Összefogás a kaposvári röplabdáért

Férfi KEL: a Kaposvár lemaradt a négyes döntőről

2014. 02. 01.

A Kaposvár nem jutott be a férfi röplabda Közép-európai Liga négyes döntőjébe, mivel hazai környezetben három szettben vereséget szenvedett pénteken az osztrák Posojilnica Aich/Dob együttesétől, s ezzel ötödikként zárt.

FÉRFI RÖPLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA

FINO KAPOSVÁR–POSOJILNICA AICH/DOB (osztrák) 0:3 (–25, –21, –18), Kaposvár, 150 néző. V: Seifried, Gril (szlovénok)
Kaposvár: Bozóki 5, Juhász P. 8, NÉMETH F. 17, Geiger 8, Bokor 3, Magyar B. 2. Cs: Deák, Dömötör (liberók), Dávid Cs. 3, Csányi 1
Posojilnica: Binder 3, WAWRZYNCZYK 13, Koncilja 7, SEQUEIRA 18, Grut 9, Wohlfahrtstätter 4. Cs: KOVACIC (liberó), Pusnik 1, Hruska
Demeter György: – Nem volt könnyű az osztrákok ellen játszani, mert erőszakosak voltak a nyitásaik, s így nem tudtuk a támadásainkat pontra váltani.
Leonard Baric: – Nagyon nehezen nyertük meg az első játszmát, de utána változott játékosaim hozzáállása, feljavult a védekezésünk, így összességében biztatónak látom fiataljaink jövőjét.
Az állás: 1. Ljubljana 31, 2. Aich/Dob 30, 3. VK Humenné 21, 4. Amstetten Hypo 14, 5. KAPOSVÁR 13, 6. KECSKEMÉT 7, 7. VT Bratislava 7

A három- és a négyszettes győzelem három, az ötszettes siker két, az ötszettes vereség egy pontot ér. A VT Bratislava hét forduló után visszalépett, elmaradt mérkőzéseit 3:0-val az ellenfelek kapták meg.

NŐI RÖPLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA

Branik Maribor (szlovén)–TEVA-Gödöllői RC [Tab] 3:0 (17, 20, 21), Maribor, 100 néző. V: Vedris, Kramar Sandl (horvátok)
Maribor: BLAGNE 12, Kucej 6, M. Planinsec 6, IGLICAR 14, Kaucic 9, S. Najdic. Cs: Gricnik (liberó), Mlakar 1, S. Planinsec.
Gödöllő: Kriegel Zs. 6, Széles 8, Lutter L. 1, Szakmáry 13, Hackl 2, Csengeri 5. Cs: Lékó L. (liberó), Erdős 1, Mester 2, Szekeres, Antal A.
Szalay Attila: – Túlságosan is tiszteltük az ellenfelet, ami az alapjáték bizonytalanságai mellett meghatározónak bizonyult. Nagyobb előnyt egyszer sem tudtunk kialakítani, így a részsikertől is távol kerültünk.
Az állás: 1. Maribor 35, 2. Kamnik 29, 3. VK Bratislava 28, 4. Schwechat 24, 5. Slavia Bratislava 15, 6. VASAS 11, 7. GÖDÖLLŐ 3, 8. Linz 2

A három- és négyszettes győzelem három, az ötszettes siker két, az ötszettes vereség egy pontot ér.

Férfi NB I: a Kecskemét legyőzte a Juniorválogatottat

Az élvonalbeli férfi röplabdabajnokság pénteki játéknapján a Kecskemét három szettben nyert a Juniorválogatott ellen.