A Veszprém és a Szeged idegenben vendégeskedik, bravúros csurgói győzelem az EHF kupában

2014. 03. 23.

A hétvégi nemzetközi kupamérkőzéseket szombaton a Csurgó hazai találkozója nyította bravúros győzelemmel, majd vasárnap délután a Szeged Nantesban, este pedig a Veszprém a Wisla vendégeként lép pályára Lengyelországban.

Férfi EHF-kupa: óriásit küzdve nyert a Csurgó

A Csurgó kézilabdacsapata négygólos győzelmet aratott a férfi EHF-kupa csoportkörének ötödik fordulójában hazai környezetben a spanyol León ellen, és elérhető közelségbe került a negyeddöntős továbbjutáshoz.

A kezdés kiegyenlített volt, amelyben a Szöllősi Szabolcs (a képen) által vezényelt házigazdák kezdeményeztek, a vendégek viszont tapadtak. Utóbbiak mínusz kettes állásnál (5–3) gyors időkéréssel próbálták meg rendezni a sorokat, mielőtt nagyobb bajuk lett volna. Ez sikerült is nekik, jól zárt a védekezésük, a Csurgó picit tanácstalanná vált támadásban. Mire azonban a 13. percre a León utolérte a házigazdákat (6–6), Kosta Savic villant kétszer, és ismét elhúzott a Csurgó. A kőkemény védő, Borsos Tamás pillanatai következtek, aki a csurgói kapu előtt nagy igyekezetében pont Szavics arcába kapott bele – mutatták is az érkező gyúrók, hogy könyökölt a spanyol beálló, de szegény abszolút ártatlan volt, ketten feszítették hátra a testét hátulról, plusz jött még ráadásnak Savic –, majd fórnál fölöslegesen kiállíttatta magát. Legalábbis kapunak háttal álló, attól 12 méterre lévő ellenfélnek kár kitépni a karját tőből hátulról... Miután visszajött, ismét hátulról döntött fel egy leóni játékost, aki arcát fogva terült el a földön. A kiváló felépítésű csurgói védő lelkesedése azonban elvitathatatlan volt, és mivel társai azért a játékra, a gólszerzésre is odafigyeltek, már a 20. percre öttel megléptek (14–9), és a kapkodós hajrában, alaposan kinyitott gólzsákkal még a szünet előtt hatgólos előnyre tettek szert (20–14).

A pihenő után feljavultak a védelmek, kevés volt a gól, csurgói részről ekkor a bravúrkapus, Piotr Wyszomirski is több remek védéssel vétette észre magát. A tét nagyságának megfelelően továbbra is kőkemény ütközések és brusztok jellemezték a mérkőzést, amelybe nem egy kisebb kakaskodás is belefért. Mindenáron középen erőltette a támadások befejezését a León, még olyan áron is, hogy belement az adok-kapokba. Illetve esetükben döntően a kapokba, ami viszont csurgói kiállításokat is ért. A 40. percre csak az eredmény változott, a különbség nagyságrendje nem (23–18). A második félidő közepén emberfórját kihasználva lopta magát közelebb a León, feljött mínusz háromra. Kritikus időszak volt, indokolt volt a hazai időkérés. A Csurgó megfelelt a pszichés nyomásnak, hogy az ellenfél ott volt lőtávolon, és bár volt esélye a Leónnak a mínusz kettőre is, amikor nagy szükség volt, valaki mindig vállalt egy gólt hazai részről. A hajrá utolsó öt percéhez érve aztán közte kettő is volt már az eredmény, a Csurgó utolsó erőtartalékjait mozgósítva próbált meg korábbi előnyéből megélni, és elsősorban a védekezésére koncentrált. Másfél perc volt hátra, amikor mindössze egy gól maradt meg a csurgói előnyből, Pordán Bálint beállóból aztán fontos gólt szerzett, majd elkapkodott leóni támadás után már az idővel is játszhattak a hazaiak. A kinyíló spanyol védelmet Grebenár Gábor büntette góllal, eldöntve ezzel a mérkőzést, amelynek utolsó gólját a csurgóiak spanyol légiósa, Alberto Aguirrezabalaga szerezte honfitársai szomorúságára (31–27).

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA

A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
CSURGÓI KK–ADEMAR LEÓN (spanyol) 31–27 (20–14), Csurgó, 1000 néző. V: Mitrevszki, Todorovszki (macedónok)
CSURGÓ: Wyszomirski – A. Aguirrezebalaga 3, SAVIC 5, PUHOVSZKIJ 4, SZŐLLŐSI SZ. 4, Lele 2, Nagy M. 2. Cs: Pallag (kapus), Herbert, GREBENÁR 5, Gazdag 3, Borsós, PORDÁN 3, Országh, Győri-Dani, Füstös
ADEMAR LEÓN: Llamazares – Vejin 2, Carou 1, CASTRO ALVAREZ 5, CARRILLO 3, Tatarincev 1, Alonso García 3. Cs: Sánchez, Molina Martínez, Pineiro 1, García Vega 2, Asanin, DACSEVICS 6 (4), Domenech, López Álvarez 2, Díez Villamanán 1
Kiállítások: 12, ill. 10 perc Hétméteresek: –, ill. 5/4
Imre Vilmos: – A legnagyobb köszönet a közönségünknek jár. Az első félidőben tudatosan, taktikusan játszottunk, a másodikban inkább a szívünk vitt előre bennünket.
Daniel Gordo Ríos: – Az első félidőben lefutott minket a Csurgó, nem nagyon tudtunk mit kezdeni vele. A második félidőben a nyitott védekezés hatékonyabb volt, kicsit feljöttünk, de ebben a légkörben ennél többet nem is tudtunk tenni.
Lugi (svéd)–Hannover (német) 32–28

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Lugi (svéd) 7, 2. CSURGÓ 6, 3. Ademar León (spanyol) 4, 4. Hannover (német) 3

B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Zomimak (macedón)–Montpellier (francia) 19–32
A B-CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Montpellier (francia) 10, 2. Sporting (portugál) 6, 3. Skjern (dán) 2, 4. Zomimak (macedón) 0

C-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Kristianstad (svéd)–Tatran Presov (szlovák) 34–27
A C-CSOPORT ÁLLÁSA: 1. PICK SZEGED 8, 2. Nantes (francia) 6, 3. Kristianstad (svéd) 2, 4. Tatran Presov (szlovák) 2

D-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Chambéry (francia)–Füchse Berlin (német) 25–25
Hlohovec (szlovák)–Constanta (román) 25–27
A D-CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Füchse Berlin (német) 8, 2. Constanta (román) 6, 3. Chambéry (francia) 6, 4. Sporta Hlohovec (szlovák) 0

Férfi BL: A Veszprém a Kielce vendége, a Löwen és a PSG is kikapott idegenben

A Kielce és a Velenje győzött hazai pályán, míg a Szkopje döntetlent játszott a Hamburggal szombaton a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. A magyar bajnok Veszprém vasárnap lép pályára a Wisla Plock otthonában.
Teljes kerettel, egészséges önbizalommal utazott el a magyar csapat a Plock elleni találkozóra.
Szombaton átmozgató edzést tartott a gárda a helyszínen, s a mérkőzés előtti délelőttöt video ellemzéssel tölti el a csapat. A két együttes korábbi években lejátszott találkozóinak statisztikája pozítiv mérleget mutatnak, de a vasárnap esti találkozón igen nehéz összecsapás vár Nagy Lászlóékra.
A visszavágókat a jövő héten rendezik.

FÉRFI BL

NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Kielce (lengyel)–Rhein-Neckar Löwen (német) 32–28 (17–13)
Vardar Szkopje (macedón)–HSV Hamburg (német) 28–28 (14–16)
Velenje (szlovén)–PSG (francia) 30–28 (16–13)
Motor Zaporizzsja (ukrán)–THW Kiel (német) 28–31 (14–16)

VASÁRNAP JÁTSSZÁK
Aalborg (dán)–FC Barcelona (spanyol) 15.00
Metalurg Szkopje (macedón)–KIF Kolding (dán) 16.55
Wisla Plock (lengyel)–MKB-MVM VESZPRÉM 19.00
Celje (szlovén)–Flensburg-Handewitt (német) 19.15

EHF kupa: A Szeged a csoport győzelemért küzd Nantesban

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata szerencsésen megérkezett Franciaországba, Nantesba.
Vasárnap 17 órakor az EHF-kupa C csoportjában csatázik a mayar gárda a gall együttessel.

Az egykori Ferihegy 1 mellől, egy 30 fős különgéppel repült Franciaországba a magyar együttes. Nantesban ahova szerencsésen megérkezett a magyar gárda, előbb az eső, majd a jég esett, 11 fokot mutatott a hőmérő.

Szombaton a Nantes csarnokában edzett a Pick Szeged csapata. Minden rendben volt a tréningen. A 4 ezres csarnok elég régen épült, nem a legkorszerűbb, de minden valószínűség szerint megtelik vasárnap 17 órakor a HBC Nantes-Pick Szeged EHF-kupa találkozón.
A bemelegítés után taktikai variációkat ismételtek át, majd kapura lövések zárták a foglalkozást a szegediek.

Vasárnap 17 órakor jön a rangadó, a csoport elsőségről döntő összecsapás, amelyet a Digi Sport2 élőben közvetít.

(Forrás: NSO, pickhandball.hu)