Kutasi 4, Sonyák 3/3, Kusnyer.
BC Kijev (ukrán)–Triumf Ljuberci (orosz) 54–52
A D-CSOPORT ÁLLÁSA: 1. TRIUMF LJUBERCI 9, 2. GAZ METAN MEDIAS 9, 3. INKOGNITO FASHION KÖRMEND BC 6, 4. BC KIJEV 6

F-CSOPORT
KRKA NOVO MESTO (szlovén)–FORTRESS JÁSZBERÉNY 76–61 (21–13, 21–18, 17–17, 17–13), Novo Mesto, 1000 néző. V: Krause (német), Denkovski (macedón), Milicevic (bosnyák)
NOVO MESTO: Rojc 8/3, Lapornik 3, Muric 5/3, Buljan 10/3, Bolcina 10. Csere: Kastrati 6, Pavic 12, Zatezic, Hukic 11/9, Klobucar 11/3
JÁSZBERÉNY: Savic 9/6, Mladenovics 9/9, Markovics 9, Dramicsanyin 20/6, Lazar 6. Csere: Horti 8, Szögi.
Tofas Bursa (török)–Ural Jekatyerinburg (orosz) 77–82
AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA: 1. URAL JEKATYERINBURG 9, 2. TOFAS SC BURSA 8, 3. KRKA NOVO MESTO 8, 4. FORTRESS JÁSZBERÉNY 5

H-CSOPORT
SZOLNOKI OLAJ KK–TIRGU MURES BC 68–76 (17–15, 17–27, 19–20, 15–14), Szolnok, 1000 néző: V: Krug (orosz), Jovanic (bosnyák), Hilke (finn)
OLAJ KK: Warren 7/3, Rakics 5/3, Holiday 14/6, Ivosev, Lóránt 4. Csere: VOJVODA 12/6, KELLER Á. 14, Simon B. 4, Oliver 8.
MURES: MARTINICS 16/6, Jelenics 8/3, Brown 9/3, Ivanovics 4, MLADENOVICS 26. Csere: Lupusavei 6/6, JUCAN 3, Paltinisanu 4.
Nedeljko Asceric: – Jól játszott a BC Mures, teljesen megérdemelten győzött. Most nem szeretném kritizálni játékosaimat, de az az igazság, ha már nem hagytam őket elszállni a Partizan-meccs után, akkor a vereség után sem szeretném bántani őket. Nem történt tragédia, megyünk tovább.
Szrecsko Szekulovics: – Én mindig szívesen jövök Szolnokra, hiszen egykori magyar csapataimmal is mindig jó hangulatú mérkőzéseket vívtunk. Gondoltuk, hogy a házigazdák egy kicsit fáradtak lesznek a Partizan-meccs után, és ezt sikerült kihasználnunk. Olykor jól játszottunk, és azt gondolom, hogy megérdemelt győzelmet arattunk.
Cmoki Minszk (fehérorosz)–Rilszki Szportiszt Szamokov (bolgár) 94–75
A H-CSOPORT ÁLLÁSA: 1. CMOKI MINSZK 9, 2. SZOLNOKI OLAJ KK 8, 3. BC MURES 7, 4. RILSZKI SZPORTISZT SZAMOKOV 6

(Forrás: NSO, fotó: bb1.hu)