Férfi kosár NB I: elődöntős a Fehérvár, az Atomerőmű és a Kaposvár

2013. 05. 06.

Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének ötödik, a továbbjutásról döntő felvonásán egyik favorit, a Fehérvár, az Atomerőmű és a Kaposvár sem ismert kegyelmet, és papírforma fölényét hazai környezetben meggyőzően érvényre juttatva nyert, így készülhet az elődöntős folytatásra. A döntőért Szolnok–Atomerőmű és Fehérvár–Kaposvár a párosítás.

Fehérvár–Pécs

Nagyon rákoncentrált a meccsre, így már annak rajtjára is a házigazda, amely semmilyen kellemetlen meglepetést nem akart magának. Ennek érdekében már az első negyedben szinte megnyerte a meccset (21–6), puszta formalitássá téve ezzel a folytatást. Bár a párharc során láthattunk már nagy pécsi feltámadásokat, az ötödik ütközetre – főként idegenben – már nem maradt elég erő, a nagyszünetben 40–17 állt az eredményjelző, a vége pedig közte sok, egészen pontosan 36 lett (82–46).

Atomerőmű–Körmend

A paksiak egynegyednyi játékot követően még csak hét ponttal vezettek, a nagyszünetre azonban már meggyőzővé tudták tenni az előnyüket a különösen támadásban „elfogyó” körmendiek ellen (44–26). A folytatásban tovább nőtt a különbség a két együttes között, végül 31 ponttal győztek a vendéglátók, akiknél a mezőny legeredményesebb játékosaként Vojvoda Dávid 21 pontot termelt (90–61).

Kaposvár–Jászberény

A vendégek minimális különbséggel nyerték meg az összesen 45 pontot hozó első negyedet, a kiegyenlített csata folytatódott ugyan, de a nagyszünetben már a házigazdáknál volt az előny (42–39). A Jászberény nehezen, de végül csak megadta magát. A záró részhez tízpontos előnnyel érő kaposváriak a végén tizenöttel győztek (84–69).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS

ALBA FEHÉRVÁR–PVSK-PANNONPOWER 82–46 (21–6, 19–11, 22–17, 20–12), Székesfehérvár, 700 néző. V: Benczur, Győrffy, Gorka
FEHÉRVÁR: Moore 5, Wood 9/9, HOLLIS 17/3, SZABÓ ZS. 10, Keller Á. 7. Cs: Juhos 5/3, SUPOLA 12/6, Jones 11, Bódi 3/3, Lekli, Somogyfoki 2, Keller V. 1
PÉCS: Loesing 21/3, Kovács P. 5/3, Csabay 6, Tóth N. 6/3, Bödör 2. Cs: Nagy K. 1, Bíró 5/3, Halász, Horváth B., Csernák
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–2 a Fehérvár javára
Dzunics Braniszlav: – Elégedett vagyok, mert jó felfogásban játszottunk, és sokkal jobban, mint pénteken. Pécsi vereségünk után sokat jelentett, hogy hazai pályán szerepeltünk, itthon nem tehettük meg, hogy kikapunk.
Csirke Ferenc: – Még egy ilyen vereség után is ünnepelhetjük a szezonunkat, hiszen összességében erőn felül teljesítettünk, akárcsak a szurkolóink. Az utolsó meccsre nagyon elfáradtunk.

ATOMERŐMŰ SE–LAMI-VÉD KÖRMEND 90–61 (24–17, 20–9, 21–18, 25–17), Paks, 800 néző. V: Cziffra, Papp, Király
PAKS: L. WILLIAMS 12/6, VOJVODA 21/9, LEVY 14, Körtélyesi 7/3, TÓTH Á. 10. Cs: Idlet 4, Kámán 3, Kovács Á. 4/3, EILINGSFELD 14/3, Kerpel-Fronius 1, Illés
KÖRMEND: RUJÁK 10, Fodor G. 2, Ferencz 6, AUSTIN 15/3, Farkas A. 10/3. Cs: Grebenár 7, Sonyák 5, Sömenek, Golomán 1, Kocsis 3/3, Kutasi 2
Kipontozódott: Grebenár (37. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–2 a Paks javára
Schmidt Béla: – Nem szeretnék szakmai elemzésbe bocsátkozni. Örülök, hogy magabiztosan be tudtuk húzni a vasárnapi meccset. Megyünk tovább, és gratulálok a Körmendnek
Hencsey Tamás: – Sajnálom, hogy nem tudtuk átmenteni a pénteki lendületet az ötödik meccsre, amely nagyon sima lett a végén. Köszönöm a csapatom egész éves kitartó munkáját.

KAPOSVÁRI KK–TOP COP SECURITY-JÁSZBERÉNY 84–69 (22–23, 20–16, 22–15, 20–15), Kaposvár, 1000 néző. V: Vígh P., Földházi, Ádám
KAPOSVÁR: DUNN 23/9, Szőke 8/6, Swanston 8/3, HENDLEIN 10, SPICA 20. Cs: Drahos 6/3, DÁVID 5/3, Kiss K., Fonai 2, Bíró B. 2
JÁSZBERÉNY: RAKITS 13/9, Soós 12, MARKOVICS 16/3, DRAMINCSANIN 10/3, Horti 6. Cs: Djikanovics 6, Szögi 2, Török 4, Mladenovics, Szabó P
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–2 a Kaposvár javára
Fekete Ádám: – Ezért harcoltunk, célunkat elértük, ott vagyunk a legjobb négy között. Mindezt nem csak játékosainknak, hanem végig lelkesen buzdító közönségünknek is köszönjük.
Földi Sándor: – Sok hibával játszottunk, s rengeteg ziccert hagytunk ki. A második félidőben már nem volt esélyünk fordítani. Sok szerencsét kívánok a Kaposvárnak az elődöntőhöz.