Férfi nemzetközi kupák: Két mérkőzés, két vereséggel

2013. 11. 21.

Az Alba Fehérvár hazai pályán, a Szolnok idegenben szenvedett vereséget azeurópai kosárlabda kupamérkőzések szerdai fordulójában.

Nem bírt az éllovassal a Fehérvár

Az Alba Fehérvár hazai pályán kikapott a csoportban éllovas Nyizsnyij Novgorodtól a férfi kosárlabda Európa Kupa hatodik fordulójában.

Az első Európa Kupa-szezonjában - négy vereség után - múlt héten először győztes Alba remek rajtot vett a 4/1-as győzelmi mérlegével az F csoportban éllovas Nyizsnyij Novgorod ellen, és végig 5-6 ponttal vezetve hozta a nyitónegyedet. Az amerikai Ramone Moore révén a folytatásban is maradt a hazai fölény a veszprémi csarnokban (a fehérvári arénát felújítják), ám a 18. percben fordult a kocka, és a külső dobásokra építő rivális fordított. A nagyszünetben már 40-47 volt az állás, az első félidőben a magyar bajnok 2, míg az orosz együttes 10 triplát dobott.

Térfélcsere után néhány újabb "trojkával" 10, majd 15 pontra nőtt a Volga-partiak előnye (46-61), a fehérváriak pedig mezőnydobásokat és büntetőket is rontottak, így csak lassan tudtak közelebb férkőzni. Az 59-66-ról induló zárószakaszban Maurice Kemp és Juhos Levente kosaraival egy 6-0-ás rohamot mutatott be Carlos Frade csapata, egy perccel a vége előtt 76-79-et mutatott az eredményjelző. A hajrában aztán az oroszok öt pontjára csak két hazai érkezett, így az újonc Alba elszenvedte ötödik vereségét az EK-ban.

A Fehérvár 1/5-ös mérlegnél tartó együttese jövő szerdán a görög PAOK Szalonikihez látogat.

FÉRFI EURÓPA-KUPA
6. FORDULÓ, F-CSOPORT
ALBA FEHÉRVÁR–NYIZSNYIJ NOVGOROD (orosz) 78–84 (23–18, 17–29, 19–19, 19–18), Veszprém, 1100 néző. Vezette: Mantyla (finn), Halliko (észt), Koljensic (montenegrói)
ALBA: HOBBS 11/9, Olah 2, RA. MOORE 21, Juhos 13/3, Somogyi 8. Csere: KEMP 16, Tóth P. 1, Tóth N. 3, Szanati 3, Supola, Blaskovits.
NYIZSNYIJ NOVGOROD: Szaveljev 5/3, PANYIN 20/18, Babbit 8, Golovin, BREZEC 15. Csere: Paul 9/3, Baburin 3/3, ANTONOV 13/6, Kosztov 7/6, Gubanov 4, Ivlev.
Kipontozódott: Antonov (30. p.), Kosztov (38. p.), Tóth N. (40. p.)
Carlos Frade: – Megemelem a kalapom a csapatom előtt, mert mióta együtt dolgozunk a legjobb első félidőt produkálta. Hitt a csapat magában, megharcoltak minden egyes labdáért, és volt lehetőségünk az egyenlítésre, és a fordításra is, de azt el kell ismerni, hogy ellenfelünk azért tudott legyőzni minket a második félidei teljesítménye alapján, mert egyszerűen jobb csapat, és bebizonyították, hogy miért is állnak a csoport élén.
Zoran Lukics: – Ez volt a második győzelmünk sorozatban. Miután szombaton nyerni tudtunk Nymburgban figyelmeztettem a játékosokat, hogy ez sem lesz könnyű mérkőzés. Ismertem a Fehérvár edzőjét, tudtam, hogy jó munkát végeznek, és ennek szellemében kellett felkészülnünk. Nagyon puhán kezdtük a meccset, korántsem így terveztük, csak a második negyedre tudtunk igazán felpörögni, és kontrollálni a mérkőzést.

A CSOPORT TÖBBI MECCSÉN
Himik Juzsnij (ukrán)–TED Ankara (görög) 79–81
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–PAOK (görög) 69–75
A CSOPORT ÁLLÁSA 1. Ny. Novgorod 11, 2. Juzsnij 10, 3. Szaloniki 10, 4. Podgorica 8, 5. Ankara 8, 6. FEHÉRVÁR 7

Már nem hibátlan a Szolnok

A férfi kosárlabda EuroChallenge C-csoportjában az eddig hibátlanul álló Szolnoki Olaj a 3. fordulóban 76–68-as vereséget szenvedett a fehérorosz Cmoki Minszk vendégeként.

Az első két meccsét megnyerő Szolnoki Olaj végig szoros találkozót játszott az EuroChallenge-ben az egy győzelemmel és egy vereséggel kezdő Cmoki Minszk vendégeként.

A magyar csapatnak még a mérkőzés közvetlen hajrájában is megvolt az esélye a győzelemre, hiszen két perccel a vége előtt 68–66-re még vezetett, ezt követően viszont már csak a hazaiak szereztek pontokat, így végül 76–68-ra a fehéroroszok nyertek.

A Szolnok már csak azért is nagyon bánhatja a végjátékot, mert az utolsó negyed elején tíz ponttal, 59–49-re is vezetett.

Az Olaj elsősorban a palánk alatt remekelt, köszönhetően a 21 pontot (közte egy triplát) jegyző és 12 lepattanót is begyűjtő Lóránt Péternek. A másik oldalon Demonte Harper játéka emelkedett ki, az amerikai 19 pontot szórt, közte három triplát, melyekkel fontos szerepet játszott abban, hogy csapata meg tudta fordítani a meccset.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROCHALLENGE
C-CSOPORT, 3. FORDULÓ
CMOKI MINSZK (fehérorosz)–SZOLNOKI OLAJ KK 76–68 (22–24, 20–16, 6–19, 28–9), Minszk, 1000 néző.
MINSZK: Harper 19/9, Mirkovics 10/6, Uljanko 2, Trasztyinyeckij 3/3, Benson 14. Cs: Laskevics 2, Ljutics, 2, Petty 15/6, Hunter 9/3.
SZOLNOKI OLAJ: Rakics 3/3, Vojvoda 14/6, Oliver 10/6, Ivosev 4, LÓRÁNT 21/3. Cs: Simon B. 4, Keller Á. 12, Horváth Á., Markovics. Edző: Nedeljko Asceric