Férfi ob I: gázolt a Szolnok, simán nyert a Vasas

2013. 11. 24.

A Szolnok, a Kaposvár, a BVSC, a Debrecen és a Vasas is behúzta a szombati hazai bajnokiját.

A kupaezüstérmes, ezért érthetően csalódott Szolnok a KSI ellen vigasztalódott a bajnokságban. A hazai kaput a kupadöntőben csereként beálló Lévai Márton őrizte a mérkőzésen. 8-1-es erődemonstrációval ért véget az első negyed, természetesen a hazaiak javára. Innentől szinte bármi belefért a Szolnoknak, még az is, hogy a második negyedet 5-4-re elveszítse. A vége nyolcgólos siker, Stefan Mitrovic 6 gólt szerzett, a vendégeknél az utánpótlás-válogatott Kalanovics Balázs volt a legjobb a maga négy találatával.

A Kaposvár nagyon könnyen verte az erőtlennek tetsző Hegyvidék-Yblt, a Vasas pedig a Szentest győzte le talán a vártnál is sokkal magabiztosabban.

Szoros volt viszont a BVSC és a OSC csatája, a vendégek a harmadik negyed harmadik percében vezettek először (és egyben utoljára) Suti Gábor akciógólja révén, 7-6-ra. Addig csak a BVSC volt előnyben, de mindannyiszor egyenlített az OSC. Suti gólja azért is volt sorsdöntő, mert azt követően már nem tudott betalálni a vendégegyüttes, ez 13 perces gólcsendet jelent.

Mint oly sokszor már ebben a szezonban, a gólokat tekintve Nyéki Balázs volt a legeredményesebb, négyet lőtt, a kapuban Györke Zsolt 53 százalékkal védett.

A másik „középrangadón” a Debrecen a fiatal, ám a meccsen remeklő Péterfy Mihállyal a kapuban verte a Pécset. A vendégeknél a góllövőlistát vezető Czigány Károly három góllal ünnepelte 250. bajnoki mérkőzését. A debrecenieknél egyébként az Universiade-győztes Halek Márton 6 gólt szerzett.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, 10. FORDULÓ

TEVA–VASAS–VALDOR–SZENTES 10–5 (3–1, 3–1, 4–2, 0–1), Komjádi uszoda, 100 néző. V: Fekete B., Mucskai
VASAS: Bendes – KATONÁS 2, Takács Bálint 1, Angyal 1, Steinmetz Á. 1, CSAPÓ 2, DRASKÓ BRGULJAN 2. Csere: FAZEKAS 1, Sedlmayer, Manhercz Á., Hőna.
SZENTES: Horváth T. – Hegedűs B., NÉMETH D. 2, Pellei 1, Hegedűs I., KERESZTES I. 1, Kistamás 1. Csere: Verner, Józsa, Kiss Gy., Szabó Z., Szabó L., Káris.
Gól – emberelőnyből: 12/3, ill. 6/1 Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Szabó L. (12. p.), Németh D. (27. p.), Keresztes I. (32. p.)
Földi László: – Jól védekeztünk, de még mindig egy kicsivel több a hiba, mint amit látni szeretnék.
Fülöp Tibor: – A nagycsapatok elleni mérkőzéseket tekintve ez volt a legjobb teljesítményünk annak ellenére, hogy két játékosunk is hiányzott. Remélem, hogy ugyanezzel az elánnal folytatjuk a hozzánk hasonló csapatok ellen.

SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–KSI SE 17–9 (8–1, 4–5, 2–0, 3–3), Szolnok, 200 néző. V: Marjay, Homonnai
SZOLNOK: Lévai – SZ. MITROVICS 6, Hosnyánszky, Jansik D. 1, Kis G., Vámos 1, Gocics. Csere: Török 1, Pásztor 1, Hangay Z., Vörös 2, Tóth P. 2, ALEKSZICS 3.
KSI: Kardos – SZEDMÁK 2, Fejős, KOVÁCS GERGŐ 3, Marnitz M., Kalanovics 4, Miklós L. Csere: Krémer (kapus), Hangody A. Márkus, Albert, Szőke P., Hullmann, Haraszin.
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 7/3 Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 3/3
Kipontozódott: Jansik D. (14. p.)
Kovács István: – Csak a győzelemnek örülhettünk ezen a mérkőzésen.
Horváth János: – Az első negyed ámokfutása után motiváltan és okosan pólóztunk.

KAPOSVÁRI VK–YBL WPC 18–5 (3–1, 5–2, 4–1, 6–1), Kaposvár, 250 néző. V: Pásztor A., Füzesi
KAPOSVÁR: SZÉCSI Z. – Berta 2, JUHÁSZ-SZELEI 3, Kovács O. 2, BENIC 2, SURÁNYI 6, Dőry. Csere: Lajkó (kapus), Ács K., Szilvasán, Prikidánovics 1, Kincses, Kutasi 1, Gros 1.
YBL: Ádám Zs. – Kibédi, Major Z. 2, Kiss Á. 1, Hartman, Nagy S., Koltai K. 1. Csere: Békési Á. 1, Rex-Kiss, Petz, Gyarmathy, Szilágyi Zs.
Gól – emberelőnyből: 8/7, ill. 7/0 Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Fekete Szilveszter: – A kötelező győzelem kategóriába tartozott ez a mérkőzésünk. Ebben az évben még három fellépés vár ránk: a Fradival, a Szentessel és a KSI csapatával találkozunk, s nagyon bízom abban, hogy az Ybl elleni találkozó egy sorozat kezdetét jelentette.
Köllő Attila: – A legutóbbi bajnokinkon, a Vasas elleni fegyelmezett játékunknak ezúttal sajnos a nyomait sem lehetett felfedezni.

BVSC-ZUGLÓ–OSC-ÚJBUDA 9–7 (3–2, 3–4, 1–1, 2–0), Laky uszoda, 100 néző. V: Vogel G., Vojvoda
BVSC: Györke – Borsós 1, KOTSZIDISZ 2, Szabó Bendegúz, Mezei, LÉTAY 2, NYÉKI 4. Csere: Tatár, Nagy S., Mészáros Cs., Telegdy, Ambrus F., Hajek.
OSC: Áts – Korényi 1, Tóth Z., Simon A. 1, Regős 1, Gyárfás 1, Suti 1. Csere: Tiba, Szécsi D. 1, Jávor 1, Szentesi, Deutsch, Császár.
Gól – emberelőnyből: 13/4, ill. 13/2 Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Telegdy (22. p), Simon A. (25. p.), Szabó Bendegúz (28. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Suti (26. p.)
Märcz Tamás: – Nagyon fontos pontokat szereztünk ezzel a győzelemmel. Két hasonló karakterű, hasonló játékerőt képviselő csapat találkozott, és ennek megfelelően most is kis különbség volt a két csapat között.
Becsey Péter: – Meg is érdemeltük a vereséget meg nem is, hiszen végig jól játszottunk, de a végén saját magunkat vertük meg.

DEBRECENI VSE–PVSK-Füszért 15–9 (4–2, 4–3, 4–2, 3–2), Debreceni Sportuszoda, 600 néző. V: Dodog Sz., Madarasi A.
DEBRECEN: Péterfy M. – Vindisch F. 2, Busila 1, Weszelovszky L. 2, Marnitz G. 1, Chilkó M., Jokics. Csere: Palotás G., Kállay M. 1, Macsi P. 1, Misics 1, Süveges M., Halek M. 6.
PÉCS: Barát F. – Kuncz T. 1, Hoppál G., Pataki G. 1, Czigány K. 3, Müller M. 1, Krizsán A. 2. Csere: Somogyi T., Besenyei R., Ágner Z. 1, Práczky K., Csacsovszky, De Blasio, Tihanyi B.
Gól – emberelőnyből: 9/5, ill. 6/2 Gól – büntetőből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: – , ill. Kuncz, Csacsovszky
Varga Tamás: – Egy Halek Mártonnal voltunk jobbak a vendégeknél. A mai első osztályban hat gólt lőni mindenképpen klasszis teljesítmény. Megbeszéltük a fiúkkal, hogy százhúsz százalék kell a sikerhez, és ezt hozták is!
Bereczki Miklós: – Védekezésünk hatékonysága és a kapusteljesítmények is elmaradtak az elvárható szinttől. A lőtt gólok számával elégedett vagyok.

AZ ÁLLÁS 1. ZF-Eger 30, 2. Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 24, 3. A-HÍD Szeged 22, 4. RacioNet Honvéd 22, 5. TEVA-Vasas 17, 6. Debrecen 16, 7. BVSC-Zugló 15, 8. PVSK-Füszért 13, 9. Kaposvári VK 12, 10. Széchenyi Bank-FTC 10, 11. OSC Újbuda 9, 12. KSI SE 9, 13. Valdor-Szentes 4, 14. Ybl Waterpolo Club 0

(Forrás: waterpolo.hu)