Férfi NB I: a Füred egy pontot szerzett Tatabányán

2013. 10. 03.

A Balatonfüred óriási izgalmak után 22–22-es döntetlent játszott Tatabányán a férfi kézilabda NB I 6. fordulójában.

Álomszerűen rajtolt a sérült Zdolik Bencét és Alekszej Grigorjevet nélkülöző Balatonfüred, amely 7–1-re elhúzott az első tíz percben, és a fantasztikusan lövő Szöllősi Balázs (8 gól az első félidőben) vezérletével tekintélyes előnyét megőrizte a szünetig.
Sőt a fordulás után még jobban elhúzott, de 21–14-es vezetése után az utolsó 20 percben már csak egyszer tudta bevenni a 60 százalékkal védő Szente Gábor kapuját. A Tatabánya öt perccel a vége előtt 22–22-nél érte utol ellenfelét, és bár ezután mindkét csapat többször is megszerezhette volna a győztes gólt, ez egyik félnek sem sikerült, így igazságosnak mondható döntetlen született.

A Pick Szeged 14 góllal is vezetett már, végül „csak” 37–26-ra nyert a PLER otthonában.
A vendégek útja nem indult zökkenőmentesen, ugyanis még Szegeden, elindulásuk után nem sokkal a buszuknak hajtott egy személyautó. A balesetben senki sem sérült meg, a busz is üzemképes maradt, a mérkőzésen pedig már egyáltalán nem kellett izgulniuk a Tisza-partiaknak, hiszen sima győzelmet arattak.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, 6. FORDULÓ

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–BALATONFÜREDI KSE 22–22 (11–16), Tatabánya, 600 néző. V: Andorka, Hucker
TATABÁNYA: Paul – Djukic 1, Harsányi G. 4 (3), Dénes 1, Mazák 1, BODÓ 9, Kanyó Á. 1. Csere: SZENTE (kapus), Rossoni 1, Nenadic, Juhász Á. 1, Pásztor Á. 1, Kiss Á. 1, Bartók 1
BALATONFÜRED: SZÉKELY M. – Tombor 2, Lelkes 3, Juhász K. 2, SZÖLLŐSI B. 9, Kovács Gy., Pásztor I. 3. Csere: Komendánt (kapus), Kis Á., Faluvégi 2, Gerdán, Németh B. 1, Bujtár, Győri
Kiállítások: 4, ill. 6 perc Hétméteresek: 3/3, ill. –
MESTERMÉRLEG
DEBRE VIKTOR, a Tatabánya edzője: – Két ellentétes félidőt láttunk. Az elsőben nagyon tompán játszottunk és elengedtük ellenfelünket. Ezért lett ilyen nehéz és izgalmas a végjáték.
SÓTONYI LÁSZLÓ, a Balatonfüred edzője: – A meccs előtt látatlanban kiegyeztem volna az egy ponttal, ám a játék alapján két pontot is szerezhettünk volna. A tanulság: a ziccereket be kell lőni.

PLER BUDAPEST–PICK SZEGED 26–37 (10–19), Pestszentimrei Sportkastély, 500 néző. V: Horváth P., Marton
PLER: Szabó T. – Rév 3 (2), MARCZINKÓ 5, Mikita 3, BAKOS 6, Varga L. 2, AUTH 2. Csere: Váczi (kapus), Bak 2, Vancsics 1, Kuzman, Leimeter, Nagy B. 2, Bohács
SZEGED: TATAI – Parrondo 4 (2), BALOGH ZS. 7, Zubai Sz. 2, Mindegía 3, Ilyés 2, KEKEZOVICS 6. Csere: Mikler (kapus), Vadkerti A. 3, Larholm 4 (1), GIDAI 2, Fekete, Blazevic, Sulc, Vranjes 4, Ancsin
Kiállítások: 6, ill. 10 perc Hétméteresek: 5/2, ill. 4/3
Zsiga Gyula: – A csurgói meccshez képest sokat fejlődtünk mentalitásban, bátrabban játszottunk, de egyértelmű, hogy a két csapat között ennyi a különbség.
Carlos Pastor: – Jó iramban játszottunk, ezzel elégedett vagyok, viszont tizennégy gólos különbség után kiengedtünk, és ez hiba.

VÁCI KSE–MEZŐKÖVESDI KC 32–24 (17–12), Vác, 350 néző. V: Hargitai I., Markó
VÁC: Vitáris – Gábori 1, LAURENCZ 8(1), Kökény 1, KOCSI 4, Pál 3, CSÁSZÁR F. 5. Csere: Bajorhegyi 1, Simányi, Lendvay, Tyiskov, BAKOS 8(3), Korsós 1, Székely, György
MEZŐKÖVESD: Kovács J. – BENIS 4, Dukics 1, Trivkovics 3, Szűcs 3, Fekete L. 3, SZEPESI 6. Csere: Kiss O.(kapus), Molnár F. 3(2), Grünfelder 1, Kovács P., Gyuris, Bán, Nyitrai
Kiállítások: 6, ill. 10 perc Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2
Rosta István: – Győzelmünket gyúrónknak, Pálinkás Ferencnek (Faternak) ajánljuk, és osztozunk testvére elvesztése miatti fájdalmában.
Avar György: – Nagyon rosszul kezdtünk, majd végig próbáltunk az eredmény után futni. Ez csupán egyszer sikerült valamelyest, de az első tíz perc mindent eldöntött.

CSURGÓI KK–B.BRAUN GYÖNGYÖS 26–18 (10–8), Csurgó, 800 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
CSURGÓ: WYSZOMIRSKI – Puhovszkij 3, Gazdag, Oláh G., Pordán 1, Lele 4 (2), AGUIRREZABALAGA 5. Csere: Pallag (kapus), Herbert, Borsos 2, Vadkerti G. 1, Országh 2, SZÖLLŐSI SZ. 4, Győrfi, Golubovics, Nagy M. 4
GYÖNGYÖS: LISZKAI – Sándor Á. 2, Frey T. 2, Iváncsik Á. 1, Sándor R., Varsandán 2, DEBRECZENI 3. Csere: Hudák (kapus), Oláh T., Szöllősi Á., Hajdú G. 1, Szalafai, Koller, ATUSI 7, Holló
Kiállítások: 8, ill. 10 perc Hétméteresek: 4/2, ill. 0
Imre Vilmos: – Az eredmény magabiztos győzelmet sugall, de aki látta a meccset, tudja, hogy ez közel sem volt ilyen könnyű, nagyon nehéz volt.
Gulyás István: – Jól kezdtük a találkozót, aztán csapatom teljesen hitehagyott társaság képét mutatta, és egy jó Csurgó ellen ezt nem lehet megengedni.

OROSHÁZI FKSE FKSE-LINAMAR–CEGLÉDI KKSE 24–20 (12–9), Orosháza, 800 néző. V: Bonifert, Oláh V.
OROSHÁZA: IVANISEVICS – Balda, Morva, Benmiloud 1, BUDAY 4, Cifra 4, NÉMETH 5 (2). Csere: Herjeczki (kapus), MILOVICS 7, Mazics 2, Knezevics 1, Marics
CEGLÉD: BARTUCZ – Pocsai, Lepsényi, Bíró 5 (3), Antal, Takács 1, Lászlai 2. Csere: Endrédi 3, Dengi, Vujovics, PERISICS 4, Tóth N. 1, Hódi, VARGA P. 4
Kiállítások: 8, ill. 6 perc Hétméteresek: 4/2, ill. 5/3
Vladan Jordovics: – Nagyon sok a hasonlóan erős csapat a bajnokságban, ezért is volt fontos számunkra ez a mérkőzés. Ha továbbra is így harcolunk, akkor az esetleges pontveszteség esetén sem érhet bennünket szemrehányás.
Kökény István: – Hullámzó mérkőzést játszottunk, többször is volt lehetőségünk arra, hogy átvegyük a vezetést. Ha jobban koncentrálunk, szorosabb lehetett volna a végjáték.

AZ ÁLLÁS 1. Pick Szeged 14/7 mérkőzés, 2. Csurgói KK 14/7, 3. MKB-MVM Veszprém 12/6, 4. Grundfos Tatabánya KC 11/6, 5. Balatonfüredi KSE 8/7, 6. B.Braun Gyöngyös 7/6, 7. Váci KSE 4/5, 8. Orosházi FKSE 3/6, 9. SZESE Győr 2/6, 10. Ceglédi KKSE 2/6, 11. Mezőkövesdi KC 1/6, 12. PLER Budapest 0/6, *13. Provident-Juniorválogatott 0/4