Junior férfi vb: 12. a magyar válogatott

Férfi NB I: a juniorok hat góllal nyertek Mezőkövesden

2013. 10. 31.

Elkapta a fonalat a férfi kézilabda NB I-ben szereplő juniorválogatott, amely az Orosháza elleni keddi döntetlenje (27–27) után szerdán 38–32-re nyerni tudott Mezőkövesden.

Avar György:
– Csalódtam a csapatomban, úgy érzem, cserbenhagytak...

Csoknyai István:
– Időnként jól és eredményesen játszottunk. Támadásban különösen jeleskedtünk, és ez örvendetes.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

MEZŐKÖVESDI KC–PROVIDENT-JUNIORVÁLOGATOTT 32–38 (15–18), Mezőkövesd, 500 néző. V: Nagy F., Túróczy
MEZŐKÖVESD: Kovács K. – Benis 4, Djukics 2, Trivkovic 3, Grünfelder 4 (1), DOBÓ 4, Szepesi 3. Csere: Kiss O. (kapus), Gyuris, Bán, Kovács P., Szűcs 2, Kurbej 3 (1), Fekete L. 3, KLEIS 4 (2), Molnár F.
JUNIORVÁLOGATOTT: Borbély – GYENE 10 (4), Pordán 1, Törteli 3, Bánhidi 3, FALUVÉGI 5, Kovacsics 2. Csere: Miklós (kapus), NAGY SZ. 7,Vizes 3 (2), Duber, Seitl 3, Vaskó 1, Vasvári, Bujdosó, Horváth D.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc Hétméteresek: 8/4, ill. 8/6

AZ ÁLLÁS 1. Pick Szeged 20/10 mérkőzés, 2. Csurgói KK 17/10, 3. MKB-MVM Veszprém 16/9, 4. Grundfos Tatabánya KC 16/10, 5. Balatonfüredi KSE 14/11, 6. B.Braun Gyöngyös 12/10, 7. Ceglédi KKSE 8/11, 8. SZESE Győr 6/10, 9. Orosházi FKSE 6/11, 10. Váci KSE 5/9, 11. Provident-Juniorválogatott 5/9, 12. Mezőkövesdi KC 5/1, 13. PLER Budapest 2/11

A férfi juniorválogatott 13. csapatként indul az NB I alapszakaszában, eredményei beszámítanak az alapszakasz tabellájának sorrendjébe.

Az 1–6. helyezett csapatok az alapszakasz befejezése után rájátszásos rendszerben folytatják, az első két helyezett kiemelt, míg a harmadik a hatodikkal, a negyedik az ötödikkel játszik az egyik fél második győzelméig tartó párharcot.
A győztesek szintén két győzelemre menő elődöntőt vívnak az alapszakasz első két helyezettjével. A győztesek az aranyéremért, a vesztesek a bronzéremért folytathatják, két győzelem eléréséig, mint ahogy az ötödik hely megszerzéséhez is két győzelem kell.
A 7–12. helyen végző együttesek oda-vissza vágós körmérkőzést játszanak a végső helyezések eldöntéséért. Az utolsó két helyezett kiesik.