BL: A vártnál nehezebben győzött a Szolnok

Férfi ob I: a Szolnok idegenben verte meg a Vasast

2014. 02. 22.

A Szolnok a papírformának megfelelően idegenben 12–7-re legyőzte a Vasast a férfi vízilabda ob I 19. fordulójának péntek esti mérkőzésén, és a tabella élére állt.

A vendégek megnyugtató előnyt szereztek az első negyedben, a másodikban 7–3-ra is vezettek, de a Vasas nem törődött bele a vereségbe, és a fordulás után Katonás Gergely ötméteresét követően egy gólra felzárkózott (6–7).
Sztevan Mitrovics (a képen) emberelőnyös gólja azonban újra a Szolnokot lökte meg, két újabb vendégtalálat következett, és az angyalföldiek innen már nem tudtak visszakapaszkodni.

A játéknap másik mérkőzésén a Széchenyi Bank-FTC 6–4-re legyőzte és ezzel megelőzte az OSC-t. Az OSC a nagyszünetig jól tartotta magát két emberelőnyből szerzett góljával (3–2), a harmadik negyedben azonban a zöld-fehérek három válasz nélkül hagyott találattal alaposan elléptek (6–2).
A záró felvonásban aztán felzárkózott a vendégcsapat, két gyors góllal már 6–4 volt az állás, sőt az OSC még egy büntetőt is lőhetett – más kérdés, hogy Adrian Delgado kihagyta az ötméterest.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
19. FORDULÓ

LACTIV-VASASPLAKET–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 7–12 (0–3, 4–4, 3–3, 0–2), Komjádi uszoda, 500 néző. V: Németh András, Csanádi
VASAS: Barabás, Katonás 2, ANGYAL 2, Drasko Brguljan, Német T., Csapó M. 1, Takács Bálint. Csere: Fazekas 1, Hőna, Sedlmayer, Manchercz K. 1
SZOLNOK: Decker A., HOSNYÁNSZKY 3, Sz. Mitrovics 3, Gocics 1, Kis G., Vámos, Jansik D. Csere: VÖRÖS 2, Alekszikcs 2, Török B. 1, Pásztor, Hangay Z
Gól – emberelőnyből: 12/3, ill. 8/4 Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Török B. (23. p.)
Földi László: – Nem volt ez olyan rossz, sok pozitív dolgot láttam, de a Szolnok folyamatosan nyomás alatt tartott bennünket, így becsúsztak hibák, amit az ellenfél kihasznált.
Kovács István: – Megbeszéltük, hogy nekünk jönnek majd, és kemény fizikai harc lesz. Magabiztosan kezdtünk, pedig ezzel korábban problémánk volt, utána fárasztó lett a mérkőzés, de az volt a fontos, hogy nyerjünk.

SZÉCHENYI BANK–FTC–OSC–ÚJBUDA 6–4 (2–1, 1–1, 3–0, 0–2), Komjádi uszoda, 100 néző. V: Kun Gy., Petik A.
FTC: GÁRDONYI – BÓBIS 1, Swift 1, ERNYEY 1, Tyler 1, Szabó B., ROACH 1. Csere: Kolozsi 1, Vógel S., Francsics, Paján
OSC: ÁTS – REGŐS 1, Delgado, Tóth Z., Suti, Simon A. 1, Korényi. Csere: Gyárfás, Deutsch M., Szécsi D., Császár Gy., Tiba, SZENTESI A. 2
Gól – emberelőnyből: 5/1, ill. 7/3 Gól – ötméteresből: –, ill. 1/0
Kipontozódott: Szabó B. (29. p.)
Sárga lap: Varga Zs. (28. p.)
Varga Zsolt: – Mentálisan nehéz mérkőzést játszottunk, amihez az is hozzájárult, hogy nem a saját uszodánkban játszottunk. Örülök, hogy hozni tudtuk ezt a mérkőzést.
Becsey Péter: – A magabiztos védekezésünk mellett sajnos nem tudtuk azt a támadójátékot produkálni, amit az elmúlt héten. Az ilyen mérkőzéseken nemcsak a vízben, hanem fejben is ott kell lenni.

A tabella: 1.Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 54/19 mérkőzés, 2. ZF-Eger 19 52/19, 3. RacioNet Honvéd 43/18, 4. Szeged 43/18, 5. Lactiv-Vasas 36/19, 6. BVSC-Zugló 30/18, 7. Debrecen 28/18, 8. Kaposvári VK 24/18, 9. PVSK-Füszért 19/19, 10. Széchenyi Bank-FTC 16/18, 11. OSC Újbuda 15/19, 12. KSI SE 12/18, 13. Valdor-Szentes 7/17, 14. Ybl Waterpolo Club 0/18