Final Four: A Pro Recco diadala, negyedik a Vasas

2012. 05. 13.

A bronzmeccset is elvesztette a Vasas; 11-7-re kapott ki a Mladost Zagrebtől.

A Vasas 11-7-re kikapott a horvát Mladost Zagrebtől a férfi vízilabda Bajnokok Ligája Nagyváradon zajló Final Fourjának szombati bronzmeccsén, így negyedikként zárta a sorozatot.
Földi László friss magyar bajnok együttese csak a nyitónegyedben tudta tartani a lépést a riválissal (1-1), amely a második játékrészt 5-3-ra megnyerve kétgólos előnyhöz jutott a nagyszünetre. A folytatásban is a Mladost akarata érvényesült, a záró negyed előtt már három találattal vezetett (8-5), s a hajrában tovább nőtt a különbség.
Az angyalföldiek legutóbb 2008-ban szerepeltek a Final Fourban, akkor a harmadik helyen végeztek.

„Sajnos nem sikerült megvalósítanunk azt, amit elterveztünk. Egy hosszú, küzdelmes, szenvedős szezonon vagyunk túl, amely sokat kivett belőlünk, csakúgy, mint a pénteki, Recco elleni meccs. Fantasztikus idényen vagyunk túl, amelynek utolsó két mérkőzése sajnos nem sikerült, de büszke vagyok a fiúkra és ők is büszkék lehetnek egymásra. Külön szeretném kiemelni a közönséget, amely mindkét vesztes meccs után megköszönte a fiúknak a játékot” - mondta Földi László.

A döntőben a Pro Recco 4:1-re elhúzott és ekkor - a tapasztalatok alapján - azt lehetett hinni, hogy vége is van a döntőnek. Ám a Primorje Varga Dumi két góljával visszajött a meccsbe és az olaszoknak az utolsó percekig izgulniuk kellett.
A vártnál nehezebben, de végül meggyőzően nyerte a BL final four döntőjét a Pro Recco Nagyváradon. (a képen Madaras Ádán és Kásás Tamás a kupával)

Bronzmérkőzés:
Mladost Zagreb (horvát) - TEVA-Vasas-UNIQA 11-7 (1-1, 5-3, 2-1, 3-2)
gólszerzők: Vukacevic, Zivkovic, Mallarach, Udovicic 2-2, Radu, Hinic, Gagulic, illetve Katonás, Vámos 2-2, Boskovic, Steinmetz Á., Vörös

Döntő:
Pro Recco (olasz)-Primorje Rijeka (horvát) 11-8 (4-1, 2-3, 3-3, 2-1)
Madaras két, Kásás pedig egy góllal vette ki a részét a sikerből, Benedek pedig nem játszott, míg a másik oldalon Varga Dénes kétszer, testvére, Varga Dániel egyszer volt eredményes.