Férfi NB I: Soproni siker a ZTE ellen

2013. 10. 21.

A Sopron hazai pályán 13 ponttal legyőzte a Zalaegerszeget a férfi kosárlabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

A feldobás után a vendég csapat vezette az első támadást, amiből Lekli könnyű ziccert dobott. 5-5-ös állásig fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán egy 9-2-es rohammal megléptek a hazaiak. Völgyi edző azonnal időt is kért, azonban ez sem törte meg a soproni lendületet, hat perc elteltével már tíz ponttal vezettek.

A második negyedet ugyanúgy folytatták a csapatok, ahogy az elsőt befejezték. Hazai oldalon szerzett labdák, eredményes támadások, vendég oldalon viszont kihagyott dobások, és eladott labdák jellemezték a játékot. A negyed második felében zónavédekezésre váltott az Egerszeg, ami annyira megzavarta a hazaiakat, hogy egy perccel a félidő vége előtt a 15 pontos előnyből már csak 6 maradt. Sabáli Balázs rögtön időt is kért. Ez arra volt elég, hogy Boston sportszerűtlen hibája, majd Kovács faultja után sikerült a hazaiaknak 9 pontra kozmetikázni az eredményt.

A második félidőt mindkét csapat sokkal keményebb védekezéssel kezdte, ami az eredményen is meglátszott: öt perc elteltével még csak 4-2 volt a negyed eredménye. A játékrész második felében is maradt a kemény védekezés, azonban Barovics és Thompson vezérletével megtartotta félidei előnyét a Sopron.

Az utolsó negyedben már nem változott a különbség a két csapat között. A mai mérkőzésen Barovics tarthatatlan volt a palánk alatt, így a Sopron megérdemelten nyerte a találkozót.

Sabáli Balázs, a Sopron edzője: Az első negyedben szerzett előnyünk bebiztosította a győzelmet. A célunk az volt, hogy a védekezésünk stabil és agresszív legyen. Ez sikerült is, a dobásaink azonban nem voltak megfelelőek. Gratulálok a Zalaegerszegnek, ha nem is szép, de küzdelmes mérkőzés volt a mai.

Völgyi Péter, a ZTE edzője: Gratulálok a Sopronnak. Az első negyedben nagyon sokat hibáztunk. Hiányzott az agresszivitás. Elbizonytalanodtunk, még a büntetőink sem mentek be. Volt egy-két perc jó periódusunk, de a Sopron uralta végig a mérkőzést.

Eredmény:

Sopron KC – Zalakerámia ZTE KK 66–53 (23–11, 17–20, 11–9, 15–13), MKB Aréna, 1300 néző, V.: Benczur T., Bognár T., Gorka Sz. (Balogh)
Sopron: Thomas 7/3, Thompson 10, Dénes 8/6, Tóth G. 7/3, Barovics 24/3. Csere: Takács 4, Molnár A. 2, Ruják -, Trepák 4.
ZTE: Boston 10, Plumb 7/3, Gáspár -, Safford 13/3, Lekli 12. Csere: Kovács Á. 3/3, Kámán 8/6, Kertész -.

A tabella: 1. Atomerőmű SE 4 4 - 366-285 8 pont, 2. KTE-Duna Aszfalt 4 4 - 323-272 8, 3. Alba Fehérvár 4 3 1 348-300 7, 4. Zalakerámia-ZTE KK 4 3 1 284-268 7, 5. FORTRESS Jászberény 4 3 1 325-311 7, 6. Sopron KC 4 2 2 266-266 6, 7. BC Körmend 4 2 2 285-293 6, 8. Pécsi VSK-PANNONPOWER 4 1 3 293-299 5, 9. Kaposvári KK 4 1 3 293-336 5, 10. Naturtex-SZTE-Szedeák 4 1 3 274-315 5, 11. Falco KC Szombathely 4 - 4 315-337 4, 12. Marso Nyíregyházi KK 4 - 4 302-392 4

(Forrás: bb1.hu)