Férfi vízi ob I: 5-0-s negyeddel sokkolta a Szeged a Honvédot

2012. 12. 02.

Az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapata az ob I 8. fordulójában 9–5-ös győzelmet aratott a Kőér utcában, a Groupama Honvéd otthonában.

A Honvéd az első negyed után Mátyás góljával még vezetett, sőt, ezt követően is jól tartotta magát: a második játékrész után is csak 2–3-at mutatott az eredményjelző. A szegediek ekkor indítottak meccsdöntő rohamot, a harmadik negyedben Kiss Csaba, Kayes, Török, Somogyi, majd ismét Kiss Csaba talált be, a válasz nélküli ötös pedig eldöntötte a mérkőzést. A már tulajdonképpen „tét nélküli" záró negyedet azért megnyerte a Honvéd, négyre csökkentve ezzel a különbséget.
MESTERMÉRLEG
Vad Lajos:
– Úgy érzem, a harmadik negyedben elfáradtunk, de örültünk, hogy megizzasztottuk a Szegedet, amelynek gratulálok a győzelemhez.
Vincze Balázs:
– A középső két negyed kimagasló játékával eldöntöttük a mérkőzést.

FÉRFI VÍZILABDA OB I 8. FORDULÓ

GROUPAMA-HONVÉD–A-HÍD SZEGED VE 5–9 (1–0, 1–3, 0–5, 3–1), Kőér utca, 300 néző. V: Mucskai P., Kun Gy.
HONVÉD: Gergely – Hangody L., JANSIK D. 1, Mátyás Z. 1, Kovács P., Steinmetz B., KISS G. 1. Cs: Tóth B., FÜLÖP 1, Hangody Gy. 1, Jakab L., Polovic
SZEGED: BAKSA – Hegedüs G., SZIVÓS 2, Younger, DECKER Á., Molnár T. 1, KISS CS. 2. Cs: Vincze M., Márkus, Kayes 1, JUHÁSZ ZS., SOMOGYI B. 2, Török B. 1
Gól – emberelőnyből: 7/1, ill. 4/1 Gól – kettős emberelőnyből: 0, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 0
Kiállítás (végleg cserével): Hegedüs G. (21. p.)
Sárga lap: Vad Lajos (16. p.)

Az Eger győzött a BVSC otthonában, a mérkőzés egy negyedig volt szoros, a Józsa Bence személyében újoncot avató hevesiek ezt követően eldöntötték a mérkőzést.
Dabrowski Norbert:
– Gratulálok az Egernek, mást nem szeretnék mondani.
Gerendás György:
– A BVSC az idényben már többször bizonyította, hogy képes megnehezíteni a nagycsapatok dolgát, ezért különösen értékes ez a nagy különbségű győzelem.

BVSC-ZUGLÓ–ZF-EGER 4–9 (2–2, 1–3, 0–3, 1–1), Szőnyi út, 200 néző. V: Birri, Székely B.
BVSC: Györke Zs. – Szűcs L. 1, Rajna 1, Borsós, Ambrus F., CZIGÁNY K. 1, Létay. Cs: Tatár, Bedő 1, Kotszidisz, Nagy S., Mészáros Cs., Zsoldos
EGER: BISZTRITSÁNYI – Bátori 1, Biros, GÓR-NAGY 2, Mezei 1, Salamon, Graham. Cs: Sándor (kapus), Bundschuh 1, Kovács G. 2, Seman, Gerritse 2, Chilkó, Józsa
Gól – emberelőnyből: 5/0, ill. 9/1 Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1

A Szentes gólzáporos mérkőzésen győzte le a PVSK-t.
Lukács Dénes:
– Nagyon jól felkészült Pécs ellen sikerült magabiztos győzelmet aratnunk. A harmadik negyedtől, amikor az ellenfelünk kispadja egyre rövidült, átvettük a vezetést, és innen a mérkőzést végig a kezünkben tartottuk.
Petik Attila:
– Tizenegy góllal meccset kellene nyerni Szentesen, de mi nagyon sok góllal ajándékoztuk meg ellenfelünket.
SZENTESI VE–PVSK-FÜSZÉRT 15–11 (1–2, 4–2, 6–4, 4–3), Szentes, 200 néző. V: Csanádi, Juhász Gy.
SZENTES: Horváth T. – Tóth Z., TÓTH P. 3, NAGY M. 4, Regős, Németh D. 1, Bálint G. 2. Cs: HEGEDŰS B. 2, Józsa, Szabó L. 1, Szabó Z. 2
PÉCS: Barát – BÓBIS 6, Kistamás, Krizsán 1, Monostori A., Dragics 1, ÁGNER 2. Cs: Tihanyi (kapus), Scholefield 1, Bertha, Lukács G., De Blasio
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 13/4 Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Tóth Z. (18. p.), De Blasio (27. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Lukács (19. p.)

KAPOSVÁRI VK–DEBRECEN 7–10 (2–5, 1–1, 2–1, 2–3), Kaposvár, 150 néző. V: Dodog, Rév Á.
KAPOSVÁR: NAGY P. – Papp G. 1, HOPPÁL 1, Horváth D., Bakó, Balogh Z. 3, Pataki. Cs: MAÁR 1, Horváth B., Prikidánovics, Kutasi, Práczky, Gyurováth 1
DEBRECEN: B. MITROVICS – Weszelovszky 1, Halek, Komlósi, MISICS 1, GIORGETTI 5, Kállay 1. Cs: Somlai, Vindisch 1, Párkányi, Süveges, Letica 1
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 13/6 Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Horváth D. (12. p.), Kutasi (27. p.)
Bereczki Miklós:
– A védekezésünk ma nem volt rossz, időnként hatásosnak bizonyult, elöl azonban még sok a javítanivaló, számos pontatlan lövésünk akadt.
Gyöngyösi András:
– Ahogy a filmben Shrek kérdezi: Ott vagyunk már? A válasz: még nagyon nem, de amikorra kell, ott leszünk.

AZ ÁLLÁS 1. ZF-Eger 8 mérkőzésen/22, 2. A-HID Szeged VE 8/22, 3. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 8/21, 4. Debrecen 8/21, 5. Groupama Honvéd 8/15, 6. TEVA-Vasas 6/14, 7. BVSC-Zugló 8/9, 8. Szentesi VK 7/9, 9. Juniorválogatott 7/7, 10. Orvosegyetem Sport Club 8/4, 11. FTC Waterpolo 4/3, 12. PVSK-Füszért 7/3, 13. EKF-EgerFood-Imola 6/0, 14. Kaposvári VK 9/0

(Forrás: MTI, foto:vlv.hu)