Férfi NB I: A Juniorválogatott pontszerzése

2013. 10. 30.

A PLER elleni győzelmet követően újabb pontot szerzett a felnőtt férfi NB I-ben a Provident junior válogatott, amely az Orosháza ellen ért el döntetlent.

Villámrajtot vettek az orosháziak, és az 5. percben már 5-0-ra vezettek. Így nem volt véletlen, hogy a 7. percben a junior válogatott edzője, Csoknyai István (a képen) időt kért. A fiatalok ezt követően lendületbe jöttek, és a 10. percben egy gólra felzárkóztak (4-5). Vladan Jordovics azonnal reagált, a vendégek szerb mestere időt kért és elmondta, sokkal hatékonyabb védekezést, támadásban pedig nagyobb koncentrációt vár el fiaitól. Mindez azonban nem nagyon használt, hiszen a 13. percben 6-5-re átvette a vezetést a junior válogatott. Az orosháziak ezután ismét átvették a vezetést, de a juniorok egyenlítettek (20. p.: 8-8). Ebben az időszakban sok hibával, kapkodva játszott mindkét együttes. A hajrában 10-10-nél hétméterest hibáztak az orosháziak, amire jött a válasz egy gyors Törteli góllal, amelyet Faluvégi még megtold eggyel, így a 28. percben 12-10-es előnyt mutatott az eredményjelző. Az első öt perc jó kezdése után érthetetlenül megtorpantak az orosháziak, amit jól használt ki az egyre jobban belelendülő junior válogatott, és egy gólos előnnyel tért pihenőre.

Fordulás után lendületesebben kezdtek az orosháziak, és a 36. percben kétgólos előnyre tettek szert. Csoknyai István azonnal reagált, és időt kért a szövetségi edző. Ebben az időszakban a vendégek a sérülése után visszatért Buday Dániel hétméteresből elért góljaival növelni tudta előnyét (39. p.: 16-19). A félidő közepén egyre inkább kidomborodott az orosháziak nagyobb tudása, és a lendületesen játszó Morva Zoltán három góljával a 46. percben már öt góllal vezettek a vendégek. A folytatásban erősített a junior válogatott, így az 52. percben 25-22-es orosházi előnynél Vladan Jordovics időt kért. Izgalmasan alakult a végjáték, a fiatalok nem adták fel, és az 58. percben egy gólra feljöttek. A juniorok egyenlítettek, majd az utolsó percben Vladan Jordovics ismét időt kért. Az orosháziak időntúli szabaddobáshoz jutottak, amelyet nem tudtak kihasználni.

A küzdelmes mérkőzésen a hullámzó teljesítményt nyújtó vendégek ellen megérdemelten szerzett pontot a lelkes junior válogatott.

Csoknyai István: — Nagyon jól küzdöttek a fiúk, megérdemelték az egy pontot.

Vladan Jordovics: — Elrontottuk a végjátékot, így kiegyenlítettek a fiatalok.

Férfi NB I, 9. forduló:

PROVIDENT JUNIOR VÁLOGATOTT-OROSHÁZA LINAMAR 27-27 (13-12), Balatonboglár, játékvezetők: Horváth, Simó.
JUNIOR VÁLOGATOTT: Borbély, Miklós (kapusok), Bánhidi 4, Bujdosó 1, Duber, Gyene 4, Faluvégi 1, Horváth, Kovacsics 3, Nagy 3, Pordán 1, Szeitl, Törteli 3, Vaskó, Vasvári 1, Vizes 6 (3)
OROSHÁZA: Herjeczki, Ivanisevic (kapusok), Balda 4, Bali, Benmiloud 1, Berta, Buday 6 (4), Cifra 5 (1), Harsányi 1, Maric, Mazic 4, Milovic, Morva 4, Németh L. 1, Raffai, Varsandán 1
Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 7/5.

A tabella: 1. Pick Szeged 10 10 - - 316-221 20 pont, 2. Csurgó 10 8 1 1 299-235 17, 3. MKB-MVM Veszprém 9 8 - 1 312-209 16, 4. Grundfos-Tatabánya 10 7 2 1 269-239 16, 5. Balatonfüred 11 6 2 3 292-271 14, 6. B.Braun Gyöngyös 10 5 2 3 276-280 12, 7. Cegléd 11 4 - 7 256-297 8, 8. SZESE Győr 10 3 - 7 221-258 6, 9. Orosháza-Linamar 11 2 2 7 255-297 6, 10. Vác 9 2 1 6 217-229 5, 11. Mezőkövesd 10 2 1 7 231-307 5,, 12. Provident-Juniorválogatott 8 1 1 6 189-236 3, 13. PLER Budapest 11 1 - 10 263-317 2

(Forrás: ifkse.hu)