Férfi NB I: egy perc, egy kéz, három döntő tripla

2013. 10. 27.

Két hazai győzelem a férfi kosárlabda NB I 5. fordulójának szombati játéknapján: a Kaposvár a hajrában triplaesőt zúdítva fordított az Alba Fehérvár ellen (92–83), míg a Sopron átmeneti visszaesést követően vette vissza a kezdeményezést a Körmend ellen (74–66).

A kaposvári meccs negyedik negyedének elején, Braydon Hobbs büntetője után úgy nézett ki, a végéig kitartó előnyhöz juthat az Alba (58–67), csakhogy ekkor éles üzemmódba kapcsolták magukat a Kaposvár triplavetői! A hajrát beindító Hrvoje Puljko verte be az elsőt, Braniszlav Jancsikin egy percen belül (!) három hármassal olajozta a gépezetet, és a 14–2-es roham végén már a hazaiaknál volt az előny. Az Albának még sikerült egyenlítenie, csakhogy Louis Hinnant két közelijét Puljko megtoldotta még egy hármassal, Wayne Chism (a képen) zsákolása után megvolt a közte tíz (88–78), és innen már nem volt visszaút.

A soproni mérkőzésen a hazaiak 14 ponttal vezettek a szünetben (45–31), de a Körmendnek volt ereje visszakapaszkodni. Ferencz Csaba triplája és duplája jelentette a közelítést, Jeremy Fears sikeres hármasa után fordult is az állás (63–64), de postafordultával Ruják András is bevert egy triplát, és a Sopron 11–2-es finissel behúzta a meccset.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 5. FORDULÓ

KAPOSVÁRI KK–ALBA FEHÉRVÁR 92–83 (18–17, 23–24, 17–25, 34–17), Kaposvár, 900 néző. V: Vígh, Török R., Boros
KAPOSVÁR: Hinnant 8, Fodor M. 10, PULJKO 17/9, HENDLEIN 21/3, CHISM 12/3. Csere: JANCSIKIN 20/12, Kiss K. 2, Kovács S. 2
ALBA FEHÉRVÁR: Szanati 2, Supola 7, R. MOORE 22/9, Juhos 4, TÓTH N. 12. Csere: Hobbs 6/3, Kemp 11, SOMOGYI 13, Tóth P. 4, Olah 2
Kipontozódott: Kemp (39. p.), Chism (40. p.)
Fekete Ádám: – Nehéz mérkőzésen végig sok hibával játszottunk, sokáig nem találtuk az ellenszert a kellemetlen védekezésre. Az utolsó negyedben szurkolóink segítségével extrát alkotott csapatunk.
Carlos Frade: – Sokáig jól játszottunk, sajnos az utolsó percekben visszajöttek a kaposváriak, igazi csapatként küzdöttek, és nem engedték, hogy újra ellépjünk tőlük. A meccs fordulópontjaiból ők jöttek ki jobban.

SOPRON KC–FASHION INKOGNITO BC KÖRMEND 74–66 (22–22, 23–9, 8–16, 21–19), Sopron, 1600 néző. V: Győrffy, Frányó, Pozsonyi
SOPRON: THOMAS 11, RUJÁK 10/6, THOMPSON 13/3, Tóth G. 4, BAROVICS 16. Csere: DÉNES 8, Takács 5/3, Bus, Trepák 5/3, Molnár A. 2
KÖRMEND: D. Moore 5/3, Fears 7/3, Kusnyer, FERENCZ 13/6, RAKOCEVIC 21. Csere: Török 7, Sonyák 3/3, FARKAS A. 8/6, Fodor G. 2.
Sabáli Balázs: – Végletekig kiélezett harc volt, a vendégek a második félidőben jobban játszottak, mint mi. A szünetben elmondtam, hogy előnyünk még nem végeredmény. A hajrában sikerült a presztízscsatát megnyernünk, ez azonban nem tehet jóllakottá bennünket, nagyon kell figyelni a következő találkozókra is.
Hencsey Tamás: – Az első félidőben gyengén védekeztünk és gyengébben is játszottunk. Ennek ellenére a 38. percben mi vezettünk egy ponttal, de a Sopron tizenegy nullás rohammal fordított.

AZ ÁLLÁS : 1. KTE-Duna Aszfalt 10/5 mérkpzés, 2. Zalakerámia-ZTE KK 9/5, 3. Atomerőmű SE 9/5, 4. Alba Fehérvár 8/5, 5. Sopron KC 8/5,
6. FORTRESS Jászberény 8/5, 7. BC Körmend 7/5, 8. Naturtex-SZTE-Szedeák 7/5, 9. Kaposvári KK 7/5, 10. Pécsi VSK-PANNONPOWER 5/4, 11. Marso Nyíregyházi KK 5/5, 12. Falco KC Szombathely 4/4,