Fölényes győzelemmel nyolc között a férfi pólósok

2013. 07. 28.

A magyar férfi vízilabda-válogatott ijesztő kezdés után végül magabiztosan legyőzte a kazahokat, ezzel nyolc közé jutott a barcelonai világbajnokságon.

A csoportkört az ausztrálok elleni döntetlennel, ám ezzel együtt is a második helyen záró magyar csapat nagyon visszafogottan kezdte a meccset. Ugyan 1-0-nál és 2-1-nél is Benedek Tibor együttesénél volt az előny, ám ezt követően rengeteg hiba jellemezte a magyarok játékát elöl és hátul is. Ennek következményeként a támadások rendre elhaltak, míg védekezésben sorra jöttek a kazah gólok, így 4-2-es hátrányban úsztak pihenőre Madarasék.

A váratlanul rossz kezdés után a szünetben rendezte sorait a csapat, s a folytatásban a szebbik arcát mutatta. A ráúszás után sorra jöttek a magyar gólok, így néhány perc elteltével a hátrányból előny lett, amit ráadásul folyamatosan növeltek Varga Dánielék (9-5).

A második nyolc percet 7-1-re nyerte a csapat, mely azonban nem állt le, s a fordulás után ott folytatta, ahol abbahagyta. Ebben a szakaszban is már szinte nyomasztó volt a magyarok fölénye, melyet jól érzékeltet, hogy a csapatban mindenki, aki vízbe szállt, kivette a részét a gólgyártásból.
Az öt góllal megnyert szakasz, s az így kiharcolt kilencgólos vezetés tudatában a negyedik negyedben már egy kicsit visszavett a tempóból a magyar együttes, amely végül 16-7-es győzelemmel lépett a negyeddöntőbe.

Az elődöntőért Görögország csapatával mérkőzik majd meg Benedek Tibor válogatottja, amely a vb honlapja szerint kedden az első negyeddöntőt játssza 15.30-tól.

férfi vízilabda, nyolcaddöntő:
Magyarország-Kazahsztán 16-7 (2-4, 7-1, 6-1, 1-1)
a magyar góldobók: Hosnyánszky 2, Madaras 2, Szivós 2, Varga Dániel 2, Bátori 2, Bedő 1, Decker 1, Gór-Nagy 1, Hárai 1, Vámos 1, Varga Dénes 1