Férfi NB I: nagy hajrá, az ASE megállította a KTE-t

2013. 11. 03.

A férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 6. fordulójában az Atomerőmű nagy hajrával 60–50-re győzött a KTE-Duna Aszfalt ellen, elvéve ezzel a kecskemétiek százszázalékos mérlegét. A szegediek Körmenden nyertek, a délnyugat-magyarországi presztízsmeccsen pedig a Kaposvár felülmúlta a PVSK-t.

Jarrod Jones zsákolásával nyitott az Atomerőmű, de a rendkívül pontszegény mérkőzés 7. percében, Hegedűs Gergely triplája után már a Kecskemét vezetett (4–7). A kecskemétiek ezen felbuzdulva növelni is tudták az előnyüket: szigorúan védekeztek, Mészáros Máté hárompontosa után pedig 15–9-es fórral mehettek a második negyedre.

Két újabb vendégkosár után már tíz volt a KTE előnye (9–19), a hazaiaknak meg mintha be lett volna deszkázva a gyűrű, nagyon hosszú percekig nem dobtak mezőnykosarat. Az átkot Jarrod Jones törte meg egy középtávolival, az Atomerőmű pedig a nagyszünetig felzárkózott, de még mindig hátrányban volt (23–27).

A lassú felkapaszkodás ellenére a Kecskemét sokáig tartotta az előnyt, majd az ASE Kovács Ákos kosarával érte be ellenfelét (31–30). Wittmann Krisztián egy-egy triplája jókor lökte meg a Kecskemétet, amely visszavette a vezetést, és 47–41-es előnyt kovácsolt az utolsó negyed előtt.
Itt aztán meg is álltak a vendégek egy ideig, mert a zárónegyed hat Atomerőmű-ponttal kezdődött. Deonta Vaughn triplájával fordítottak a hazaiak (51–49), és ez megtörte a Kecskemétet: Wittmann Krisztián büntetője volt az utolsó vendégpont. 52–50 után már csak az Atomerőmű talált be, a vége Szabó Zsolt hármasa után 60–50 – a paksiak sokáig csak futottak az eredmény után, de végül megtörték a Kecskemét remek bajnoki sorozatát. A KTE az utolsó negyedben teljesen leblokkolt, és mindössze három pontot dobott!

Az SZTE-Szedeák a 31 pontig jutó, mezőnyből 18/30-as mutatóval villantó Jerrell Williams eredményességére építve meglepetésre győzött Körmenden – úgy, hogy a szegedi kispadról csupán Wirth dobott pontot. A hazai kispad 28–6-ra múlta felül a vendégekét, más kérdés, hogy Williamshez hasonló dobógépet nem talált a Körmend, amely hatpontos előnnyel várta az utolsó negyedet, hogy aztán megrogyjon.

Kaposváron is pórul járt az utolsó negyedet még vezetéssel kezdő csapat: a PVSK hat pont plusszal várta a záró játékrészt, hogy aztán 76–69-re alulmaradjon. A Chism (25 pont, dupla dupla) és Hendlein (18, szintén dupla dupla) pontjaira építő hazaiak 58–65 után egy 15–2-es rohammal fordítottak, és döntötték el a találkozót.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

ATOMERŐMŰ SE–KTE-DUNA ASZFALT 60–50 (9–15, 14–12, 18–20, 19–3), Paks, 1400 néző. Vezette: Győrffy, Bognár T., Makovsky
PAKS: Kovács Á. 4, Kerpel-Fronius 2, Körtélyesi 6/3, SZABÓ ZS. 12/3, JONES 12. Csere: Vaughn 4/3, McGruder 10, Tóth Á. 4, Medve, EILINGSFELD 6/3
KTE: WITTMANN 14/9, Mészáros M. 3/3, Djeraszimovics 5/3, Stefanovics 2, KARAHODZSICS 12. Csere: Bencze, Hegedűs G. 4/3, Pongó Martin 8, Pongó Máté 2
Kipontozódott: Mészáros M. (33. p.)
Dzunics Braniszlav, az Atomerőmű edzője:
– Jól játszott a Kecskemét, nem volt könnyű dolgunk, de a végjátékban sikerült megtörnünk őket. Ebben a periódusban már a védekezésünk is összeállt, elsősorban ennek köszönhetően tudtunk ellenfelünk fölé nőni. Köszönjük a közönségnek, nagyon sokat segítettek.
Sztojan Ivkovics, a Kecskemét szakmai igazgatója:
– Nagyon jó mérkőzést játszottunk. Idegenben sok ilyen találkozót kell vívnunk ahhoz, hogy az ilyen kaliberű csapatok ellen nyerni tudjunk. A hozzáállásunkkal nem volt gond, a koncentrációnk viszont a végén már nem volt olyan, mint az elején.

KAPOSVÁRI KK–PVSK PANNONPOWER 76–69 (17–13, 14–24, 25–25, 20–7), Kaposvár, 900 néző. V: Papp P., Hegedűs T., Vida
KAPOSVÁR: Hinnant 12, FODOR M. 9/3, PULJKO 12/9, HENDLEIN 18, CHISM 25. Csere: Jancsikin, Kovács S., Kiss K., Horváth M.
PÉCS: Kovacsevics 9, BUDIMIR 20/9, BÍRÓ 8/6, Kovács P. 6, Somogyfoki 4. Csere: HALÁSZ 11/3, Csabay 3/3, Green 2, Nagy K. 4, Bödör 2.
Kipontozódott: Somogyfoki (40. p.)
Fekete Ádám:
– Könnyelműen vettük az elejét, és gyenge hozzáállásunknak meg is lett a következménye. Az utolsó negyedben azonban megmutattuk, hogy jól küzdő csapat a miénk és vesztett állásból is tudunk fordítani.
Csirke Ferenc:
– Felőrölt bennünket a Kaposvár, nehezen viseltük el, hogy egyetlen centerünk már az első negyedben megsérült. Ugyan jól küzdöttünk, de a végén a nagyobb rutin érvényesült.

INKOGNITO FASHION KÖRMEND BC–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK SE 81–88 (16–25, 27–19, 24–17, 14–27), Körmend, 1700 néző. V: Benczur, Boros, Horváth
KÖRMEND: FEARS 15, Fodor 2, Ferencz 13/9, Farkas 5/3, RAKOCEVIC 18. Csere: Summers 6, Török 8, Kutasi 4, Grebenár, Kusnyer 10, Sonyák.
SZTE: Jereminov 12/6, LEVY 16, Kiss 6/6, WILLIAMS 31, CSORVÁSI M. 17. Csere: Vida, Wirth 6/6, Csorvási L.
Hencsey Tamás:
– Rettentően hullámzó volt a teljesítményünk. Akadtak jó periódusaink, és voltak nagy mélypontok. A csere láthatóan megzavarta a csapatot, ez nyilvánvalóan az én felelősségem. A nagyobb baj az, hogy a nyolcvanegy dobott pontunk ellenére épp az eddigi erősségünk, a védekezés nem működött, különösen Williams ellen.
Bonifert Domonkos:
– Igyekeztünk felkészülni, nem is sikerült rosszul. Igazi csapatmunka eredménye a győzelmünk. Ilyen katlanban mindenkinek a becsületére válik nyerni. Külön jólesett, hogy a meccs végén állva tapsolt meg minket a hazai közönség.

A tabella:
1. Atomerőmű SE 6 5 1 501-412 11 pont, 2. KTE-Duna Aszfalt 6 5 1 447-399 11, 3. Alba Fehérvár 6 4 2 513-471 10, 4. Fortress Jászberény 6 4 2 479-463 10, 5. Zalakerámia-ZTE KK 6 4 2 439-430 10, 6. Naturtex-SZTE-Szedeák 6 3 3 451-467 9, 7. Kaposvári KK 6 3 3 461-488 9, 8. Sopron KC 5 3 2 340-332 8, 9. Pécsi VSK-Pannonpower 6 2 4 457-461 8, 10. BC Körmend 6 2 4 432-455 8, 11. Falco KC Szombathely 6 - 6 480-514 6, 12. Marso Nyíregyházi KK 5 - 5 373-481 5