Férfi ob I: kapushőstett segítette diadalra a Vasast

2014. 02. 16.

A férfi vízilabda ob I 18. fordulójában a Vasas 9–5-re győzött Kaposváron, a BVSC valósággal elgázolta a Pécset. Az Eger gólzáporos győzelmet aratott az OSC ellen, a Szolnok a Szentest, a Honvéd pedig a KSI-t győzte le.

A Vasas kiváló kapusteljesítményének és védekezésének köszönhette sikerét: Barabás Botond (a képen) 84 százalékkal védett, akcióból csak egyszer adta meg magát a kaposváriaknak (23 lövésből 22 védés, 96 százalékos mutató!). Az angyalföldiek 2–3 után három gólt szerezve húztak el behozhatatlanul.

A BVSC visszaelőzte a Debrecent, miután jó támadójátékkal 14–5-re legyőzte a PVSK-t. A zuglóiak két negyed után 6–2-re vezettek, majd a harmadik játékrészben öt további góllal rogyasztották meg a vendégeket.

Az Eger gólparádét rendezett az OSC ellen, nem túl meggyőző védekezéssel: három negyed után 21–10 volt az állás, az utolsó negyedre aztán már csak öt gól maradt. A Szentes az első negyedet döntetlenre hozta (3–3) a Szolnok ellen, de a vendég Dózsa félidőben már kettővel vezetett, majd egy 4–1-es játékrésszel el is döntötte a mérkőzés sorsát.

A nap első meccsén a tabellán harmadik Honvéd öt góllal nyert az alsóházban tanyázó KSI ellen. A mérkőzés előtt köszöntötték Székely Bulcsút, a KSI játékosát, aki a Honvéd elleni mérkőzésen játszotta ötszázadik ob I-es mérkőzését. A beteg Vad Lajost Tóth Imre helyettesítette a Honvéd kispadján.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, 18. FORDULÓ

KAPOSVÁRI VK–LACTIV-VASASPLAKET 5–9 (1–2, 1–2, 1–3, 2–2), Kaposvár, 400 néző. V: Csanádi, Vojvoda
Kaposvár: Szécsi – Kuncz, ifj. Berta, Dőry 1, Surányi, JUHÁSZ-SZELEI 3, Benic. Csere: Kincses 1, Horváth B., Szilvasán, Prikidánovics, Kutasi, Grosch
Vasas: BARABÁS B. – BRGULJAN 3, Csapó M. 1, Katonás, Angyal D. 1, Takács B., Németh T. Csere: Fazekas T. 1, SEDLMAYER 1, Manhercz Á., Hőna, Várnai, STEINMETZ Á. 2
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 5/2 Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Fekete Szilveszter: – Jobb volt a Vasas. Pontosan lőttek, jól blokkoltak, s már az elején elmentek az angyalföldiek, ugyanakkor mi lassúak, körülményesek voltunk.
Földi László: – Tudatosan, szépen és okosan játszottunk Kaposváron, s a jó védekezésünkkel egyre inkább elbizonytalanítottuk az ellenfelünket. Örülök, hogy kezd összeállni a csapatunk, beérnek a fiataljaink.

BVSC-ZUGLÓ–PVSK-FÜSZÉRT 14–5 (3–0, 3–2, 5–2, 3–1), Szőnyi út, Laky uszoda, 200 néző. V: Mucskai, Horváth Cs.
BVSC: GYÖRKE – Létai 1, BORSÓS 4, MEZEI 2, Nyéki, Szabó B., Kotsidis 2. Csere: Szakonyi (kapus), Zoufal 1, Telegdy 1, NAGY S. 3, Mészáros Cs., Ambrus, Tatár
PÉCS: Barát – Krizsán, Müller 2, Hoppál, Pataki, Práczky, De Blasio 1. Csere: Bereczki, Cakic, Ágner 1, Csacsovszky, Besenyei 1, Berta
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 14/1 Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Ambrus (22. p.), Bereczki (28. p.)
Kiállítva cserével, végleg: Müller (26. p.)
Märcz Tamás: – Úgy gondolom, hogy a Pécs jó csapat, és ennek megfelelően komolyan vettük a mérkőzést, és meg is lett az eredménye. Külön kiemelném az utolsó negyedben beszálló Szakonyi Dániel cserekapusunk remek védéseit.
Bereczki Miklós: – Az emberelőny kihasználása ma sajnos nem működött, és védekezésben is sok hiányosságunk volt. Ez eredményezte ma ezt a nagy különbségű vereséget.

VALDOR-SZENTES–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 8–16 (3–3, 2–5, 1–4, 2–4), Szentes, 200 néző. V: Füzesi, Csizmadia
SZENTES: HORVÁTH A. – Pellei 1, Józsa 1, Nagy M., Szabó I L. 1, Kiss T. 1, Szabó I Z. Csere: HEGEDŰS B. 2, HEGEDŰS I. 2, Németh D., Káris, Bodor
SZOLNOK: Decker A. – SZ. MITROVICS 2, Hosnyánszky 2, Jansik D., Vörös, VÁMOS 2, Gocics. Csere: Lévai (kapus), Tóth P. 1, Alekszics 1, Hangay 2, PÁSZTOR 4, Kis G. 1, Török B.
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 14/7 Kipontozódott: Szabó I L. (23. p.)
Matajsz Márk: – Maximálisan elégedett vagyok a csapattal. A mérkőzés végére elfáradtunk, és kijött a két csapat közötti tudáskülönbség.
Kovács István: – Addig volt jó a mérkőzés, amíg a Szentes el nem fáradt. Örülök, hogy végre itt van minden játékosom, és persze annak is, hogy nyertünk.

ZF-EGER–OSC-ÚJBUDA 24–12 (6–3. 8–3, 7–4, 3–2), Eger, 300 néző. V: Homonnai D., Petik A.
EGER: Bisztritsányi – BÁTORI 6, KOVÁCS G. 2, VARGA ZS. 2, Bundschuh 2, Biros 2, Graham 1. Csere: SALAMON 4, Sántavy 1, Bedő, Lőrincz 1, Gór-Nagy 2, Zalánki 1
OSC: Varga V. – KORÉNYI 4, Simon, RíEGŐS 5, Suti, Tóth Z. 1, Delgado 2. Csere: Szentesi M. (kapus), Gyárfás, Deutsch, Szécsi, Simon, Balla, Tiba, Szentesi Á.
Gól – emberelőnyből: 11/7, ill. 8/1 Gól – kettős emberelőnyből: 0, ill. 1/1 Gól – ötméteresből: 0, ill. 1/1
Kipontozódott: Bedő (30.), Simon (31.)
Dabrowski Norbert: – A támadójátékunk jó volt, azt viszont sajnálom, hogy sok gólt kaptunk. Minden nem mehet egyszerre. Láthattam hogy mit kell kijavítanunk a jövő szombati Rijeka elleni mérkőzésre.
Becsey Péter: – Megéreztük, hogy nem volt itt a védekezésünk alappillére, a kapus, Áts Berci. Hiányzott a játékunkból az agresszivitás, amiben az Eger fölénk nőtt, és vérbeli profi csapatként maximálisan kihasználta a lehetőségeit.

KSI–RACIONET-HONVÉD 8–13 (2–3, 2–2, 1–6, 3–2), Komjádi uszoda, 100 néző. V: Dodog Sz., Kun Gy
KSI: Kardos G. – Fejős 1, KALANOVICS 2, Vereczkey, Miklós 1, Marnitz M. 1, Kovács G. 2. Csere: Székely B., Salamon A., Szőke P., Márkus 1, Szedmák, Zsebők
Honvéd: György D. – Koji 2, Fülöp B. 1, MÁTYÁS 1, KOVÁCS P. 3, SZŐKE SZ. 2, KISS G. 2. Csere: Kiss B. 1, Boros T., Illés, Steinmetz B., Simon R., Tóth B.
Gól – emberelőnyből: 7/1, ill. 9/4 Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. 1/0 Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Márkus (27. p.)
Horváth János: – A harmadik negyed elejéig jól tartottuk magunkat, de aztán bedarált minket a Honvéd. Összességében azonban úgy vélem, hogy jól játszottunk. Gratulálok Székely Csucsunak az ötszázadik bajnoki mérkőzéséhez!
Tóth Imre: – A Bp. Honvéd nevében gratulálunk Székely Bulcsúnak és a KSI-nek. Hoztuk a kötelező győzelmet.

A tabella: 1. ZF-Eger 52/19 mérkőzés, 2. Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 51/18, 3. RacioNet Honvéd 43/18, 4. A-HÍD Szeged 43/18, 5. TEVA-Vasas 36/18, 6. BVSC-Zugló 30/18, 7. Debrecen 28/18, 8. Kaposvári VK 24/18, 9. PVSK-Füszért 19/19, 10. OSC Újbuda 15/18, 11. Széchenyi Bank-FTC 13/17, 12. KSI SE 12/18, 13. Valdor-Szentes 7/17, 14. Ybl Waterpolo Club 0/18