Férfi NB I: a Pécs legyőzte a Sopront, otthon kapott ki a ZTE

2013. 12. 19.

A PVSK öt ponttal legyőzte a Sopront, a ZTE viszont öttel kikapott a Kaposvártól hazai pályán a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján.

A pécsiek az első negyedben meglepték a Sopront, de a második negyedben 25–13 után megemberelte magát a vendégcsapat, és a nagyszünet előtt fordítani tudott – igaz, a harmadik negyedet egypontos pécsi vezetéssel kezdték a felek, amelyek ezt követően fej fej mellett haladtak. A végjátékban felváltva vezettek a csapatok, az utolsó perc előtt még döntetlen volt. A legutóbb a Fehérvárt legyőző Sopron nem bírta a hajrát, nyert a Pécs.

A ZTE az idény elején nyert Kaposváron, most itt volt a lehetőség a visszavágásra. A második negyedben nyolccal vezettek a hazaiak, de a somogyiak felzárkóztak, és a záró játékrészben elléptek a zalaiaktól. 82–80-as és 83–80-as kaposvári vezetésnél is támadhatott a ZTE, de nem szerzett kosarat, és kikapott, a Kaposvárnak összejött a visszavágás.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

13. FORDULÓ

PÉCSI VSK PANNON POWER–SOPRON KC 67–62 (17–7, 16–25, 20–19, 14–11), Pécs, 700 néző. V: Vígh P., Papp P., Török R.
PÉCS: Nelson 6, CSABAY 17/12, Kovács P. 5/3, BUDIMIR 20/3, Bödör 1. Cs: HALÁSZ Á. 12/6, Somogyfoki 6, Bíró, Nagy K.
SOPRON: THOMAS 24/12, Thomson 2, Takács N., Dénes 4, BAROVICS 14. Cs: Tóth G. 7, Ruják A. 9, Molnár A. 2, Trepák.
MESTERMÉRLEG
Csirke Ferenc: – Azokkal a dolgokkal nyertünk, amit a szegedi meccs után megbeszéltünk. Mi csak csapatként tudunk győzni, most jól kezdtük a mérkőzést, és a védekezésünk is rendben volt. Ráadásul volt erőnk felállni, amikor a Sopron fordított.
Sabáli Balázs: – Tudtam, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen a játékosoknak mentálisan nem könnyű egy olyan találkozó, amelyiken a harmadik játszik az utolsó előttivel idegenben. Tudtuk, hogy mit játszik a Pécs, az elején azonban kaptunk három triplát, mi viszont katasztrofálisan dobtuk a hármasokat. Sajnos, Jermaine Thomason kívül nem volt értékelhető mezőny teljesítményünk.

ZALAKERÁMIA-ZTE KK–KAPOSVÁRI KK 80–85 (13–15, 30–25, 18–20, 19–23), Zalaegerszeg, 1000 néző. V: Pálla, Gál J., Fodor A.
ZALAEGERSZEG: Boston 11/3, Gáspár 11/9, Kovács Á. 11, SAFFORD 14/6, LEKLI 19. Cs: Tell 7, Kámán 5/3, Kertész, Koma 2, Puszta.
KAPOSVÁR: HINNANT 14/6, Fodor M. 12/6, Puljko 17/9, HENDLEIN 24/6, CHISM 16. Cs: Jancikin 2, Kiss K., Horváth M., Kovács S.
Kipontozódott: Boston (38.p.)
Völgyi Péter: – Az első félidőben nem tudtuk a megbeszélt agresszív csapatvédekezést megvalósítani, a második félidőben pedig minden kosárért nagyon meg kellet küzdenünk. Tudtuk, hogy zóna lesz, meg is voltak a helyzetek, de a második félidőben nagyon rosszul dobtunk távolról, és a végére kipontozódott az irányítónk.
Fekete Ádám: – Csapatként játszottunk, és volt olyan öt-tíz perc, amikor könnyű kosarakat tudtunk szerezni, szerintem ez döntő volt. Hozzá kell tennem, hogy a végjátékban szerencsésen bejöttek a dobásaink, míg ők kihagyták az üres triplákat.

Az állás: 1. Atomerőmű SE 12/1 25, 2. KTE-Duna Aszfalt 10/3 23, 3. Kaposvári KK 8/5 21, 4. Sopron KC 8/5 21, 5. Alba Fehérvár 8/4 20, 6. BC Körmend 6/7 19, 7. Zalakerámia-ZTE KK 5/8 18, 8. Naturtex-SZTE-Szedeák 5/7 17, 9. FORTRESS Jászberény 5/7 17, 10. Pécsi VSK-PANNONPOWER 4/9 17, 11. Falco KC Szombathely 4/9 17, 12. Marso Nyíregyházi KK 1/11 13