Szatmári András első vk döntője

Férfi kardozóink remekeltek – hétvégi összefoglaló

2017. 02. 06.

Február első hétvégéjén sem maradtak adósok a magyar sportolók a jó eredményekkel. A kétszeres olimpiai bajnok Szilágyi Áron a kardcsapat tagjaként bronzérmes lett Padovában, Szatmári András pedig egyéniben aranyérmes. Jöjjenek a hétvége legfontosabb történései.

ALPESI SÍ

Kezdjünk mindjárt egy kis előretekintéssel: a svájci St. Moritzban február 6. és február 19. között rendezik meg az alpesi sí világbajnokságot, amelyen a magyar válogatott Miklós Edit nélkül kénytelen részt venni. A szövetség vezetése a kétszeres világkupa dobogós síző hiányában a legjobb és legígéretesebb sízőit indítja, valamint tapasztalatszerzés céljából egy-egy legfiatalabb versenyzőnek is lehetőséget ad.

A VB-RÉSZTVEVŐ MAGYAR CSAPAT
Férfiak: Samsal Dalibor, Kékesi Márton, Szőllős Barnabás, Szőllős Benjamin, Nagy Bence, Szepesi Bertold, Valeri Dávid, Hegyi Balázs, Maróty Mátyás, Benyó Marcell, Mohay Zsombor, Csák Örs, Safranka Béla.
Nők: Archam Chiara, Berecz Réka, Csima Laura, Eigler Partícia, Maróty Mariann, Maróty Mónika, Vági Luca.

ATLÉTIKA

Folytatta jó idei szereplését Márton Anita: a riói olimpián bronzérmes súlylökő a nemzetközi fedett pályás versenysorozat karlsruhei állomásán 18.34 méteres dobásával ezüstérmes lett. A győztes a világ- és Európa-bajnok Christina Schwanitz lett, aki hét centiméterrel szárnyalta túl a békéscsabai atléta legjobb dobását. A sorozat pontversenyét holtversenyben Márton Anita és Schwanitz vezetik – írja az atletika.hu.

JUDO

Műtét után regenerálódik a riói olimpikon Karakas Hedvig. Célja, hogy a 2017-es budapesti világbajnokságon térhessen vissza és jó eredményt érjen el hazai közönség előtt. „A riói olimpiát térdszalag nélkül csináltam végig, de tavaly ősszel nem volt mese, muszáj volt a szalagpótló műtétet bevállalni. Idén január végén egy újabb bokaműtét várt rám, de lélekben már megerősödtem és felkészültem a rehabilitációra – idézi a judoinfo.hu Karakas Hedviget. – Naponta négy-öt alkalommal edzek, hogy mihamarabb a legjobb formámat hozzam. Az erőnlétem fenntartásában és fokozásában sokat segítenek a táplálék-kiegészítők is.”

KAJAK-KENU

Immáron 6. alkalommal rendezte meg a Magyar Kajak-Kenu Szövetség a hagyományos évnyitó Kajak ergométeres és Medencés Sárkányhajó Kupáját az Aquaworldben. A férfi kajakergo 200 méteres versenyében Fodróczi Vilmos nagy harcot vívott Havasi Gergővel az első helyért, de az 1000 méteres finálé is szoros összecsapást hozott a BHSE-s Ceiner Benjámin és a Vasas versenyzője, Solti László között. A riói olimpiát is megjárt Ceiner Benjámin mosolyogva nyugtázta a trónfosztást, hogy legyőzte a tavalyi győztes, 2015-ben maratoni világbajnok Solti Lászlót. Bővebben itt!

RÖVIDPÁLYÁS GYORSKORCSOLYA

Ismét jó teljesítménnyel rukkoltak elő rövidpályás gyorskorcsolyázóink, ezúttal a világkupa-sorozat drezdai állomásán. Liu Shaolin Sándor aranyérmes lett 500 méteren (az elődöntőben országos csúcsot ért el), testvére, Liu Shaoang pedig bronzérmes. Burján Csaba megszerezte első egyéni vk-érmét: egy hektikus finálé végén második helyen ért célba 1500 méteren. A magyar küldöttség így 1-1 arany-, ezüst- és bronzéremmel térhet haza Németországból.

ÚSZÁS

Nizzában rendezték az idei Golden Tour első állomását, amelyen remekeltek a magyar úszók. A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka 9 (!) aranyérmet nyert a háromnapos versenyen, mellette két ezüstöt és három bronzot. A Rióban bronzérmes Kenderesi Tamás nem talált legyőzőre 200 pillangón (Biczó Bence mögötte másodikként csapott célba), ráadásul 1:55.20-as idejével a világranglista élére ugrott. A szintén riói olimpikon Verrasztó Dávid is két első hellyel gazdagodott.

VÍVÁS

Padovában rendezték hétvégén az egyik legnagyobb hagyományokkal rendelkező világkupa-versenyt, a Luxardót. A magyar férfi kardozók közül a kétszeres olimpiai bajnok Szilágyi Áron és Szatmári András jutott túl az első fordulón, előbbi végül az ötödik helyen végzett, utóbbi viszont nem talált legyőzőre, aranyérmes lett – derül ki a hunfencing.hu tudósításából. A csapatversenyben a Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron összeállítású négyes bronzérmet nyert könnyedén legyőzve Iránt. Női tőrözőink a gdanski világkupán szerepeltek, a Kondricz Kata, Kreiss Fanni, Lupkovics Dóra, Pásztor Flóra összetételű csapat hatodikként zárt.