Férfi ob I: debreceni diadal a Vasas ellen

2014. 03. 02.

A férfi vízilabda ob I. 20. fordulójában a Kaposvár kétgólos győzelmet aratott a BVSC otthonában, az FTC hét másodperccel a vége előtt szerezte meg a győztes gólt a PVSK ellen. A Szeged remekül kezdett, és gólzáporos meccsen háromgólos sikert aratott Szentesen, míg a Debrecen története során először megverte a Vasast.

Kezdjük az utóbbival: a Vasas korán kétgólos előnybe került Debrecenben, majd Drasko Brguljan büntetőgóljával az első negyedet 3–0-s vezetéssel zárta, az égvilágon semmi sem utalt arra, hogy bajba kerülhet. Főleg, hogy Vindisch Ferencet már az elején kiállították cserével brutalitásért... A magát összekapó Debrecen azonban zsinórban elért három góllal válaszolt, és bár egy Sedlmayer-góllal ismét a Vasashoz került az előny, ekkor vezettek utoljára a fővárosiak.

3–4 után felpörgött a Debrecen, és ismét villantott egy 3–0-s szériát, átvéve az irányítást. A harmadik negyedet 9–6-os fórral zárták a hazaiak, Kállay Márk gólja után pedig már négy volt az előny. A Vasas ekkor kapcsolt, de már későn: a 10–7, 10–8 és 10–9 megvolt ugyan, ám az utolsó percben már nem tudott gólt szerezni az angyalföldi csapat, győzött a Debrecen!

A BVSC 4–1-es rajtot vett a Kaposvár ellen, itt azonban leblokkolt, a következő öt gólt a somogyiak szerezték. Nyéki Balázs és Létay Krisztián révén még egalizálni tudtak a zuglóiak, ám jött Ronen Gros, a BVSC kihagyott egy fórt, a Kaposvár pedig utolsó emberelőnyéből eldöntötte a meccset.

A jó kezdés az FTC-nek is megvolt a Pécs ellen (4–1), és a rossz folytatás is: az elején elalvó PVSK 5–6-nál már vezetett. A kiélezett végjátékba 7–7-tel mentek be a csapatok, Bóbis Máté hét másodperccel a vége előtt döntött fórból – a Fradi javára.

A Szeged egy 5–1-re megnyert első negyeddel tiport bele a házigazda Szentes önbizalmába, de 6–1-es vezetés után kicsit levette a lábát a gázról, fel is jöttek 7–5-re a szentesiek. 6–8 után azonban egy újabb 5–1-es szegedi roham következett, hatgólos hátrányból pedig nem volt visszaút, a Szentes azért három góllal még kozmetikázni tudta az eredményt.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, 20. FORDULÓ

BVSC-ZUGLÓ–KAPOSVÁRI VK 6–8 (1–0, 3–3, 0–3, 2–2), Laky uszoda, 250 néző. V: Horváth Cs., Molnár P.
BVSC: GYÖRKE – Borsós, Ambrus F., Szabó Bendegúz, Mezei, NYÉKI 3, LÉTAY 3. Csere: Tatár, Kotszidisz, Mészáros Cs., Zoufal, Nagy S., Telegdy
KAPOSVÁR: SZÉCSI Z. – Kuncz, Berta J., Surányi 1, Juhász-Szelei 1, KUTASI 1, Benic. Csere: DŐRY 3, Szilvasán, Prikidánovics, Kincses, GROS 2
Gól – emberelőnyből: 14/0, ill. 9/2 Gól – ötméteresből: 2/1, ill. –
Kipontozódott: Kuncz (20. p.), Surányi (27. p.), Juhász-Szelei (31. p.), Szabó Bendegúz (32. p.)
Märcz Tamás: – Jól kezdtük a mérkőzést, az elején domináltunk, négy egynél meg kellett volna nyernünk a találkozót, de sajnos rengeteg rossz döntést hoztunk. Összességében a Kaposvár megérdemelten győzött.
Fekete Szilveszter: – Örülök, hogy az őszi kaposvári vereségért sikerült visszavágnunk a BVSC-nek, külön öröm számomra, hogy igen jó formában lévő csapatot győztünk le a helyezések szempontjából roppant fontos mérkőzésen.

SZÉCHENYI BANK-FTC–PVSK-FÜSZÉRT 8–7 (2–0, 2–3, 1–2, 3–2), Népliget, 150 néző. V: Németh András, Homonnai
FTC: GÁRDONYI – Ernyey, BÓBIS 2, Swift 1, Martin 1, ROACH 1, SZABÓ BOTOND 3. Csere: Kolozsi, Pohl, Francsics, Paján, Major M
PÉCS: BARÁT – MÜLLER 2, Pataki 1, Krizsán, Hoppál 1, ÁGNER 1, DE BLASIO 1. Csere: Csakics, Csaba, Besenyei, Prácky, Csacsovszky A. 1
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 11/2 Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 2/1
Kipontozódott: Müller (29. p.)
Kiállítás (végleg cserével): Martin (28. p.), Kolozsi (30. p.), Besenyei (30. p.), De Blasio (32. p.)
Varga I Zsolt: – Hagyományosan nehéz meccseket játszunk a Péccsel, ez is ilyen volt. Úgy gondolom, sikerült legyőznünk a hazai stresszt.
Bereczki Miklós: – Sokkal jobban játszottunk, mint az elmúlt két pesti túrán. Két meccslabdánk volt, de ezeket elhibáztuk, a Fradi meg a végén nem.

VALDOR-SZENTES–SZEGEDI VE 10–13 (1–5, 5–3, 0–3, 4–2), Szentes, 200 néző. V: Vojvoda, Fodor
SZENTES: HORVÁTH A. – PELLEI 3, Józsa 1, Nagy M. 1, Németh D. 1, KISTAMÁS 2, Szabó I Z. 1. Csere: Boros K. (kapus), Hegedűs B., Kiss Gy. 1, Hegedűs I., Bodor, Werner, Csuka
SZEGED: Nagy V. – TÓTH M. 2, SZIVÓS 3, DECKER Á. 2, Seman, Juhász Zs. 2, Kiss Cs. 2. Csere: Molnár D. (kapus), Sánta 1, Vincze M., Hegedüs G. 1, Kunac, Török K., Zsigri.
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 6/0 Gól – ötméteresből: 3/2, ill. 4/4
Kipontozódott: Kunac (12. p.), Németh D. (29. p.)
Matajsz Márk: – Köszönöm a játékosaimnak, hogy a megbeszélteket betartva tizenöt kapott gól alatt tartottuk a Szegedet, és ugyanakkor tízet tudtunk lőni.
Vincze Balázs: – Mindkét csapat sokat tett azért, hogy a megyei rangadó a régi idők hangulatát idézze.

DEBRECEN–LACTIV-VASAS PLAKET 10–9 (0–3, 4–1, 5–2, 1–3), Debrecen, 500 néző. V: Székely Balázs, Petik András
DEBRECEN: JAMES – KÁLLAY 3, Busic 1, WESZELOVSZKY L. 2, MISIC 2, Halek 1, Vindisch. Csere: Palotás, Macsi, Marnitz 1, Süveges, Chilkó, Smitula, Péterfy.
VASAS: Barabás – Katonás 1, Angyal 1, Csapó 1, Steinmetz Á. 1, Takács B., BRGULJAN 2. Csere: FAZEKAS 2, Sedlmayer 1, Manhercz Á., Manhercz K., Várnaik, Hőna.
Gól – emberelőnyből: 6/3, ill. 7/3 Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Angyal (28. p.)
Kiállítás (végleg cserével): Vindisch (2. p.)
Varga Tamás: – Olyan csapatot vertünk meg, amelyik a magyar vízilabdasport egyik meghatározó csapata. Nagy hátrányból álltunk fel. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, dicséret illeti a fiúkat az elszántságukért és küzdeni tudásukért.
Földi László: – Nagyon kemény vízi ütközetben a Debrecen legyőzött minket, az első és utolsó negyedben játszottunk jól, viszont összességében túl sokat hibáztunk és ennek sajnos, ma vereség lett a vége.

OSC-ÚJBUDA–KSI SE 14–15 (3–5, 2–5, 3–3, 6–2), Nyéki uszoda, 150 néző. V: Csizmadia, Marjay
OSC: Áts – Tóth Z. 2, Delgado 2, Balla, Tiba, Suti 1, KORÉNYI 4. Csere: Varga V. (kapus), REGŐS 2, Gyárfás 1, Szentesi 1, Simon A. 1, Szécsi D., Császár Gy.
KSI: Kardos G. – KALANOVICS 4, HANGODY L. 3, Vereczkey, Fejős 2, Kovács Gergő 2, Miklós L. 1. Csere: Salamon A., Szedmák 1, Hangody Gy. 2, Székely Bulcsú, Szabó Balázs
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 8/5 Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Becsey Péter a 31. percben rosszul lett, és az egészségügyi szobában kellett kezelni.
Horváth János: – Jobbulást és mielőbbi teljes felépülést kívánok Becsey Petinek. Bízom benne, hogy semmilyen súlyosabb baja nem lesz.

AZ ÁLLÁS a 20. forduló után: 1. Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 57, 2. ZF-Eger 55, 3. A-HÍD Szeged 49, 4. RacioNet Honvéd 46, 5. TEVA-Vasas 36, 6. BVSC-Zugló 33, 7. Debrecen 32, 8. Kaposvári VK 28, 9. Széchenyi Bank-FTC 19, 10. PVSK-Füszért 19, 11. OSC Újbuda 15, 12. KSI SE 15, 13. Valdor-Szentes 7, 14. Ybl Waterpolo Club 0