Férfi NB I: kecskeméti siker Nyíregyházán

2013. 11. 18.

Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 8. fordulójában a papírformának megfelelően a KTE-Duna Aszfalt tízpontos győzelmet aratott a Marso Nyíregyházi KK vendégeként.

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, amelyben a házigazdák négypontos előnyre tettek szert ugyan az első negyed végére, ám a vendégek a hét ponttal megnyert második játékrésszel fordítani tudtak. Nemcsak megőrizte, hanem még növelni is tudta előnyét a Kecskemét a folytatásban, a harmadik negyed végjátékában már tíz pont fölött is volt a két csapat közötti különbség, a záró felvonás előtt konkrétan 12 pont volt a vendégek előnye. Ebből pedig bőven megélt a záró felvonásban az amúgy is jobb erőkből álló Kecskemét.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 8. FORDULÓ
MARSO-NYÍREGYHÁZA KK–KECSKEMÉTI TE­DUNA ASZFALT 72–82 (20–16, 11–18, 15–24, 26–24), Nyíregyháza, 800 néző. V: Papp P., Gorka, Jakab L.
NYÍREGYHÁZA: EDWARDS 20/6, DOYNE 14/9, Mohácsi 6, Hall 4, POSCSICS 22. Cs: Polyák 6, Cseh, Varga M.
KECSKEMÉT: WITTMANN 19/15, Mészáros M. 5/3, DJERASZIMOVICS 14/3, JOVANOVICS 22/12, Karahodzsics 7. Cs: Bencze Z. 2, Pongó Martin 7/3, Hegedűs G., PONGÓ MÁTÉ 6/3, Sztefanovics.
Kipontozódott: Doyne (39. perc)
Horváth Imre: – Csak közhelyeket tudnék mondani, mert számomra érthetetlen dolgok történtek ezen a mérkőzésen. Reméljük, a hét végére meg tudjuk fejteni a rejtélyt, hogy mi is történt ezúttal.
Sztojan Ivkovics: – Nagyon jó mérkőzés volt, a remekül felkészített Nyíregyháza megnehezítette a dolgunkat. Az extra tripladobó százalékkal nyertük meg a mérkőzést, holott A büntetőzés megint nem ment. Valóban NBA-­szintű a parketta Nyíregyházán, de hozzátartozik az igazsághoz, ellenfelünk kiszolgáltatott helyzetben volt azáltal, hogy csak a meccs előtti napon edzhetett a saját csarnokában.

AZ ÁLLÁS 1. Atomerőmű SE 15, 2. KTE-Duna Aszfalt 15, 3. Alba Fehérvár 13, 4. Sopron KC 13, 5. FORTRESS Jászberény 13, 6. Kaposvári KK 13, 7. Zalakerámia-ZTE KK 12, 8. Naturtex-SZTE-Szedeák 11, 9. BC Körmend 11, 10. Pécsi VSK-PANNONPOWER 10, 11. Falco KC Szombathely 9, 12. Marso Nyíregyházi KK 9