Férfi Európa-kupa: az Alba majdnem elkapta a PAOK-ot

2013. 11. 28.

Az Alba Fehérvár férfi kosárlabdacsapata nagyszerűen helytállt a görög PAOK otthonában, de végül 68–64-re kikapott az Európa-kupa F-csoportjában rendezett mérkőzésen.

Az Alba tisztában volt azzal, hogy csak maximális koncentrációval lehet bármi esélye a PAOK otthonában – a helytállás megvolt, de a fehérváriak végül alulmaradtak a nagyon szoros végjátékban. A szaloniki fekete-fehérek az első negyedben nem tudtak jelentős előnyt szerezni, egy játékrész után 17–16-ra vezettek – hogy aztán a folytatásban elhúzzanak. A PAOK 23–13-ra nyerte meg a második negyedet, ezzel kézbe vette az irányítást – az Alba 15–16-nál vezetett utoljára a meccsen.

Tulajdonképpen ez a negyed döntött a találkozón, mert az Alba hiába kapaszkodott nagyon, csak látótávolságból tette ezt, igazán közel nem tudott kerülni a görögökhöz. Egészen a hajráig, ami a PAOK-drukkereknek kellemetlenül izgalmasra sikeredett: Tóth Norbert és Maurice Kemp pontjaival öt pontra jött fel a magyar csapat, kikényszerítve egy hazai időkérést az utolsó perc előtt. A végén az Alba tette, amit tennie kellett (azaz faultolt rendszeresen), de a PAOK nem remegett meg, ha fogcsikorgatva is, de 68–64-re megnyerte a mérkőzést. A bravúr nagyon közel volt, de elmaradt. Az Alba Fehérvár egy győzelemmel és hat vereséggel áll a csoportban, a PAOK mérlege 5–2.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA

F-CSOPORT, 7. FORDULÓ
PAOK SZALONIKI (görög)–ALBA FEHÉRVÁR 68–64 (17–16, 23–13, 12–16, 16–19), Szaloniki, 800 néző. Vezette: Mogulkoc (török), Jasmina (szerb), Milojevics (macedón)
PAOK: Cooper 9/3, Haralampidisz 6, CARELISZ 11/3, PAYNE 10, BOGRISZ 14. Csere: Cohlasz 6/6, Margaritisz 9/3, Kaszelakisz, Dedasz 3/3, Koniarisz, Kallesz, Vucsicsevics
FEHÉRVÁR: HOBBS 16/12, Moore 10, Tóth P. 2, TÓTH N. 10, Somogyi 4. Csere: Juhos 3, Szanati 2, Supola 7/6, Kemp 8, Blaskovits 2, Oláh
MESTERMÉRLEG
Anasztasziosz Markopulosz: – A mérkőzés előtt sokan azt gondolták, hogy könnyen nyerünk, mert győztünk Magyarországon, de az elvesztett bajnoki miatt nem volt az. Meg kellett változtatnom a játékosok hozzáállását, mert az utóbbi találkozókon elfogadhatatlan volt, hogy nem tudunk negyven percig figyelni. A második félidőben annyit rontottunk és nem koncentráltunk, hogy akár az Alba is nyerhetett volna.
Carlos Frade: – Közel került a PAOK a továbbjutáshoz ezzel a sikerrel, amelyet összességében megérdemelt. Azért van a gárda ilyen jó helyzetben, mert több szoros meccset is képes volt megnyerni, nem véletlenül. A csapatszellemmel és a hozzáállással elégedett vagyok, mert egyetlen percre sem adtuk fel a csatát, noha nem játszottunk jól, inkább átlagosan. Senki ellen nem engedhetjük meg azokat a hibákat, amiket most is elkövettünk.