Olimpiai és világbajnokot igazolt a Szolnok

Férfi ob I: az FTC 5-2-ről bukott a Debrecen ellen

2013. 12. 08.

A Debrecen két góllal nyert az FTC vendégeként a férfi vízilabda ob I szombati játéknapján. Gólzáporos mérkőzést nyert meg a Szentes és a Kaposvár.

Az FTC remekül kezdett a Debrecen ellen, az első negyed után 4–2-re vezetett, majd 5–2-re is elhúzott – hogy aztán úgy behúzza a kéziféket, hogy ezt követően hosszú percekig gólképtelen is maradjon. A Debrecen 5–2 után zsinórban öt gólt elérve már a második negyed végére megfordította az állást. Kállay Márk büntetőjével vették át a vendégek a vezetést, majd jött Vindisch Ferenc, Weszelowszky László, Halek Márton –a harmadik negyed végén már 5–9-et mutatott az eredményjelző, a Debrecen 7–0-s szériánál tartott! Az utolsó negyedben már csak az FTC talált be, de a 2–0-ra megnyert játékrész kevés volt – a Debrecen 9–7-re győzött a Népligetben.

A Szentes két negyed alatt elhúzott 9–4-re, ezzel hamar eldöntötte az Ybl elleni mérkőzést. A Kaposvár 8–1-es nyitó negyeddel tarolt a KSI ellen.

A Pécsre látogató Szolnok igencsak megszenvedett: az első negyedben „kiszakadt a gólzsák”, a PVSK 2–0-ra és 3–1-re is vezetett, de a játékrész végén már Török Béla emberfóros gólja után 5–4-re a vendégek voltak előnyben. A hullámvasutazás folytatódott: a PVSK 6–5-re fordított, erre két szolnoki gól volt a felelet. Stefan Mitrovics megszórta kicsit a pécsieket, de a PVSK nem volt hajlandó leszakadni. Már egy ideig – 8–9 után ugyanis négy góllal megléptek a vendégek. A Pécs ereje elfogyott, a Szolnok a harmadik és negyedik negyedet összesen 10–4-re nyerte meg, a meccset pedig 16–10-re.

Tiba Péter gólt szerzett 550. ob I-es mérkőzésén, de a veterán pólós csapata, az OSC a papírformának megfelelően simán alulmaradt a Honvéddal szemben. A Honvéd 5–2-vel kezdett, és az első három negyed megnyerése után megengedhette magának, hogy az utolsót döntetlenre „lazulja.”

FÉRFI VÍZILABDA OB I, 12. FORDULÓ

PVSK-FÜSZÉRTSZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP10–16 (4–5, 2–1, 3–6, 1–4), Pécs, 200 néző. V: Horváth Cs., Rubos
PVSK: Baráth – Hoppál 1, ÁGNER 3, Pataki 2, CZIGÁNY K. 2, Müller, Krizsán 1. Csere: Tihanyi B. (kapus), Csacsovszky 1, De Blasio, Besenyei, J. Cakics, Kuncz, Somogyi T.
SZOLNOK: Lévai – Gocics, HOSNYÁNSZKY 3, Jansik D., Kis G. 1, SZ. MITROVICS 6, Török B. 2. Csere: Hangay Z. 2, Alekszics 1, Vörös, Pásztor 1, Kalmár, Tóth P.
Gól – emberelőnyből: 12/5, ill. 12/5 Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Kuncz (21. p.), Kis G. (27. p.)
Kiállítva – cserével végleg: Alekszics (30. p.)
Bereczki Miklós: – Két negyedig, amíg erővel bírtuk, egyenlő ellenfelek voltunk, utána azonban elfáradtunk, és a Szolnok van olyan jó csapat, hogy ezt kihasználja.
Kovács István: – Örülök, hogy nyertünk, mert a Pécs az utóbbi időben a jó csapatok ellen is megállta a helyét. Ezt bizonyítja a félidei döntetlen is. A harmadik negyedben eldöntöttük a találkozót.

SZÉCHENYI BANK-FTC–DEBRECEN 7–9 (4–2, 1–5, 0–2, 2–0), Népliget, 100 néző. V: Mucskai, Kun Gy.
FTC: Gárdonyi – Bóbis 1, Major M., Martin, Swift, SZABÓ BOTOND 3, Roach 2. Csere: Paján 1, Ernyey, Vogel S., Kolozsi, Etédi, Francsics.
DEBRECEN: PÉTERFY – VINDISCH 2, Jokic 1, Weszelovszky 1, Misics, Busila, Kállay 1. Csere: Marnitz G. 1, Süveges, Chilkó 1, HALEK 2.
Gól – emberelőnyből: 10/5, ill. 10/4 Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2
Kipontozódott: Szabó Botond (18. p.), Halek (27. p.)
Varga I Zsolt: – Jól kezdtük a mérkőzést, de aztán sajnos minden tekintetben elfáradtunk. A hajrára ismét összeszedtük magunkat, azonban a döntő pillanatokban nem koncentráltunk eléggé.
Varga Tamás: – Péterfy Mihály szenzációs védéseinek köszönhetően egy négyről tudtuk megfordítani a mérkőzést. Óriási erő van ebben a csapatban, és tavasszal még jobbak leszünk.

VALDOR SZENTES–YBL WPC 15–10 (4–2, 5–1, 3–4, 3–3), Szentes, 100 néző. V: Marosvári, Molnár P.
SZENTES: HORVÁTH T. – Hegedűs B. 3, Kiss Gy. 3, Hegedűs I. 1, Nagy M. 1, Németh D. 1, KISTAMÁS 3. Csere: PELLEI 2, Józsa 1, Szabó I L., Csonka, Káris, Keresztes I.
YBL: Juhász Z. – Pecz 1, Kibédi 1, Major Z. 1, Kiss Á. 1, Hartman, Ádám Z. 1. Csere: Ádám Zs. (kapus), Békési 1, Cserdi 1, Gyarmathy, Szilágyi 1, Koltai 2, Kórós.
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 13/5 Gól – ötméteresből: 4/2, ill. 3/1
Kipontozódott: Szabó I L. (12. p.), Németh D. (21. p.), Békési (26. p.)
Kiállítás cserével: Hegedűs B. (26. p.)
Fülöp Tibor: – Sok hibával, de nagy szívvel és akarattal játszottunk.
Köllő Attila: – Nagy küzdelem zajlott a vízben, másfél negyedig nem voltunk egyenlő ellenfelek, de a második félidőben felnőttünk a házigazdához.

KSI SE–KAPOSVÁRI VK 11–18 (1–8, 3–2, 5–4, 2–4), Széchy uszoda, 50 néző. V: Vogel, Dodog
KSI: Krémer – Kalanovics, Hangody L., Vereczkey, Hulmann 1, Kovács Gergő 1, HANGODY GY. 3. Csere: Kardos G. (kapus), Marnitz M. 2, Székely Bulcsú 1, Haraszin, Fejős 1, Márkus, Hangody A. 2.
KAPOSVÁR: Szécsi Z. – Berta J., JUHÁSZ-SZELEI 4, Kovács O. 2, Benic, DŐRY 5, Gros 1. Csere: KINCSES 2, Surányi 2, Szilvasán 1, Kutasi 1, Prikidanovics.
Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 6/1 Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/0
Kiponozódott: Berta J. (15. p.)
Horváth János: – A katasztrofális kezdés után némileg sikerült kozmetikáznunk az eredményt. A Kaposvár jobb csapat nálunk, és ezt a parton is éreztették velünk.
Fekete Szilveszter: – Nagyszerű kezdésünk után edzőmeccs jellege lett a mérkőzésnek. A magabiztos győzelemnek nagyon örülök, hiszen a KSI idén már bizonyította, hogy képes meglepetést szerezni.

OSC-ÚJBUDA–RACIONET-HONVÉD 6–13 (2–5, 1–2, 1–4, 2–2), Nyéki Imre-uszoda, 100 néző. V: Marjay, Petik András
OSC: Áts – Jávor, Tóth Z. 1, Simon A. 1, Korényi, Regős 1, Gyárfás. Csere: DEUTSCH 1, Szécsi D., Suti 1, Császár, TIBA 1, Szentesi Á.
HONVÉD: GYÖRGY – FÜLÖP 3, Takei 2, Kovács P., Steinmetz B., KISS G. 2, SZŐKE 2. Csere: Mátyás 2, Boros, ILLÉS S. 1, Simon R., Tóth Bendegúz 1.
Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 7/1 Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 3/0
Becsey Péter: – Rendhagyó módon nem a mérkőzésről szeretnék beszélni, hanem egy olyan játékosról, aki példaképe lehet a feltörekvő fiataloknak. Ő Tiba Péter, aki ötszázötvenedik alkalommal játszott az ob I-ben.
Vad Lajos: – A hozzáállásunk ezúttal is kifogástalan volt.

A tabella: 1. ZF-Eger 13 13 - - 192- 96 39 pont, 2. Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 11 10 - 1 140- 90 30, 3. RacioNet-Honvéd 12 9 1 2 150-109 28, 4. A-Híd Szeged VE 12 8 1 3 151- 98 25, 5. Lactiv-Vasas 12 6 2 4 120- 99 20, 6. Debreceni VSE 12 6 1 5 121-111 19, 7. Kaposvári VK 12 6 - 6 131-131 18, 8. PVSK-Fűszért 13 5 1 7 120-137 16, 9. BVSC-Zugló 12 5 - 7 127-133 15, 10. KSI SE 12 4 - 8 113-157 12, 11. Széchenyi Bank-FTC 11 3 1 7 108-101 10, 12. OSC-Újbuda 12 3 - 9 108-134 9, 13. Valdor-Szentesi VK 12 2 1 9 95-158 7, 14. Hegyvidék-Ybl 12 - - 12 92-214 0