Férfi vízilabda: a Benedek-csapat megnyerte a németországi tornát

2014. 07. 07.

A magyar férfi vízilabda-válogatott 12–11-re győzött az Egyesült Államok ellen, így hibátlan mérleggel megnyerte a Németország-kupa elnevezésű felkészülési tornát.

A vlv.hu közvetítése szerint Varga Dániel góljával Benedek Tibor csapata szerzett vezetést, de az első negyed végére kétgólos előnybe kerültek az amerikaiak (1–3).
A hazai rendezésű Európa-bajnokságra készülő magyar csapat a második játékrészben aztán alaposan belehúzott, és öt gólt szerezve megfordította az állást (6–5).
A harmadik negyed kiegyenlített, gólgazdag küzdelmet hozott, mindkét csapat ötször volt eredményes, míg az utolsó periódusban csak egyszer találtak be a mieink és az Egyesült Államok is, így 12–11-re megnyertük a meccset.
Válogatottunknak a döntetlen is elég lett volna a tornagyőzelemhez, de a sikerrel hibátlan mérleggel diadalmaskodott a Benedek-csapat a Németország-kupán.
„Megint csak azt tudom mondani, hogy meg vagyok elégedve, mert annak ellenére, hogy tegnap késő este játszottunk, ma reggel ugyanolyan motiváltan, lelkesen játszottak a fiúk. Az pedig, hogy ezeket a szoros meccseket a végén meg tudjuk nyerni, nagyon előremutató a jövőt tekintve" – nyilatkozta Benedek Tibor a vlv.hu-nak a vasárnapi meccs lefújása után.

Eredmény - felkészülési torna, Düsseldorf, 3. nap:
Magyarország–Egyesült Államok 12–11 (1–3, 5–2, 5–5, 1–1)
Magyarország: Nagy V. - Gór-Nagy, Madaras 1, Erdélyi 1, Vámos 2, Hosnyánszky 2, Decker Á., Szivós, Varga Dániel 2, Varga Dénes 1, Tóth M. 3
USA: Baron - Bell, Obert, Rosenthal, Daboub 1, Cleray, Samuels 2, Bonanni 3, Bowen, McConnell 1, Kimbell, Mann 2, Sibley
Gól/emberelőny: 3/5, illetve 6/11 Gól/ötméteres: -, illetve 1/1
Montenegró-Németország 7-5
A torna végeredménye: 1. MAGYARORSZÁG 9 pont, 2. Montenegró 4 (24-23), 3. Egyesült Államok 4 (32-32), 4. Németország 0

(Forrás: NSO, fotó: vlv.hu)