Floorball: 13 gólos magyar siker Dél-Korea ellen a női vb-n

2013. 12. 10.

Magabiztos győzelmet aratott Dél-Korea elleni utolsó csoportmérkőzésén női floorball-válogatottunk, amelyen eldőlt, hogy a mieink végeznek a világbajnokság C-csoportjának 3. helyén – számolt be róla a hunfloorball.hu.

Pontatlan játékkal kezdett mindkét csapat, meglepetésre Dél-Korea szerezte meg a vezetést, majd a 9. percben sikerült a második gólunkkal megfordítanunk az állást. Erre még volt válaszuk a koreaiaknak egy kapushibát követően, azonban a magyar lányok egy gyors találattal ismét egy találattal elléptek. A 11. percben már 4–2-t mutatott az eredményjelző, ezután egy kihagyott büntetőt követően szereztünk még egy gólt, így kialakítva az 5–2-es részeredményt.

A magyar lányok tovább növelték előnyüket a sok büntetőt és kiállítást hozó középső harmadban. A 26. percben szerzett két góllal immár öt találattal vezettünk, amikor egy véleményes bírói döntéssel büntetőt – és 2 perces emberelőnyt – ítéltek Dél-Koreának a játékvezetők, azonban távol-keletiek nem éltek a lehetőséggel. Egy perccel később hasonló szituáció játszódott le és a magyar csapat kapott büntetőt, amelyet nem tudott értékesíteni. A lendületünket nem tudta megtörni a kihagyott helyzet, négy további gólt szereztünk mire véget ért a második 20 perc. 11–2.

Az utolsó harmad újra a magyar lányok fölényét hozta. Az öt magyar gólra a keleti lányok eggyel tudtak csak válaszolni. A 44. percben a harmadban szerzett negyedik magyar gól után betalált Dél-Korea, majd pár perc gólmentes időszakot követően szereztük meg a találkozó utolsó gólját, beállítva a 16–3-as végeredményt.

Folytatás 11-én, szerdán 19 órakor immár Ostravában. Ellenfelünk a D-csoport negyedik helyezettje lesz.