PwC Handball Fiesta: Görbiczék fölényes győzelme a nyítányon

2013. 08. 24.

A házigazda Győri Audi ETO egy szorosabb első félidőt követően végül magabiztosan legyőzte a francia Metzet a PwC Handball Fiesta elnevezésű nemzetközi női felkészülési kézilabdatornán.

A korábbi találkozón a Rosztov egy góllal verte meg a Leipziget, míg a Vardar Szkopje héttel a Krim Ljubljanát.

GYŐRI ETO– METZ: ELLENTÉTES FÉLIDŐK

A Győr kora esti mérkőzésére már nagyjából megtelt a Magvassy Mihály Sportcsarnok. Az ETO a szintén BL-szereplő Metzcel mérkőzött, a francia csapat játékosainak fele pedig jó szokás szerint kis kék miniszoknyában állt ki a meccsre.

Az ETO a Herr – Orbán, Löke, Tervel (támadásban Rédei-Soós), Amorim, Kovacsics, Szepesi hetessel nyitott, és bár 5–2-re el tudott menni, de ekkor nem tudta produkálni a rá jellemző hatékony védekezést, így 8–8-nál egyenlő volt az állás. A játérész második felére érkezett Görbicz Anita és Katarina Bulatovics, ami lökést adott ugyan a támadó játéknak, de hátul továbbra is szellős volt az ETO, ennek volt köszönhető, hogy csak három góllal (16–13) vezetett a szünetben.

A pihenő alatt Ambros Martínnal minden bizonnyal átbeszélték a tanulságokat, ugyanis a második játékrész elején szempillantás alatt meglépett ellenfelétől a Győr. A védekezés és a kapusteljesítmény is feljavult, elöl pedig Görbicz adott zseniális passzokat Heidi Lökének. De a két nehéztüzér, Amorim és Bulatovics is belelendült, a 45. percre már számolni lehetett a Metzre (28–18). Jó jellemzi a franciák problémáját, hogy közel 13 percen keresztül nem tudtak betalálni Herrrnek. Mikor újra megtették, akkor már az ETO-ban is beálltak az addig kevesebbet játszók, Hornyák Dóra például egyből bombagólokkal köszönt be.

Pedig a Metz is próbálkozott becsülettel, a hajrához érve Andrjusina nagy igyekeztében csúnyán szabálytalankodott Lökével szemben, miközben a két edző egymásnak magyarázva kapott egy-egy sárgát. Az állás koránt sem volt ennyire kiélezett, az ETO magabiztosan, 34–19-re nyert.

LÖKE: GÖRBICZTŐL MINDIG KELL SZÁMÍTANI KELL A LABDÁRA

„Nem tudom mi történt velünk az első félidőben, kellett idő, amíg felvettük a ritmust. A védekezés sokkal jobban sikerült a második félidőben, sokat beszéltünk róla a szünetben. Máskor az elejétől ezen a szinten kell játszanunk. Ez a torna jó alkalom arra, hogy a két új játékosunkkal még jobban összeszokjunk – mondta az ETO meccsén a legjobbnak választott Löke, aki kitért Görbicz extra passzaira is.

„Ha Görbévcel játszol, bármikor számítanod kell a labdára. Nagyon szeretek vele játszani, a közönség is biztos élvezi a hasonló megmozdulásokat."

NŐI KÉZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI TORNA (GYŐR)

PWC HANDBALL FIESTA

Augusztus 23. – péntek

Győri Audi ETO KC–Metz HB (francia) 34–19 (16–13)
Ld: Bulatovics 6, Löke 5, Görbicz, Kovacsics 4-4, ill. Broch 3

Krim Ljubljana (szlovén)–Vardar Szkopje (macedón) 22–29 (10–15)
Ld: Radicsevics, Zebic 6-6, Lekics, Pineau 5-5, ill. Krpez 6, Lazovic 4, Wörz 3

HC Leipzig (német)–Rosztov-Don (orosz) 28–29 (14–14)

Magabiztos Fradi-siker Kunhegyesen

Az FTC-Rail Cargo Hungaria és a Debreceni VSC női kézilabdacsapata hírverő mérkőzést játszott pénteken este a kunhegyesi sportcsarnokban az előkészületek jegyében. Egy hét múlva lesz bajnoki rajt, így a felkészülés utolsó fázisához érkeztek az együttesek. Telt ház előtt remek hangulatú meccset vívtak a felek. A végeredmény is híven tükrözte az erőviszonyokat, a zöld-fehérek magabiztos 32–23-as győzelmet arattak.

„Az eredménnyel elégedett vagyok – mondta mérkőzés után Elek Gábor, a Ferencváros edzője.
– Mikor azonban a cseresor is beszállt megtorpant játékunk. Kilenc napunk van arra, hogy kijavítsuk a hibáinkat, hiszen a rajton a címvédő és BL-győztes Győrrel találkozunk. Célunk nem lehet más, mint a bajnoki döntő, a Bajnokok Ligájában pedig a nyolc közé jutás.”

FTC-Rail Cargo Hungaria–Debreceni VSC 32–23 (17–12)
Legjobb dobók: Steinbanch, Szucsánszki, Zácsik 4-4, illetve Bohus-Karnik 5.

Szorosabb együttműködés a győri és a veszprémi kézisek között

Szorosabbra fűzte együttműködését a Bajnokok Ligája-győztes és magyar bajnoki címvédő Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata a veszprémi klubbal.

A Rába-parti egyesület közleménye szerint a 2012-ben kötött, három évre szóló szakmai együttműködés megerősítéséről a Veszprém szerdán megválasztott új elnöksége döntött. Ennek fő oka az, hogy így a veszprémi klub további szakmai és pénzügyi támogatáshoz juthat.

A Veszprém Barabás Duna Takarék új elnöksége: Tenk Gábor elnök, Kiss Lajos, a Győri Audi ETO KC klubmenedzsere, valamint Barabás Árpád, a veszprémi egyesület korábbi elnöke.

"Az elmúlt évben a fiatal csapat bebizonyította erejét a hazai első osztályban, s szeretnénk, ha ez a veszprémi vállalkozói szférában is bizalmat keltene, ezért az elkövetkező szezon során arra törekszünk, hogy közülük minél több támogatót tudjunk a csapat mellé állítani" - idézte a közlemény Tenk Gábort.

A Veszprém vezetőedzője Róth Kálmán maradt, a csapat augusztus 30-án, a Dunaújváros ellen kezdi a 2013/14-es szezont, a Magyar Kupában szerzett bronzéremnek köszönhetően pedig ősszel a KEK-ben is bemutatkozik.