Férfi kézilabdázóink versenyben az olimpiai selejtező tornáért

2019. 01. 21.

Férfi kézilabda-válogatottunk kilenc nap alatt már a 7. világbajnoki mérkőzését játszotta, és versenyben van az olimpiai kvalifikációs tornán való indulásért. Az elmúlt hét legkiemelkedőbb hazai sporteseménye az asztalitenisz World Tour volt. Három úszónk Antwerpenben 50 m-es medencében diadalmaskodott. A Babos Tímea-Kristina Mladanovic páros már a negyeddöntőben várja ellenfelét. Hétvégi összefoglaló...

Kézilabda. A férfi kézilabda-világbajnokság lassan a helyosztókhoz érkezik. A középdöntőben a magyar válogatott először 3 gólos vereséget szenvedett az olimpiai bajnok dánoktól, majd egy fontos találkozón 5 góllal győzte le Tunézia válogatottját. A papírforma szerint a magyar csapat a norvégokkal mérkőzik meg a csoport harmadik helyéért szerdán. Magyar győzelem esetén már biztos résztvevője a gárda a jövő évi olimpiai selejtezőknek.

Amennyiben a válogatott a negyedik helyen végez középdöntő csoportjában, akkor a hetedik helyért mérkőzik meg a másik csoport negyedik helyén végzett válogatottal. A világbajnok megszerzi a jogot az olimpiai részvételre, a 2-7. helyezettek a jövő évben selejtező tornán küzdhetnek az olimpiai kvótáért.

Asztalitenisz. A sikeresen megrendezett budapesti asztalitenisz World Tour az áprilisi vb főpróbájaként is kiválóan teljesített. A döntők hatalmas kínai fölényt hoztak, de a Pergel-Szudi vegyespáros ezüstérme a világ legjobbjai között igen értékes, hiszen ezt a versenyszámot felvették a tokiói olimpia műsorára.

A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) képviselői a következő napokban szakmai egyeztetéseken, bejárásokon vesznek részt a szervezőbizottság tagjaival közösen.

Valamivel több, mint három hónappal a világbajnokság kezdete előtt a kabala neve is lelepleződött. A szervezők által január 8-án bemutatott vörös róka a Pongi nevet kapta. Pongi lesz tehát a 2019-es LIEBHERR Asztalitenisz Világbajnokság sikerre éhes kabalája, melyet április 21. és 28. között rendeznek a Hungexpo területén.

Úszás. Antwerpenben rendeztek nagymedencés úszóversenyt, ahol Hosszú Katinka, Szilágyi Liliána és Verrasztó Dávid is győzelemmel szállt ki a medencéből.

A háromszoros olimpiai bajnok Katinka azt követően, hogy szombaton 400 méter vegyesen nyert és Szilágyi Liliána mögött második lett 200 méter pillangón, ezúttal 200 méter vegyesen lett a legjobb (2:14.53 perc), emellett 100 méter háton gyűjtött be egy bronzérmet (1:01.81 p). Verrasztó Dávid – aki szombaton 200 méter vegyesen második lett – 400 méter vegyesen 4:19.48 perccel diadalmaskodott.

Tenisz. A tavalyi győztes Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó magabiztosan győzte le a 13. kiemelt belga, svéd kettőst az ausztrál nyílt teniszbajnokság női párosversenyének harmadik fordulójában. A címvédők következő ellenfele a kilencedik kiemelt amerikai Raquel Atawo és a szlovén Katarina Srebotnik párosa lesz.