Gimnasiade: A negyedik helyen a magyarok az éremtáblán

2013. 12. 03.

November 29 és december 3 között 8 sportágban, 38 nemzet fiatal középiskolásai versenyeznek a Gimnasiadén Brasilia városában.

A 28 főből álló magyar delegáció, amelyben 6 úszó, 5 aurobikos és 7 tornász képviseli hazánkat a zárónap előtt az éremtáblázat negyedik helyén áll. 21 nemzet fiataljai szereztek érmeket, s Magyarország az éremtáblázat negyedik helyén áll. A magyarok 10 aranyat, 5 ezüstöt és 3 bronzérmet szereztek.

A magyar küldöttség első aranyérmét a 15 éves szegedi úszó tehetség szerezte, Novoszáth Melinda (ideje: 2,04.56 perc) mögött második helyen honfitársa, Kiss Nikolett (2,05.10 p.) végzett.

Eddig jól szerepelnek a Magyar Torna Szövetség szakágai is.
A felnőtt válogatott Makra Noémi a szerenkénti fináléban remekelt, egyéni összetettben elért 4. helye után felemáskorláton szinte tökéletes gyakorlattal diadalmaskodott 14.050 ponttal. Ugrásban a bajnoknő a 7. helyen végzett. A fiú tornászok is jól szerepeltek, Kardos Botond 14.300 ponttal ezüstérmes lett talajon, gyűrűn pedig nyolcadikként zárt, itt Dudás Norbert 13.525 ponttal a 4. helyen végzett.

Az aerobikosok az öt korosztályból négyet megnyertek, fiú egyéniben Bali Dániel győzött, míg Mazács Fannival az oldalán vegyes párosban is első lett. Bali harmadik aranyérmét a csoporttal szerezte, Bali, Tácsik Hunor, Mazacs Fanni, Molnár Noémi , Szőllősi Panna összállításban. Szőllősi sem panaszkodhat, hiszen a csoport mellett trióban is aranyérmes lett Tácsikkal és Molnárral, míg egyéniben a dobogó második fokára állhatott. Ezek után természetesen Magyarország a csapatok versenyében is nyert.

Altorjai Sándor, csapatvezető:
Nagyon boldogok vagyunk, hiszen aerobikosaink és tornászaink is remekeltek. A szerenkénti finale első napján Makra szép gyakorlattal győzött és a fiú ezüsttel is elégedettek vagyunk, jóllehet Dudás Norbert kicsit szomorú, mert első helyen lett finalista gyűrűn, így győzni szeretett volna. Az aerobikosok pedig tönkre verték a világot, kimagaslottak a mezőnyből.