Férfi ob I: a Vasas pontot mentett az FTC ellen

2013. 09. 27.

A férfi vízilabda-bajnokság alapszakaszának 2. fordulójában a Széchenyi Bank-FTC pályaválasztóként döntetlent játszott a Teva-Vasassal.

Végig kiegyenlített, ikszes volt a meccs, egynél több góllal egyik fél sem tudott meglépni. A házigazdák 1–0-ra, majd a Vasas fordítását és háromszori egyenlítést követően 5–4-re vezettek. Német Toni második centergóljával újfent egyenlített a Vasas – az volt a harmadik centergóljuk, hiszen korábban már Steinmetz Ádám is betalált –, ám 25 mp-cel a vége előtt Joel Swift fórból ismét a zöldeket juttatta vezetéshez. Egy támadásnyi ideje maradt a pontmentésre a Vasasnak, amely emberelőnyhöz jutott, amit a szintén duplázó Csapó Miklós váltott gólra, 4 mp-cel a vége előtt.

Szabó Botond:
"Szeretnék az egész csapat nevében jobbulást és mielőbbi felépülést kívánni Akeem Adamsnek, reméljük ezt a harcot is megnyeri. Gratulálok a csapatnak, nagyon értékes pontot szereztünk! Egyelőre meg nem tudom eldönteni szomorú legyek-e az elveszített két pont miatt, mert úgy érzem végig dominaltuk a mérkőzést. A támadó játék sajnos akadozott, de a védekezés szinte hibátlan volt, egészen magas szintű volt. Kezdjük megérteni edzőnk filozófiáját, amely szerint egy blokk es egy szerzett labda többet ér mint egy gól.
Mégegyszer gratulálok a csapatnak, es köszönöm a szurkolóknak hogy ma is megtelt a népligeti uszoda sorozatban sokadszor."

A két fővárosi alakulat már negyedszer találkozott egymással a szezonban, a korábbi három MK-meccsen a Ferencváros (11–8 a csoportkörben) és a Vasas (14–10 a negyeddöntő továbbjutást érő visszavágóján) is egy-egy alkalommal nyert, a negyeddöntő első felvonása pedig 9–9-es döntetlennel zárult.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
ALAPSZAKASZ, 2. FORDULÓ

SZÉCHENYI BANK-FTC–TEVA-VASAS 6–6 (1–1, 1–1, 2–2, 2–2), Népliget, 200 néző. V: Molnár P., Füzesi Zs.
FTC: GÁRDONYI – Bóbis, Paján 1, MARTIN 2, Swift 1, ROACH 1, Szabó Botond. Cs: Etédi, Vogel S., Kolozsi, Major 1
VASAS: Barabás – Angyal, Fazekas, Csapó M. 2, STEINMETZ Á. 1, Takács Bálint, DRASKO BRGULJAN 1. Cs: Hőna, Sedlmayer, NÉMET T. 2, Manhercz Á., Manhercz K
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 9/0 Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. 1/1 Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Roach (29. p.), Takács Bálint (30. p.), Martin (32. p.)

Varga I Zsolt:
– Nagyszerűen játszottunk, de nem nyertük meg a meccset, mert hazai medencében tíz másodperccel a mérkőzés vége előtt kettős emberhátrányba kerültünk.
Földi László:
– Ez a mérkőzés nem a támadójáték diadala volt, ráadásul úgy tűnik, Német Toni súlyos sérülést szenvedett.

AZ ÁLLÁS 1. ZF-Eger 6, 2. RacioNet Honvéd 6, 3. Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 6, 4. A-HÍD Szeged 4, 5. TEVA-Vasas 4, 6. BVSC-Zugló 3, 7. OSC Újbuda 3, 8. KSI SE 3, 9. Debrecen 1, 10. PVSK-Füszért 1, 11. Széchenyi Bank-FTC 1, 12. Valdor-Szentes 1, 13. Kaposvári VK 0, 14. Ybl Waterpolo Club 0

(Forrás: NSO/fradi.hu)