Az EHF kitüntette a magyar tagszervezetét, gigászii csatában a Hamburg nyerte a BL-t

2013. 06. 03.

A férfi Bajnokok Ligája kölni négyes döntője alkalmával az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) rangos kitüntetést adományozott a magyar tagszervezetnek (MKSZ).

Az MKSZ vasárnapi tájékoztatása szerint az elnöki konferencián Vetési Iván, a magyar szövetség vezetője az EHF Top Organiser oklevelét vette át. Ezzel a díjjal azokat a szövetségeket jutalmazta az EHF, amelyek legalább három kontinentális tornának adtak már otthont.

2009: U19-es női Európa-bajnokság

A következő EHF-torna Magyarországon a 2014. december 7-21. között Horvátországgal közösen rendezendő felnőtt női Európa-bajnokság lesz.

A Hamburg nyerte a BL finálét

Meglepetésre a Hamburg nyerte a férfi kézilabda Bajnokok Ligáját, miután a kölni négyes döntő vasárnapi fináléjában hosszabbítás után egy góllal (31-30) jobbnak bizonyult a Barcelonánál.
A Hamburg, amely története során először diadalmaskodott a BL-ben, egy nappal korábban a címvédő THW Kiel együttesét verte az elődöntőben. A bronzérmet a lengyel Kielce szerezte meg.

Eredmények:

a 3. helyért: Kielce (lengyel)-THW Kiel (német) 31-30 (19-12)
döntő: Hamburg (német)-Barcelona (spanyol) 30-29 (9-11, 25-25) - hosszabbítás után