Férfi röplabda döntő: idegenben szerzett előnyt a Kecskemét a döntőben

2014. 03. 22.

A kupagyőztes Kecskemét három szoros szettben nyert a címvédő Kaposvár vendégeként a férfi röplabda NB I döntőjének szombati első felvonásán, így előnybe került az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. A második mérkőzést szerdán rendezik.

DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
FINO KAPOSVÁR–GORTER KECSKEMÉTI RC 0:3 (–21, –23, –21), Kaposvár, 400 néző. Vezette: Adler, ifj. Szabó P.
KAPOSVÁR: BOZÓKI 12, Bokor 8, Magyar B. 3, Dávid 5, Juhász 4, Németh F. 10. Csere: Dömötör, Deák (mindkettő liberó), Csányi 1
KECSKEMÉT: Farkas P. 4, CSOMA 11, PÁDÁR 19, Nacsa 10, Szabó A. 6, TÖRÖK 3. Csere: Fazekas (liberó), Dorcsák.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1:0 a Kecskemét javára.
Demeter György: – Megfelelő nyitás-fogadás nélkül nem lehet mérkőzést nyerni. A kecskemétiek mindvégig nagyszerűen alkalmazták ezt a fegyvertényt, s mi nem találtuk meg az ellenszerét. Így úgy érzem, könnyen ajándékoztuk oda pontjainkat.
Szasa Nedeljkovics: – Sokan meglepődnek azon, amit mondok, de mi győzni jöttünk Kaposvárra. Hittünk benne, hogy sikerül és ezt végrehajtottuk. Végig irányítottuk a játékot, és a sok munkánknak meglett az eredménye.