Férfi ob I: az Eger három góllal volt jobb Pécsen

2013. 11. 16.

A címvédő és listavezető Eger biztosan nyert a Pécs ellen a férfi vízilabda ob I 19. fordulójából előre hozott pénteki mérkőzésen, bár a házigazdák 3–9-ről szépen visszakapaszkodtak a negyedik negyedben.

A férfibajnokság 19. fordulójából előre hozott mérkőzésen a ZF Eger 10-7-re győzött a PVSK-Füszért otthonában – igaz, már 9-3-ra is vezetett a bajnokcsapat.

Másfél negyedig tapadt a pécsi együttes a címvédőre a péntek esti, előrehozott bajnokin, bár rendre az Eger vezetett, a pécsiek tartották a távolságot. Ráadásul akciógólokkal, hiszen Czigány Károly megúszásból, Müller Máté szabaddobásból, Pataki Gergely centerből volt eredményes – azaz három akciógólt szereztek a pécsiek. Igaz, közben a vendégek is termeltek, így volt a meccs 10. percében 3-4.

Aztán a nagyszünetig hátralévő részben csupán egy gól esett – Varga Zsolt talált be akcióból – ezzel vezetett az Eger 5-3-ra. A harmadik negyedben pedig hamar lerendezte a partit Gerendás György alakulata: két egymást követő támadásból, 28 másodperc leforgása alatt született két gól, Gór-Nagy Miklós és Kovács Gábor jóvoltából (3-7). Ezután csaknem négy percig hallgattak a fegyverek, majd a negyed végén megint jött két egri találat: az egyaránt négy gólig jutó Varga Zsolt és Kovács Gábor köszönt be megint (utóbbi egyetlen másodperccel a duda előtt), végleg eldöntve az összecsapást (3-9).

A zárórészben aztán kissé lefékezett az eger, a hazaiak pedig négy és fél perc alatt szereztek három gólt (6-9), ám mielőtt még úgy gondolták volna, hogy valami csoda is történhet akár, Salamon Ferenc egy akciógóllal pontot tett a pillanatnyi izgalmak végére. Ágner Zoltán még értékesített egy pécsi fórt (egyik oldalon sem ment túlzottan az előnyök értékesítése), és ezzel lecsörgedezett a hátralévő idő.

Az egriek ezzel továbbra is hibátlanok a bajnokságban, Gerendás György azonban a lefújás után szóvá tette: ez a produkció kevés lesz a szerdai BL-mérkőzésen, a Recco ellen.

Bereczki Miklós: – Elismerésem a fiúknak, mert most jól játszottak. Ha a múlt héten is ilyen lelkesedéssel játszottunk volna a Kaposvár ellen, más lett volna az eredmény. Az emberelőnyök kihasználásával ezúttal is gondban voltunk.
Gerendás György: – Győztünk, és ezzel továbbra is hibátlanok vagyunk a hazai bajnokságban. Ez a teljesítmény azonban kevés lesz a szerdai BL-mérkőzésünkön.

Férfi ob I, a 19. fordulóból előrehozott mérkőzés

PVSK-Füszért – ZF Eger 7–10 (2–3, 1–2, 0–4, 4–1), Játékvezetők: Petik András, Csanádi Zsolt
Pécs: Tihanyi – Pataki 2, Müller 1, Krizsán, Hoppál 1, Czigány K. 2, Ágner 1. Csere: Somogyi T., Kuncz, Besenyei, Práczky, Csacsovszky A., De Blasio.
Eger: Meixner – Kovács G. 4, Bátori, Gór-Nagy 1, Hárai, Zalánki, Bundschuh. Csere: Sántavy, Salamon F. 1, Bedő, Varga II Zs. 4, Lőrincz.
Gól/emberelőny: 2/9, illetve 2/10 Ötméteresek: –, illetve 1/1
Kipontozódott: Bedő (26. p.)

AZ ÁLLÁS 1. ZF-Eger 30/10 mérkőzés, 2. A-HÍD Szeged 22/9, 3. Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 21/8, 4. RacioNet Honvéd 19/9, 5. TEVA-Vasas 14/9, 6. Debrecen 13/9, 7. PVSK-Füszért 13/10, 8. BVSC-Zugló 12/9, 9. Széchenyi Bank-FTC 10/8, 10. OSC Újbuda 9/9, 11. Kaposvári VK 9/9, 12. KSI SE 9/9, 13. Valdor-Szentes 4/9, 14. Ybl Waterpolo Club 0/9

(Forrás: waterpolo.hu)