Görögországban győzött a Benedek-csapat

2014. 02. 12.

Egy góllal nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott Patraszban Görögország elleni kedd esti világliga-mérkőzésen, így csoportjában továbbra is vezet, és közel jutott a szuperdöntőhöz.

A tavaly novemberi első csoporttalálkozón 8-5-ös hazai siker született Miskolcon, és ezúttal is győzelemre tört a világbajnoki címvédő magyar válogatott. A csapatkapitány, Varga Dániel találatával indult a meccs, ám még az első negyedben a görögök emberelőnyös és büntetőből szerzett gólokkal 4-1-re fordítottak. A tetemes hátrányt Hárai Balázs csökkentette.

A folytatásban 5-2-nél felocsúdni látszott a csapat, előbb Szivós Márton vágta a hálóba szabaddobásból a labdát, aztán Varga Dénes értékesített egy emberelőnyt, majd megint Szivós következett, aki a hat az öt elleni játék végén egyenlített (5-5). A görögök ekkor ismét dobtak egy gólt, de Varga Dénes megúszásból még a nagyszünet előtt egyenlített (6-6).

A harmadik nyolc perc a már harmadszor eredményes ifjabbik Varga fivér góljával kezdődött (6-7). Madaras Norbert gólját érvénytelenítették a bírók, és 7-7-lett, mert a görögök egy újabb emberelőnyös helyzetet értékesítettek. Hárai ezután következő csavargóljára is érkezett válasz, Szivós remek húzására azonban már nem, így 9-8-as magyar vezetésnél jöhetett a befejező negyed.

Ebben előbb egy távoli görög bomba következett, majd a Hárai által kiharcolt büntetőből a negyedszer is eredményes Varga Dénes visszahozta a vezetést. Nem sokkal később viszont 10-10-et mutatott az eredményjelző, egy-egy emberelőnyös találat után pedig 11-11-et, az egyenlítés Hárai nevéhez fűződött. Az utolsó percben a meccs utolsó magyar akcióját Szivós hatalmas góllal befejezte be, a görögök viszont nem éltek a lehetőségükkel, így 12-11-re nyert Benedek Tibor csapata.

A magyar férfiválogatott nagy lépést tett a csoportelsőség és ezzel a vl-sorozat szuperdöntője felé, amelyet júniusban rendeznek meg Dubajban. Előtte, március 11-én lesz még egy görög-horvát összecsapás, a végső sorrend pedig a körmeccsek zárultával, az április 12-ei, pécsi magyar-horvát találkozón dől el.

VILÁGLIGA

EURÓPAI SELEJTEZŐ, B-CSOPORT
GÖRÖGORSZÁG–MAGYARORSZÁG 11–12 (4–2, 2–4, 2–3, 3–3), Patrasz, 500 néző. Vezette: Adzsics (montenegrói), Hantschel (német)
GÖRÖGORSZÁG: Galandisz – Funtulisz 5, H. Afrudakisz 1, Murikisz, Delakasz 1, Vlahopulosz 2, Milonakisz. Csere: Pontekiasz, KOLOMVOSZ 2, Gunasz, Guvisz, Kapocisz
MAGYARORSZÁG: Nagy V. – SZIVÓS 4, VARGA DÉNES 4, Varga Dániel 1, HÁRAI 3, Madaras, Gór-Nagy. Csere: Angyal, Vámos, Hosnyánszky, Tóth M., Kovács Gábor
Gól – emberelőnyből: 10/5, ill. 10/5 Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Angyal (16. p.), Pontekiasz (23. p.), Delakasz (25. p.), Gór-Nagy (30. p.)
BENEDEK TIBOR, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: – Pánikra az elején sem volt ok, de nagyon izgalmas mérkőzést játszottunk. Ismét bizonyítottuk, hogy tudunk küzdeni, hogy az utolsó pillanatig képesek vagyunk egymásért játszani. A görögök újítottak az emberelőnyös játékukon, ebből veszélyesek voltak. Bármennyire is készültünk, emiatt sok gólt kaptunk, ez okozta az elején a különbséget, amiből nehéz volt felébredni.

A csoport állása: 1. Magyarország 8 pont, 2. Görögország 2, 3. Horvátország 2
(Az alapjátékidőben aratott győzelem 3, a büntetőkkel elért siker 2, a büntetős vereség 1 pontot ér.)

(Forrás: MTI/NSO)