Férfi világliga: Kanada legyőzése sem okozott gondot

2014. 06. 18.

Ausztrália legjobbjainak legyőzése után Kanada csapata sem okozott gondot a magyar férfi vízilabda-válogatottnak a világliga dubai nyolccsapatos szuperdöntőjében: a keddi csoportmeccsen Benedek Tibor szövetségi kapitány legénysége hét góllal nyert az észak-amerikaiak ellen.

Meglepetést csak a találkozó eleje jelentett, amikor a kanadaiak jutottak vezetéshez. Benedek Tibor világbajnoki címvédő együtteséből Szivós Márton igen hamar válaszolt, viszont az első negyedben több találat már nem esett.

A második nyolc percben aztán – derült ki a vlv.hu helyszíni tudósításából – beindult a magyar góltermelés: előbb Vámos Márton bal keze villant, majd a szintén balkezes, kétszeres olimpiai és világbajnok Madaras Norbert volt eredményes, a nagyszünet előtt kevéssel pedig az ötkarikás aranyérmes, vb-első Varga Dénes jelentkezett be parádés ejtéssel (4–1).

A harmadik játékrészben Erdélyi Balázs megúszásgóljával lett 5–1, utána pedig – kanadai szépítést követően – Varga Dénes újabb két találatával 7–2-re „szaladt el" a magyar csapat.

A befejező negyedet 7–3-as állásnál kezdték a felek, de Vámos gyorsan „átírta" az eredményjelzőt (8–3). A folytatásban a kanadaiak büntetőt rontottak, míg a Benedek-csapatból a vb-győztes Gór-Nagy Miklós, bő másfél perccel a vége előtt pedig az olimpiai és világbajnok Hosnyánszky Norbert is bevette az ellenfél kapuját, kialakítva a könnyed sikert tükröző 10–3-as végeredményt.

A záró csoportkörben szerdán 12.30-tól az Egyesült Államok válogatottjával száll vízbe a magyar csapat.

Az első etapot, amelyből mindenki továbblép, a folytatásban az egyenes kieséses szakasz követi, amikor is a keresztbejátszásos rendszerben a négyesek első helyezettjei a másik kvartett negyedikjeivel, a másodikként végzettek pedig a harmadikokkal csapnak össze. A négy nyertes kerül az elődöntőbe, a vesztesek az 5–8. pozícióért játszanak tovább.

FÉRFI VÍZILABDA-VILÁGLIGA (DUBAI)

B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–KANADA 10–3 (1–1, 3–0, 3–2, 3–0), Dubai, 50 néző. V: Adzsics (montenegrói), Gaber (egyiptomi)
MAGYARORSZÁG: DECKER A. – Szivós 1, VARGA DÉNES 3, VARGA DÁNIEL, Hárai, Madaras 1, Gór-Nagy 1. Cs: Tóth M., Hosnyánszky 1, VÁMOS 2, Angyal, Erdélyi 1
KANADA: Aleksic – Kudaba, Vikalo, CONSTANTIN-BICARI 2, Radojcic, McElroy, Graham 1. Cs: Boyd, Robinson, Taschereau, Conway, Kappos
Gól – emberelőnyből: 2/2, ill. 6/1 Gól – ötméteresből: –, ill. 1/0
Benedek Tibor: – Furcsa mérkőzés volt. Az első napról a másodikra teljesen megváltozott a játékvezetői felfogás, nem fújtak semmiért. Igyekszünk izgalmasabbá tenni a meccseket a sokmozgásos játékunkkal, de így nehéz... Nem tesz boldoggá ez a bírói felfogás, mert ha engedjük, hogy az erősebb fizikum domináljon a játékban, az nem a jó irány.
Neil Muir csapatvezető: – Mivel a magyar válogatott szeret kontrázni, igyekeztünk a védekezésünkre koncentrálni és abból építkezni. Ez nem egészen sikerült, ezért a jövőben még szorosabbra kell zárnunk. Továbbá nem lőttük be az emberelőnyeinket, ez volt a legnagyobb különbség.
Egyesült Államok–Ausztrália 4–8 (1–2, 2–1, 0–3, 1–2)
AZ ÁLLÁS: 1. Magyarország 6 pont, 2. Ausztrália 3, 3. Egyesült Államok 3, 4. Kanada 0