Mindkét magyar nő a riói döntőben

Gyenesei Leila negyedik a budapesti vk versenyen

2013. 05. 12.

Gyenesei Leila - a három magyar döntős közül a legjobb eredményt elérve - negyedik helyen végzett a Trigranit öttusa Világkupa-versenyen, Budapesten. Földházi Zsófia 11., Cseh Krisztina 23. lett. Győzött az ukrán Hanna Burjak.

Gyenesei 17 győzelmet aratott és 18 vereséget szenvedett el a Csörsz utcai sportközpontban felállított pástokon, az ezért kapott 808 pontjával a vívás után a 36 fős döntős mezőny közepén, a 18. helyen állt. Az uszodában a negyedik legjobb eredmény érte el 2:08.41 perc alatt letudva a 200 méteres távot, így összesítésben előrelépett a nyolcadik pozícióba.

A mezőny ezt követően áttelepült az Akadémia Parkba, ahol előbb a lovaglást, majd a lövészetekkel kombinált futást bonyolították le.

Gyenesei a lovaspályán nem hibázott, ez pedig azt jelentette, hogy záró felvonás előtt már a harmadik volt. A kombinált számban az első két lövészetnél kissé "beragadt", emiatt mindkétszer visszacsúszott az ötödik helyre, de futásban javított, végül pedig a célzás is jobban ment, így a 4x800 méteres táv utolsó körében a negyedik helyért futhatott és azt meg is szerezte.

„Biztos vagyok benne, hogy ennél előrébb járok vívásban, ennél többet is tudok. Jó lenne most már egyszer úgy folytatni a versenyt az első szám után, hogy 900 pontom van - kezdte napi teljesítménye értékelését.
- A 800 körüli ponttal azért mindig izgulni kell egy kicsit, például a lovaglásnál. A lövészetem jobb szokott lenni edzéseken, de hát úgy van az, hogy minden versenyből lehetne többet is kihozni. A hibákkal együtt azért ez egy nagyon kiegyensúlyozott nap volt. Örülök a negyedik helynek, mert rég nem voltam az első hatban Világkupán.”

A kombinált számban még egy magyar tagja volt az élmezőnynek, Földházi Zsófia (a képen) a 12. helyről rajtolt, de a harmadik körben már közvetlenül Gyenesei mögött futott hatodikként. A végére kicsit elfáradt, így némileg visszacsúszott.

Az elsősorban a vívásban jeleskedő Cseh Krisztina a középmezőnyben fejezte be a versenyt.

A verseny kettős ukrán sikerrel végződött.

Öttusa világkupa, 4. forduló: 1. Hanna Burjak (ukrán) 5404 pont, 2. Viktorija Teresuk (ukrán) 5360, 3. Mhairi Spence (brit) 5292, 4. Gyenesei Leila 5236 pont (vívás: 17 győzelem/18 vereség/808 pont, úszás: 2:08.41 perc/1260 pont, lovaglás: 1200 pont, lövészet-futás: 13:28.62 perc/1968 pont),...11. Földházi Zsófia 5156 (15/20/760, 2:09.06/1252, 1120, 13:14.74/2024), ...23. Cseh Krisztina 4984 (22/13/928, 2:21.36/1104, 1120, 14:02.43/1832)

Vasárnap a férfi verseny döntőjét rendezik, hétfőn pedig a vegyes váltóval zárul a hazai Világkupa.