Férfi NB I: a Balatonfüred hozta a kötelezőt

2013. 10. 26.

A Balatonfüred 30–25-re legyőzte az Orosházát a férfi kézilabda NB I egyetlen pénteki mérkőzésén.

A szünetben még csak két góllal vezettek a hazaiak, de a végére papírformának megfelelő siker születetett.

Nagyon jó mérkőzést játszott egymással a két gárda, és a 37. percig felváltva vezettek a csapatok. Ezt követően a Tombor vezérelte hazaiak nagyobb sebességre kapcsoltak, és fokozatosan elhúztak.
A kapuban a kiválóan védő Székely Mártonnal nem tudtak mit kezdeni az orosházi lövő emberek, így aztán a fürediek kiváló hajrával megérdemelt győzelmet arattak.

Sótonyi László: – Dolgos mérkőzés volt, és igazi csapatjátékkal sikerült a jól játszó Orosháza fölé kerekednünk.
Vladan Jordovics: – Negyven percig tartottuk a lépést a Füreddel, de utána pontatlanságainkat és rossz lövéseinket kihasználták a helyiek, és kiválóan védő kapusuknak is köszönhetően megérdemelten győztek.

10. FORDULÓ

BALATONFÜREDI KSE–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 30–25 (15–13), Balatonfüred, 600 néző. V: Dobrovits, Tájok
BALATONFÜRED: SZÉKELY – TOMBOR 10 (5), KOVÁCS GY. 2, Kis Á., SZÖLLŐSI B. 7, JUHÁSZ 4, Pásztor 2. Csere: Komendánt (kapus), Nagy D. 1, Gerdán, Németh B., Bóka, BÁNHIDI 1, Lelkes 1, Faluvégi 2
OROSHÁZA: Ivanisevics – Balda 1 (1), MORVA 4 (1), Raffai 1, MAZICS 5, Bali 2, NÉMETH L. 3. Csere: HERJECZKI (kapus) 1, Berta, Cifra 4 (3), Milovics 1, Marics 1, Benmiloud 2, Knezevics
Kiállítások: 8, ill. 10 perc Hétméteresek: 5/5, ill. 7/5

AZ ÁLLÁS 1. Pick Szeged 18/9 mérkőzés, 2. MKB-MVM Veszprém 16/8, 3. Grundfos Tatabánya KC 16/9, 4. Csurgói KK 15/9, 5. Balatonfüredi KSE 14/11, 6. B.Braun Gyöngyös 10/9, 7. Ceglédi KKSE 8/10, 8. Váci KSE 5/8, 9. Orosházi FKSE 5/10, 10. Mezőkövesdi KC 5/9, 11. SZESE Győr 4/9, 12. Provident-Juniorválogatott 2/7, 13. PLER Budapest 0/10

(Forrás: kezi.hu)