Férfi OB I: A Honvéd első veresége

2013. 11. 07.

Nyolcadik bajnokiján elszenvedte első vereségét a Racionet-Honvéd együttese: meglepően gólgazdag mérkőzésen, 14-11-re győzött a Szolnoki Dózsa-Közgép a 7. forduló most pótolt mérkőzésén.

Becsülettel tartotta magát az esélytelenebb vendégcsapat, voltaképpen az első negyed utolsó percét rontották igazán el a honvédosok, az akkor kialakult kétgólos hazai előny maradt meg voltaképpen végig a meccs hátralévő részében.

Kétszer szerzett vezetést a Szolnok, Vámos Márton előnyből, Hosnyánszky Norbert akcióból volt eredményes, ám a japán vendégmunkás, Kodzsi Takei kétszer is egyenlített (ötösből és fórból). Aztán a negyed végén Vörös Viktor (43 másodperccel a duda előtt) akcióból volt eredményes, majd egy kontrafault után Tóth Bendegúzt küldték ki Stefan Mitrovicsról három másodperccel a vége előtt, és az üresen maradt szerb bevágta az érkező passzt (4-2).

A második rész kihagyott fórokkal indult – két-két lehetőség maradt ki itt is, ott is –, majd Lévai Márton védése után Kovács Péter gyűjtötte be szerencsésen a kipattanót, és visszahozta 4-3-ra a vendégeket. Még akadt egy támadásuk az egyenlítésért, Fülöp Bence lövésére azonban odaért Lévai, majd egy kiállítás és időkérés után Mitrovics lőtt gólt az előny 20. másodpercében (5-3). Nőhetett volna a különbség, de a negyedzáró szolnoki fór lövés nélkül ment el.

Volt viszont lövés a harmadik rész 13. másodpercében: Hosnyánszky újabb akciógólt jegyzett – ezt követően azonban a Honvéd kétszer került emberelőnybe gyors egymás után (mindkétszer Jansik Dávidot küldték ki), és másodjára Boros Tamás betalált. Hamar érkezett a válasz, Mitrovics bejátszását Kis Gábor húzta be a falból előnyben (7-4). Ezután ismét a Honvéd percei következtek: előbb Kodzsi szerzett gólt fórból, majd Steinmetz Barna is kihasznált egy hat az ötös helyzetet – közben Vörös lövését hárította Gergely István hátrányban –, 3:46-tal a negyed vége előtt 7-6-ra zárkóztak a fővárosiak.

Kis Gábor hűtötte valamelyest az izgalmakat, ötöst harcolt ki, Mitrovics nem hibázta el. Bár Kiss Gergő tévesztett előnyben, kisvártatva Kodzsi szabaddobásból talált be, azaz továbbra is erősen tapadt a Honvéd a favoritra (8-7). Legalábbis eddig. Aztán a soros játékrész hajrájra újfent a Szolnoké volt: előbb a Mitrovics-Kis duó adta el újra a falba játszós figurát, aztán Boros lövésére odaért Lévai emberhátrányban, Kis Gábor pedig 39 másodperccel a duda előtt centerből, így lett 9-8 helyett 10-7 – és itt érezhetően megtörtek kicsit a vendégek.

Az utolsó felkapaszkodási lehetőség a negyedik rész elején ment el, ekkor már Kodzsi sem tudott fórban csodát tenni, Kovács Péter centerezését fogta Lévai, átellenben pedig Zsivko Gocsics akcióból volt eredményes (11-7). Tóth Bendegúz szép centergóljával feljebb jött a Honvéd, ám erre azonnal érkezett a válasz, Vámos Márton engedte szabadjára a balost. Ekkoriban záporoztak a gólok, ugyanis zsinórban a negyedik támadás is „hálót ért”: Boros volt eredményes, miközben a kiállított szolnoki már visszafelé jött (12-9) – és még mindig volt hátra csaknem négy perc.

Hosnyánszky védett lövését követően Szőke Szabolcs váltott gólra egy újabb Honvéd-fórt, és egy labdaszerzés után ismét felvillant a tapadás lehetősége, ám Illés nem talált kaput, átellenben pedig egy mezőnykiállítás után Kis Gábor szerzett újból gólt közelről (13-10). Gocsics gólja egy perccel a befejezés előtt már a pont volt az i-betűn, Kovács Péter találata – előnyből (a zárórészben 1-5 volt a kiállítások aránya) – afféle zárójel volt a mondat végén.

Mindenesetre érdekes volt a találkozó, hiszen az első félidőben nyolc gól esett, a másodikban tizenhét – meglepően sok gól született emberelőnyből (mindkét oldalon 6-6), és megemlítendő három kimagasló egyéni produkció, a Szolnoknál Kis Gábor (4/4) és Stefan Mitrovics (3/3) száz százalékos lőlapja, illetve a Honvédnál Takei Kodzsi (négy gól) remeklése.

A nap másik mérkőzésén a Szentes nyerni tudott az OSC otthonában, ezzel megszerezte első győzelmét a bajnokságban.

Eredmény – ob I., a 7. fordulóból elmaradt mérkőzés:

Szolnoki Dózsa-Közgép–Racionet-Honvéd 14-11 (4-2, 1-1, 5-4, 4-4), Játékvezetők: Petik András, Csanádi Zsolt
Szolnok: Lévai – Mitrovics 3, Gocsics 2, Jansik D., Kis G. 4, Hosnyánszky 2, Vámos 1. Cserék: Vörös 1, Pásztor, Török, Tóth, Hangay.
Honvéd: Gergely – Szőke 1, Takei 4, Steinmetz B. 1, Kovács P. 2, Boros 2, Kiss G. Cserék: Mátyás, Illés, Fülöp, Simon, Tóth B. 1.
Gól/emberelőny: 6/12, illetve 6/16 Ötméteresek: 1/1, illetve 1/1
Kipontozódás: Jansik D. (18.), Simon (21.)
Kapusok: Lévai 11/22 (50%) – Gergely: 6/20 (30%)

OSC-Újbuda – Valdor-Szentes 9-12 (3-5, 1-2, 3-4, 2-1)
OSC: Áts – Korényi 3 (1), Gyárfás, Simon, Regős, Suti 1 (1), Tóth 1. Csere: Deutsch 1, dr. Balla, Jávor, Császár 2, Tiba 1, Szentesi.
Szentes: Horváth T. – Kiss Gy. 1, Hegedűs I. 1, Nagy M. 1, Németh D. 1, Kistamás 1, Kolarik 3 (1). Csere: Hegedűs B. 1, Werner, Józsa 1, Szabó I. L., Pellei 2, Keresztes.
Gól/emberelőny: 2/14, illetve 4/7 Ötméteresek: 2/2, illetve 1/1
Kipontozódott: Simon (23.), illetve Szabó I. L. (14.)

AZ ÁLLÁS: 1. ZF-Eger 24/8 mérkőzés, 2. Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 21/8, 3. A-Híd Szeged 19/8, 4. RacioNet Honvéd 19/8, 5. PVSK-Füszért 13/8, 6. BVSC-Zugló 12/8, 7. Széchenyi Bank-FTC 10/8, 8. Debrecen 10/7, 9. OSC Újbuda 9/8, 10. Teva-Vasas 8/7, 11. Kaposvári VK 6/8, 12. KSI SE 6/8, 13. Valdor-Szentes 4/8, 14. Ybl Waterpolo Club 0/8

(Forrás: waterpolo.hu)