Földházi Zsófia riói negyedik helyével közelebb került az olimpiai kvótához

2016. 03. 13.

Földházi Zsófia a kombinációban nyújtott jó teljesítményével a negyedik helyre futott fel az idei második világkupaversenyen, Rio de Janeiróban. Az első felnőtt olimpiájára készülő, ifjúsági olimpiai ezüstérmes öttusázó ezzel közelebb került a riói részvételhez. Öttusában eddig Kasza Róbert és Kovács Sarolta szerzett olimpiai kvótát, de a magyar sportvezetés továbbiakban is bízik...

A körvívás - melynek során mindenki mindenkivel megmérkőzik a döntő résztvevői közül - az új olimpiai lebonyolításnak megfelelően már pénteken lezajlott, s szombaton csak a bónuszvívásra került sor. Földházi 15 asszót nyert pénteken, ehhez jött még bónuszpont, amivel 22. volt vívásban.

A 200 méteres úszásban azonban a harmadik legjobb időt érte el 2:11.56 perccel, így a két szám összesítésében a 14. helyen állt.

Lovaglása közepesen sikerült, 279 ponttal a 16. legjobb eredmény volt az övé, de a lövészetekkel megszakított 4x800 méteres futásnak így is tizennegyedikként vághatott neki.

A kombinált számban 12:52.79 perccel a harmadik leggyorsabb volt, amivel a negyedik helyre zárkózott fel, s mindössze öt másodperccel maradt le a dobogóról.

Földházi Zsófia a február végi, kairói vk-versenyen is negyedik lett, így minden esélye megvan arra, hogy a nyár eleji világranglistáról olimpiai kvótához jusson majd.

Vasárnap a férfiak döntőjét rendezik meg, amelybe a magyarok közül a már olimpiai kvótás Kasza Róbert, valamint Marosi Ádám és Demeter Bence jutott be.

A riói verseny után Rómában (március 30. - április 3.) és Kecskeméten (április 14. - április 18.) rendeznek még világkupa-viadalt, majd Sarasotában (USA) fejeződik be a sorozat a fináléval.

Kvótát az olimpiára a kvalifikációs világranglistáról (8 fő) és a májusi moszkvai világbajnokságról (3 fő) lehet még szerezni.

(MOB-MTI, fotó: MTI/Kovács Tamás)