Golf: jól kezdtek a magyarok az EORV-n

Golf: folytatódott Rózsa Csilla hazai győzelmi sorozata

2014. 07. 07.

A férfiaknál Simmes Alexander, a nőknél Rózsa Csilla nyerte meg a hétvégén megrendezett 54. Magyar Amatőr Golfbajnokságot Kisorosziban.

A férfiaknál az utolsó pillanatig kiélezett küzdelem zajlott, és végül Simmes Alexander (226 ütés), az idei Magyar Match Play Bajnokság győztese egy ütéssel előzte meg a 2012-es bajnokot, Szeberényi Mátét (227), míg harmadikként a mindössze 14 éves junior válogatott versenyző, Greff Bálint (230) végzett.

A nők versenyében a junior válogatott három tagja végig vezette a mezőnyt. A múlt heti orosz bajnokságon ezüstérmet szerző Rózsa Csilla (218 ütés) nagy fölénnyel nyert, és immár harmadik alkalommal lett magyar amatőrbajnok, a második helyet Vadkerti Adél (231), a harmadikat Briglovics Boróka (232 ütés) szerezte meg.