Görög bravúr a magyarok világliga-csoportjában

2013. 12. 11.

Felértékelődött válogatottunk miskolci sikere a Világliga nyitókörében, minthogy az akkor legyőzött görögök a második játéknapon – büntetőkkel – felülkerekedtek a horvátokon!

Kedden játszották az európai Világliga-selejtezők második körét. Mivel háromcsapatos csoportba kerültünk, ezért válogatottunk szabadnapos volt – ezt használták ki Benedek Tiborék az elmúlt három nap során megejtett összetartással.

Csoportunkban ugyanakkor a másik két gárda találkozott, és a zágrábi összecsapáson meglehetősen váratlan eredmény született: a görögök büntetőkkel 12-11-re győztek idegenben a horvátok ellen.

A rendes játékidőben 7-7-tel zárult a meccs, miután Angelosz Vlahopulosz 0.4 másodperccel (!) a duda előtt egyenlített. Ezt követte a maratoni bünetőpárbaj, amely végül a hetedik párban dőlt el: addig mindkét gárda két-két alkalommal hibázott, aztán az amúgy remekül játszó Petar Muslim a hazaiaknál harmadszor is – ez viszont a horvátok győzelmébe került.

Az A csoportban bemutatkoztak a Világliga-címvédő szerbek: a románok elleni mérkőzés az ujjgyakorlat kategóriájába soroltatott, pláne, hogy a vendégeknél már régóta bojkottálja a szereplést a legjobb játékos, Cosmin Radu (hallani, az évek óta a horvátoknál légióskodó – jelenleg Rijekában játszó – kiváló center erősen fontolgatja az országváltást...). A románoknak gyakorlatilag a félidőre elment a kedvük az egésztől – ekkor 8-3 volt a szerbeknek –, és a folytatásban sem jött vissza, sőt (18-6).

A C csoportban vívták a nap rangadóját, és akárcsak a barcelonai világbajnoki elődöntőben, ezúttal is a montenegróiak domináltak az olaszokkal szemben. Az első negyedben szerzett kétgólos előny magabiztosan őrizte a félidőig a hazai csapat, majd a harmadikban sikerült megduplázni a remeklő Darko Brguljan vezérletével (aki négy gólig jutott, unokatestvére, a Vasasban játszó Drasko kétszer talált be). És az előnyből maradt bőven a végére is, a montenegróiak 11-8-ra győztek.

A másik mérkőzésen a németek elbántak a szlovákokkal – bár a negyedik rész közepén még úgy tűnt, borul a papírforma, a vendégek ugyanis 3:44-gyel a duda előtt kettővel mentek (7-9). A hajrá azonban a germánoké volt, három zsinórban lőtt góllal végül megfordították a találkozót.