Férfi EuroChallenge: szolnoki parádé Cholet-ban

2014. 01. 30.

A Szolnoki Olaj 85–70-re nyert idegenben a francia Cholet ellen a férfi kosárlabda EuroChallenge-kupa 2. csoportkörének 3. fordulójában.

A szlovén Krka Novo Mesto elleni hazai siker után idegenben is megszerezte első győzelmét az Olaj az Eurochallenge-kupa 2. csoportkörében.

Remekül kezdte a meccset a Szolnok, az első negyedet 24–12-re megnyerte, és bár a második játékrészben kicsit kiengedett, a nagyszünetre így is 44–36-os előnnyel vonulhatott.

A fordulás után ismét nőni kezdett a különbség, többek között annak köszönhetően, hogy a szolnokiak kiváló százalékkal dobták a triplákat (12/21-es mutatóval zártak), főleg Justin Holiday és Lóránt Péter járt ebben az élen, mindketten 20 pontig jutottak.
Érdekesség, hogy Báder Márton is a hárompontos vonalon túlról jegyezte egyetlen sikeres dobását.
A záró 10 perc már nem tartogatott izgalmakat, a Cholet csak két pontot tudott faragni a hátrányán, így 85–70-es szolnoki siker született.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROCHALLENGE-KUPA
2. CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
CHOLET BASKET (francia)–SZOLNOKI OLAJ KK 70–85 (12–24, 24–20, 13–22, 21–19), Cholet, 3000 néző. Vezette: Wilkinson (angol), Denkovszki (macedón), Zapolski (lengyel)
CHOLET: Thomas 6/6, Wilson 6, Cox, Jomby 8/6, Marquis 3. Csere: GOODS 21/9, Kante 2, Burrell 9, HO YOU FAT 12/3, Moendadze 3/3.
SZOLNOK: Simon B. 7/3, Rakics, HOLIDAY 20/12, LÓRÁNT 20/9, Báder 3/3. Csere: WARREN 12/3, KELLER 8, VOJVODA 10/6, Milosevics 5, Ivosev
Laurent Buffard, a Cholet edzője: – Fizikailag nem bírtuk a tempót, fáradtak voltunk. A Szolnok ezen a meccsen nagyon jól játszott, úgy mint ha a francia bajnokság élcsapata lenne.
Dragan Alekszics, a Szolnok edzője: – Koncentráltak voltunk szinte az egész mérkőzésen, kulcsfontosságú volt, hogy sikerült lelassítani a Choletet, legalábbis a meccs nagy részében. A csapatszellem kitűnő volt, kollektívan támadtunk és védekeztünk, sok lepattanót szereztünk, sok gólpasszunk volt, ez is alátámasztja mindezt.
AZ ÁLLÁS: 1. Reggio Emilia (olasz) 5, 2. Szolnoki Olaj 5, 3. Krka Novo Mesto (szlovén)4, 4. Cholet Basket (francia)4

Férfi NB I: a Fehérvár legyőzte az éllovas Paksot

A címvédő Alba Fehérvár hazai pályán 81–65-re nyert az éllovas Paks ellen a férfi kosárlabda NB I szerdai rangadóján.
Húszpercnyi játék után még minden esélye megvolt az Atomerőműnek az idegenbeli bravúrra, hiszen a nyolc ponttal elveszített első negyed után a második játékrészben 42–39-re felzárkózott.
A harmadik negyed elején aztán állva hagyta ellenfelét az Alba, Tóth Norbert és Ramone Moore vezetésével egy 14–0-s rohamot produkált (56–39). Mint később kiderült, ezzel a hazaiak el is döntötték a meccset, előnyükre jól vigyáztak, így magabiztos győzelemmel örvendeztették meg közönségüket.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 19. FORDULÓ
ALBA FEHÉRVÁR–ATOMERŐMŰ SE 81–65 (25–17, 17–22, 26–12, 13–14), Székesfehérvár, 1800 néző. Vezette: Vígh, Cziffra, Pozsonyi
FEHÉRVÁR: HOBBS 9/3, Tóth P. 2, Olah 3/3, TÓTH N. 17, Timkó. Csere: Somogyi 11, Szanati 4, R. MOORE 18/6, Supola 11/3, Blaskovits, Juhos 6/6
PAKS: Kovács Á. 5/3, McGruder 14, Körtélyesi 12/6, Szabó Zs. 4, Jones 12. Csere: Eilingsfeld 2, Vaughn 9/3, Tóth Á. 4, Baki 3/3
Carlos Frade, a Fehérvár edzője: – Elsősorban a jó védekezésünknek köszönhetően több alkalommal is hibázásra tudtuk kényszeríteni a Paksot, annak ellenére, hogy a Liga egyik legjobb csapatának számít. Az egész mérkőzésen, de főleg az első negyedben mindenki hozzátett valamit ehhez a sikerhez. Így például kilenccel több lepattanót szereztünk, és ezek jól megoszlottak a játékosok között, ez is mutatja, hogy ma egységesek voltunk.
Dzunics Braniszlav, a Paks edzője: – Már a kezdésnél beragadtunk, meglepett bennünket az Alba egész pályás védekezése. A lényegi különbségek a lepattanózásban voltak. Amikor egy csapat ennyire dominál ebben, akkor a másiknak már túlságosan sok esélye nincs arra, hogy nyerjen. Próbáltunk ugyan a hibáinkon úrrá lenni, de amit elterveztünk az csak hellyel-közel sikerült.

AZ ÁLLÁS 1.Atomerőmű SE 15/4 34, 2. Alba Fehérvár 13/6 32, 3. KTE-Duna Aszfalt 12/6 30, 4. Sopron KC 11/7 29, 5. BC Körmend 11/7 29, 6. Kaposvári KK 11/7 29, 7. Falco KC Szombathely 7/11 25, 8. Pécsi VSK-PANNONPOWER 6/12 24, 9. Zalakerámia-ZTE KK 6/12 24, 10. Naturtex-SZTE-Szedeák 6/12 24, 11. FORTRESS Jászberény 6/11 23, 12. Marso Nyíregyházi KK 4/13 21